Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO 112

2018-02-13

W dniu 11 lutego, w całej Europie, obchodziliśmy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Numer alarmowy „112” jest jednolitym ogólnoeuropejskim numerem alarmowym zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych, który służy do powiadamiania w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. Wybranie numeru 112 nie wymaga odblokowania klawiatury telefonu komórkowego. Ponadto numer 112 można wybrać w telefonie bez karty SIM. Kierowanie połączeń na numer alarmowy „112” jest bezpłatne.

 

Przypominamy, że to numer tylko i wyłącznie do użytku w sytuacjach związanych zagrożeniem życia i zdrowia ludzkiego. To już wiedzą nasi najmłodsi mieszkańcy powiatu, których edukację w postępowaniu w stanach zagrożenia życia sukcesywnie prowadzą nasi ratownicy podczas wizyt w przedszkolach i szkołach w ramach akcji „Miś Ratownik”.

 

Jak wynika z przeprowadzonych statystyk prawie 75 procent odebranych połączeń przez centra powiadamiania ratunkowego stanowiły głupie żarty oraz połączenia bezzasadne. Kiedy chodzi o pomoc innemu człowiekowi liczy się każda sekunda, a blokowanie linii alarmowych może kosztować nawet ludzkie życie. 

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

2018-02-11

Dziś 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego, który ma nam pomóc zrozumieć człowieka, który zmaga się z cierpieniem

Ten Dzień  został ustanowiony przez Papieża, Świętego Jana Pawła II, aby skupić uwagę na osobach chorych i cierpiących. Na okoliczność Światowego Dnia Chorych Prezes Zarządu kieruje do wszystkich słowa: chorym pocieszenia i wsparcia, a ich rodzinom i opiekunom podziękowania.

Choroba i związane z nią cierpienia nie omijają nikogo z nas. Są one przejmującym doświadczeniem, w którym poznajemy słabość własnej natury, ale jednocześnie ogrom nadziei i piękno życia. Wówczas także przekonujemy się niejednokrotnie o wartości nieocenionej pomocy, na jaką możemy liczyć ze strony najbliższych lub personelu medycznego.

Wszystkim chorym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, sił oraz wytrwałości w zmaganiu się z trudami dnia codziennego. Z myślą o pacjentach podejmujemy szereg działań mających na celu zapewnienie dostępu do świadczeń zdrowotnych oraz dbamy o wysoką jakość usług medycznych w Naszym Szpitalu. 

Personelowi medycznemu Naszego Szpitala również życzymy hartu ducha, spokoju i wiary w to, że ich wiedza i praca jest tak ważna dla tak wielu, a ich codzienne przebywanie z chorymi jest powołaniem.

NOWY ROK ROZPOCZYNAMY OD INWESTYCJI

2018-01-26

Informujemy, że wraz z nadejściem nowego roku udało się nam zakupić z własnych środków nowy agregat prądotwórczy stanowiący awaryjne źródło zasilania dla całego naszego szpitala. Jest to kolejna zrealizowana inwestycja Zarządu wpisująca się w działania zapobiegawcze mająca na celu wzrost bezpieczeństwa naszych pacjentów przebywających w szpitalu. Ostatnie wydarzenia pogodowe i wynikające z nich zagrożenia utraty zasilania elektrycznego w szpitalu spowodowały konieczność rozstania się ze starym agregatem prądotwórczym, który naszą jednostkę zasilał w energię elektryczną  od czasu jej powstania.

Z MINISTER O ROZWOJU SZPITALA

2018-01-22

W dniu dzisiejszym nasz szpital odwiedziła Pani Elżbieta Rafalska - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Podczas wizyty Prezes Zarządu Małgorzata Krasowska – Marczyk, wraz z przedstawicielami kadry medycznej, przedstawiała Pani Minister specyfikę funkcjonowania naszej jednostki. W naszym szpitalu, jak w soczewce, skupiają się wszystkie problemy społeczne całego powiatu i poszczególnych gmin. Dlatego tak ważna jest współpraca sektora opieki społecznej z jednostkami ochrony zdrowia, takimi jak nasz szpital w Słubicach. Kilkakrotnie podczas rozmowy Prezes Zarządu podkreślała, że nasz szpital prowadzi działalność w bardzo szczególnym miejscu – ze szpitalnych okien widać graniczną rzekę, a za nią Frankfurt nad Odrą. Jesteśmy pierwszym a zarazem ostatnim szpitalem posiadającym SOR po polskiej stronie na zachodniej granicy naszego kraju. Bliskość granicy i ważnych tras tranzytowych powoduje, że z usług naszego szpitala korzystają nie tylko mieszkańcy powiatu, ale w dużym stopniu również cudzoziemcy. Fakt transgraniczności nakłada na nas obowiązek współpracy międzynarodowej, co stanowi dodatkowy powód do podejmowania działań celem jego dalszego rozwoju. 

WSPARCIE OD HOSPICJUM ŚW. WINCENTEGO a'PAULO W SŁUBICACH

2018-01-12

W dniu dzisiejszym na ręce Pana Przemysława Szewielińskiego-Prezesa Zarządu Hospicjum św. Wincentego a’Paulo w Słubicach Prezes Szpitala Małgorzata Krasowska – Marczyk wraz z Naczelną Pielęgniarką Panią Dorotą Górecką  złożyły serdecznie podziękowania dla Hospicjum za przekazany na rzecz naszego szpitala sprzęt w postaci łóżek hospicyjnych, materacy piankowych, materacy przeciwodleżynowych oraz wózków inwalidzkich. Ww. sprzęt będzie służył naszym pacjentom przebywającym w oddziale wewnętrznym, ortopedii, chirurgii oraz pediatrii. W tym miejscu chcielibyśmy zaznaczyć, iż zauważamy wzrost ilości pacjentów wymagających wzmożonej opieki, a tym samym konieczności zapewnienia im specjalnych warunków pobytu w szpitalu.  Wzajemna współpraca i wsparcie naszego Szpitala i Hospicjum św. Wincentego a’Paulo w Słubicach ma na celu przede wszystkim zabezpieczenie potrzeb i dobra pacjentów. Za udzieloną pomoc serdecznie dziękujemy. 

W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ NASZ SZPITAL ZAGRA Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

2018-01-09

W tym roku, jak w latach ubiegłych będziemy grać razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy podczas  26 finału WOŚP, który odbędzie się 14 stycznia 2018 roku.  Tradycyjnie do licytacji przekazaliśmy karnety na badania laboratoryjne i zabiegi rehabilitacyjne oraz coś wyjątkowego tj,  Puchar, który  nasi ratownicy medyczni zdobyli zajmując po raz trzeci pierwsze miejsce w  Powiatowej Spartakiadzie w Sportach Obronnych Powiatu Słubickiego. Puchar ten w ramach podziękowania został podarowany Jerzemu Owsiakowi podczas jego wizyty w szpitalu w dniu 23 października 2017r. Podarowany Puchar Pan Owsiak zadecydował przekazać na licytację.

Serdecznie zapraszamy do licytacji!!!!

INFORMACJA DLA PACJENTÓW PORADNI MEDYCYNY PRACY

2018-01-05

Informujemy, iż zmianie uległ dzień przyjmowania pacjentów w Poradni Medycyny Parcy. W roku 2018 Poradnia Medycyny Pracy bedzie czynna w każdą środę od godziny 7:30. Serdecznie zapraszamy.

Życzenia Świąteczne

2017-12-22

INFORMACJA DLA PACJENTÓW

2017-12-11

Informujemy, iż w dniach od 11.12.2017r. do 22.12.2017r. rejestracja do Poradni Gastroenterologicznej odbywać się będzie w rejestracji ogólnej szpitala pod numerem telefonu 95 750 14 02 w godzinach od 7.30 do 15.00

MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ DZIECI W ODDZIALE PEDIATRYCZNYM

2017-12-06

W dniu 6 grudnia wszystkie dzieci z wytęsknieniem oczekują przybycia Mikołaja z górą prezentów. Niestety nie każde z nich może spędzić ten dzień w domu. Wśród nich byli maili pacjenci przebywający w tym czasie w naszym Oddziale Pediatrycznym. Czekała na nich jednak niespodzianka. Około godz. 11.00 w szpitalu słychać było głos dzwoneczka. Co to? – pytały maluchy. To Święty Mikołaj, który przyszedł, aby podarować im wspaniałe prezenty.

Chociaż Mikołajki w szpitalu z pewnością nie są marzeniem żadnego z przebywających tam dzieci, to te chwile spędzone z przyjaznym, brodatym Świętym sprawiły wiele radości nie tylko dzieciom i rodzicom, ale także nam – pracownikom szpitala.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomogli Mikołajowi w organizacji tego radosnego dnia, a w szczególności: Panu Pawłowi Sokołowskiemu, Rodzinnemu Centrum Rozrywki „Uśmiechnięta Planeta” oraz Księgarni TETRIS.