Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

INFORMACJA DLA PACJENTÓW

2017-11-13

INFORMUJEMY, IŻ W DNIACH OD 16.11.2017R DO 18.11.2017R REJESTRACJA DO PORADNI GASTROENTEROLOGICZNEJ
ODBYWAĆ SIĘ BĘDZIE
W REJESTRACJI OGÓLNEJ SZPITALA
POD NUMEREM 95 750 14 02  W GODZINACH OD 7.30 DO 15.00.

Podsumowanie wizyty Lidii i Jurka Owsiak w naszym Szpitalu

2017-10-24

 W dniu 23 października br Lidia i Jerzy Owsiak z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedzili nasz Szpital. Celem wizyty było przekazanie daru od Fundacji WOŚP w postaci dwóch lamp do fototerapii noworodków o łącznej wartości ok. 25 tys. złotych.  Korzystając z okazji Prezes Zarządu – Małgorzata Krasowska – Marczyk przekazała na ręce Jerzego Owsiaka podziękowanie dla Fundacji WOŚP za udzielane wsparcie dla naszego szpitala. Do chwili obecnej nasz Szpital otrzymał od Fundacji sprzęt medyczny o łącznej wartości ok. 620 tys. złotych, za co bardzo jesteśmy wdzięczni. I to wcale nie koniec. Jak zapowiadają fundatorzy już w przyszłym roku nasz oddział pediatryczny wzbogaci się o nowe łóżeczka dla dzieci oraz łóżka rozkładane dla rodziców. A jak już wiemy przyszłoroczna Orkiestra będzie grać właśnie dla takich szpitali jak nasz – czyli szpitali pierwszego poziomu- tych najbliżej pacjenta,  z czego bardzo się cieszymy.  Również nasi ratownicy przygotowali niespodziankę dla Państwa Owsiak. Na ręce Jerzego Owsiaka przekazali na licytację podczas kolejnego już 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy-Puchar, który to zdobyli i otrzymali na stałe po kolejnym już trzecim zwycięstwie w Powiatowej Spartakiadzie w Sportach Obronnych Powiatu Słubickiego.

Przy okazji wizyty Jerzy Owsiak przekazał Prezes Zarządu podziękowania za wsparcie medyczne jakie szpital udziela podczas Przystanku Woodstock.  Następnie nasi goście odwiedzili oddział ginekologiczno – położniczo – noworodkowy, pediatryczny oraz chorób wewnętrznych, gdzie przedmiotem rozmów z pracownikami były również problemy wpływające na funkcjonowanie danego oddziałów.  Zobaczyli również sprzęt medyczny, który to został podarowany przez Fundację kilka lat temu na rzecz naszych małych pacjentów.  

Dziękujemy, że jesteście i będziecie grać do końca świata i jeden dzień dłużej !!!

JERZY I LIDIA OWSIAK ODWIEDZĄ NASZ SZPITAL

2017-10-19

W najbliższy poniedziałek, o godzinie 8:30, Jerzy i Lidia Owsiak w imieniu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odwiedzą nasz Szpital. Wizyta ma na celu przekazanie na wyposażenie oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego daru Fundacji WOŚP w postaci dwóch lamp do fototerapii noworodków łącznej wartości blisko 25 tys. złotych. 

Jednocześnie Fundacja WOŚP odwiedzi Oddział Pediatryczny, który także niedługo otrzyma wsparcie od WOŚP (w wyniku listopadowego Konkursu Ofert), oraz właśnie oddział neonatologiczny – takie właśnie miejsca są celem zbliżającego się, 26. Finału WOŚP. 
- Celem Finału jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków, na takich właśnie oddziałach jak ten w słubickim szpitalu – mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – Jest to tak zwany pierwszy stopień referencyjności. Oddział absolutnie podstawowy, który także musi być przygotowany, jeśli urodzi się tutaj dziecko wymagające pilnej interwencji medycznej. Lekarze muszą mieć możliwość ratowania noworodka do czasu przyjazdu specjalistycznej karetki – dodaje szef WOŚP.
W dniach 20-22 listopada odbędzie się w Warszawie 49. Konkurs Ofert Fundacji WOSP na zakup sprzętu medycznego. Fundacja kupi 3008 urządzeń medycznych, które trafią do blisko 200 oddziałów ogólnopediatrycznych w całej Polsce. Zakup zostanie sfinansowany ze środków zebranych podczas 25. Finału. Dary WOŚP między innymi trafią także do Słubic. 
- Słubice otrzymają 5 łóżek młodzieżowych typu junior, 7 łóżeczek dziecięcych szczebelkowych, 2 pompy strzykawkowe oraz lokalizator naczyń krwionośnych – wymienia Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu oraz dyrektor ds. medycznych Fundacji WOŚP – Oczywiście jeśli listopadowe negocjacje się powiodą i Orkiestra kupi te wszystkie urządzenia. Jest to jednak wsparcie, o które szpital prosił i które zmieściło się w ramach celu 25. Finału. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w styczniu i dzięki którym możemy dziś zapowiadać pomoc dla placówek jak słubicki szpital powiatowy. 
Wizyta rozpocznie się o godzinie 8:30 i jest otwarta dla mediów. Dziennikarzy chętnych do uczestnictwa w spotkaniu prosimy o kontakt z przedstawicielem szpitala:
Kontakt:
Justyna Sobel-Lipka
Tel. 796 526 697
mail: j.sobel@szpitalslubice.pl

POLA NADZIEI

2017-10-16

W dniu 13.10.2017 r. po raz piąty wspieraliśmy akcję Hospicjum Domowego św. Wincentego a'Paulo sadzenia żonkili. Nasi niezastąpieni ratownicy medyczni reprezentując nasz szpital uczestniczyli w sadzeniu żonkili, które wiosną zostaną zebrane i rozdane mieszkańcom Słubic w zamian za datki na potrzeby podopiecznych hospicjum. Gospodarzem akcji każdego roku była parafia pw. NMP Królowej Polski. Natomiast w tym roku, dzięki współpracy z proboszczem ks. Henrykiem Wojnarem, po raz pierwszy włączyła się także druga słubicka parafia

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

2017-10-13

PODZIĘKOWANIA DLA NASZYCH RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

2017-10-06

 „Nauczyciele oraz dzieci z „Krainy Radości” składają gorące podziękowanie dla Ratowników Medycznych za ciekawe przekazanie wiedzy dotyczącej pracy ratownika.”  Takie oto podziękowania nasi ratownicy otrzymali za zorganizowanie spotkania z dziećmi w przedszkolu „Kraina Radości” w ramach Akcji „Miś Ratownik”. Przypominamy, iż akcja ta ma na celu przekazanie naszym najmłodszym mieszkańcom zasady postępowania w stanach zagrożenia zdrowia i życia, jednocześnie wskazując prawidłowe wzorce postępowania w takich sytuacjach. Serdecznie zapraszamy przedszkola i szkoły do udziału w tej akcji, a naszym ratownikom medycznym, którzy zawsze chętnie i z uśmiechem na twarzy odwiedzają nasze dzieci –serdecznie dziękujemy. 

MZ przypomina: październik – miesiąc walki z rakiem piersi

2017-10-05

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym kobiet, co dotyczy krajów rozwiniętych i rozwijających się. Najnowsze dane epidemiologiczne wskazują, że w Polsce w 2014 roku odnotowano ponad 17 tysięcy nowych przypadków zachorowań na raka piersi oraz blisko 6 tysięcy zgonów z powodu wymienionego nowotworu. Dodatkowo, rak piersi – wśród wszystkich chorób nowotworowych – jest drugą, po raku płuca, przyczyną umieralności kobiet w Polsce.

Źródło: http://www.mz.gov.pl/aktualnosci/pazdziernik-miesiac-walki-z-rakiem-piersi/

Serdecznie zapraszamy na badania laboratoryjne oraz USG piersi do naszego szpitala. Zachęcamy do wykonywania badań, ponieważ wczesne wykrycie zmian i wdrożenie leczenia może cofnąć lub zatrzymać postęp choroby.

VII Powiatowa Spartakiada w Sportach Obronnych Powiatu Słubickiego

2017-10-02

W ubiegły piątek (29.09.2017 r.), w Starościnie  na terenie obiektów sportowych Technikum Leśnego, odbyła się VII Powiatowa Spartakiada w Sportach Obronnych Powiatu Słubickiego. Po raz trzeci bezkonkurencyjny okazał się zespół Ratowników Medycznych z naszego Szpitala – Marcel Litwiniec, Piotr Dolański oraz Arkadiusz Kowalski. Łącznie zdobyli 135 punktów tym samym zajmując pierwsze miejsce i ponownie przywożąc Puchar Przechodni Starosty Słubickiego oraz Puchar Przechodni Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego dla najlepszej drużyny do Szpitala im. prof. Z. Religi  w Słubicach. Naszej reprezentacji serdecznie gratulujemy – jesteśmy z Was dumni !!!

Międzynarodowy Dzień Lekarza

2017-10-01

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców zależy w dużej mierze od kadry medycznej w tym i Naszych Lekarzy, którzy w dniu dzisiejszym obchodzą swoje święto.


Z tej okazji składamy Naszym Medykom serdeczne podziękowania
za codzienny trud, poświęcenie oraz często niewymierne i nieocenione działania dla chorego człowieka. Życzymy satysfakcji z wykonywanego                                   zawodu, dużej odporności i wytrwałości,a także dużo dobra
                                   i sukcesów zarównow życiu zawodowym jak i osobistym.

OD 1 PAŹDZIERNIKA W SIECI

2017-09-29

Przypominamy, że od 1 października br. nasz szpital rozpoczyna funkcjonowanie w tzw „sieci szpitali”. Do sieci weszliśmy ze wszystkimi siedmioma oddziałami szpitalnymi (Oddział Chorób Wewnętrznych, Oddział Chirurgii Ogólnej, Oddział Ginekologiczno-Polożniczo-Noworodkowy "rooming in", Oddział Pediatryczny, Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedyczny, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy) oraz poradniami specjalistycznymi. Niestety poza siecią znalazły się  poradnie zamiejscowe wy Rzepinie i Górzycy oraz fizjoterapia ambulatoryjna.

Nasz Szpital w dalszym ciągu będzie udzielał świadczeń zdrowotnych przy zmienionym systemie finansowania  przez NFZ.

Jednocześnie informujemy, iż pomoc udzielana w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej będzie świadczona na dotychczasowych warunkach.                         

Dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego naszych najmłodszych mieszkańców w naszym Szpitalu w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej - co nie jest standardem w skali kraju-  codziennie dyżuruje również lekarz pediatra.                                                                                                                                                                                                                                                                      Z przykrością musimy jednak powiadomić, iż na chwilę obecną NFZ znacznie obniżył wartość kontraktu w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej, co skutkuje ograniczeniem dostępu do świadczeń w tym zakresie, m. in. zmuszeni będziemy zawiesić wyjazdy do pacjentów w ramach rehabilitacji domowej. W sprawie tej swoje stanowisko zajęła również Rada Powiatu Słubickiego wyrażając swoje zaniepokojenie przebiegiem postępowania konkursowego przez NFZ jednoznacznie wskazując, iż zmniejszenie wielkości kontraktu przez NFZ dla Szpitala stoi w oczywistej sprzeczności z głównymi założeniami „sieci szpitali” mówiącymi o zachowaniu ciągłości i kompleksowości opieki nad pacjentem przy jednoczesnym powszechnie znanym faktem ogromnego zapotrzebowania na terenie powiatu na świadczenia z zakresu rehabilitacji w tym rehabilitacji dziecięcej – z czym bezwzględnie się zgadzamy. Dlatego cały czas trwają negocjacje z NFZ w sprawie dostosowania wielkości kontraktu do rzeczywistych potrzeb naszych mieszkańców. Za niezależne od nas utrudnienia bardzo przepraszamy.