Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

RODO – nowe przepisy już obowiązują!

2018-05-28

Od 25 majawszyscy musimy dostosować się do nowych wytycznych. Gwarantują one lepszą ochronę prywatności, w szczególności danych wrażliwych, co jest bardzo istotne w placówkach służby zdrowia.

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., dotyczące ochrony danych osobowych weszło w życie 25 maja 2018 r. Chodzi o obowiązek informowania osób, w jaki sposób ich dane są zbierane, a następnie przetwarzane. RODO to większa świadomość każdego z nas, także przysługujących nam praw, aby w pełni chronić dane wrażliwe i móc zachować autonomię w tym zakresie. 

W związku z wejściem RODO, dostosowaliśmy nasze standardy do nowych przepisów, a wszystkie zmiany wprowadzamy transparentnie dla Was, naszych pacjentów. Określiliśmy również sposób, w jaki możecie Państwo się z nami skontaktować, aby skorzystać z przysługujących Wam praw. Informujemy, że administratorem Waszych danych osobowych jest Zarząd NZOZ „Szpital im. Profesora Zbigniewa Religi w Słubicach”, ul. Nadodrzańska 6, tel. 95 750 14 10, e-mail:  sekretariat@szpitalslubice.pl.

Funkcję Inspektora ochrony danych osobowych pełni Waldemar Kaak: email: iodo@szpitalslubice.pl.

Państwa dane osobowe przetwarzane są wyłącznie w celach ochrony zdrowia na podstawie Ustawy z dnia 6 listopada 2008 roku o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (Dz.U. z 2017r. poz. 1318). Państwa dane osobowe, w tym dane o stanie zdrowia przechowywane będą przez okres wskazany w wyżej wymienionej ustawie. Zgodnie z obwiązującymi przepisami mają Państwo prawo:

  • żądać od administratora dostępu do własnych danych osobowych i ich sprostowania, lub usunięcia oraz możliwości wykonywania sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych osobowych;
  • wnieść skargę do Prezesa urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Światowy Dzień Tarczycy

2018-05-25

KOLEJNE ŁÓŻECZKA PRZYJECHAŁY DO SZPITALA

2018-05-25

 

Jest ich pięć – komfortowe, kolorowe, z pełnym wyposażeniem.

Cieszymy się bardzo i dziękujemy Fundacji WOŚP za wsparcie i

dostrzeganie potrzeb naszego oddziału – mówi Ordynator Oddziału

Pediatrycznego lek. spec. Anna Burcan – Skrzypczak. Nowe

wyposażenie to komfort dla naszych małych pacjentów, a także

komfort pracy dla personelu oddziału.

Kolejny raz Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspiera oddział pediatryczny

słubickiego szpitala. Przypomnijmy, że 20 lutego br. oddział wyposażony został w lokalizator naczyń krwionośnych, natomiast 3 kwietnia oddział wzbogacił się o 8 nowoczesnych łóżeczek wraz z materacami, szafkami i stojakami na kroplówkę.

Dzisiaj dojechało kolejnych 5 łóżeczek, tym razem w średnim rozmiarze, dla starszych dzieci. Zastąpią te stare, wysłużone. W komplecie oddział otrzymał szafki przyłóżkowe – w pięknych, pasujących do łóżek kolorach, a przede wszystkim wielofunkcyjne, na co zwraca uwagę personel oddziału pediatrycznego. - Teraz czekamy na specjalne fotele, które służyć będą osobom przebywającym na oddziale wraz z dziećmi – wyjaśnia ordynator oddziału, lek. spec. Anna Burcan – Skrzypczak.

 

 

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

2018-05-11

NASI RATOWNICY ODDAJĄ HOŁD TRAGICZNIE ZMARŁEMU KOLEDZE

2018-05-09

Ratownicy medyczni, to osoby, które pędzą do innych na sygnale, by ratować ich życie, gdy są w potrzebie. Często ryzykują własne życie i zdrowie, by tylko dotrzeć do potrzebującego na czas i udzielić mu pomocy. Właśnie podczas jednego z takich wyjazdów w dniu 09.05.2018 r. doszło do tragicznego w skutkach wypadku samochodowego w okolicach Sulechowa, w którym zginął ratownik medyczny wypełniający swoje obowiązki.

W związku z tym Ratownicy Medyczni ze Szpitala im. Prof. Z. Religi w Słubicach na znak żałoby oznaczają swoje ambulanse czarną wstążką. Łączą się też w żałobie z Rodziną i Kolegami zmarłego Ratownika.

NOWY SPRZĘT MEDYCZNY W NASZYM SZPITALU

2018-04-30

Do naszego szpitala dotarły nowoczesne stoły operacyjne z przeznaczeniem do wykonywania  głównie zabiegów ortopedycznych i chirurgicznych. Jak mówi Ordynator Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Wojciech Piechowicz nowy sprzęt przez swoją funkcjonalność znacznie wpłynie na komfort pracy oraz umożliwi wykonywanie zabiegów operacyjnych wszczepienia protez stawu biodrowego z dostępu przedniego. Nowe stoły charakteryzują się wysoką jakością i standardem, pozwalającym na wykonywanie skomplikowanych zabiegów. Sprzęt jest w pełni zautomatyzowany. Za pomocą pilota można ustawić pacjenta w dowolnych pozycjach i przeprowadzić badania oraz diagnostykę. Materace będące na wyposażeniu stołów są przeciwodleżynowe, co zwiększa komfort dla pacjenta.  Dotychczasowe i wysłużone stoły trafiły na zasłużony odpoczynek do magazynu szpitalnego. Wcześniej zakupiono także kardiomonitory, stanowisko do znieczulenia, pompę infuzyjną oraz  nowoczesne narzędzia chirurgiczne, które są wykorzystywane w chirurgii małoinwazyjnej, której założeniem jest to, aby możliwie najbardziej zminimalizować ranę operacyjną. W/w  sprzęt medyczny zakupiony został z własnych środków szpitala. 

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA PRACOWNIKA SŁUŻBY ZDROWIA

2018-04-06

KOLOROWE ŁÓŻECZKA OD FUNDACJI WOŚP TRAFIŁY DZIŚ NA NASZ ODDZIAŁ PEDIATRYCZNY

2018-04-03

Nie minęły jeszcze dwa miesiące jak w naszym szpitalu pojawiły się kolejne czerwone serduszka Fundacji WOŚP. Tym razem są nimi oznaczone nowe łóżeczka dla małych pacjentów, które w dniu dzisiejszym zostały dostarczone do naszego oddziału pediatrycznego, gdzie od razu zrobiło się jeszcze bardziej kolorowo i bajkowo. Tym razem oddział wzbogacił się o 8 nowoczesnych łóżeczek wraz z materacami, szafkami i stojakami na kroplówkę. Łóżeczka nie tylko mienią się kolorami, ale co najbardziej cieszy naszą załogę, to że mają funkcje ułatwiające pracę i są przyjazne przebywającym w szpitalu dzieciom. Łóżko samo w sobie nie wyleczy z choroby, ale znacznie poprawi komfort pobytu małych pacjentów oraz pracę personelu. Oczywiście łóżeczka są dostosowane do przebywania w nich najmłodszych naszych podopiecznych. Mali pacjenci będą dobrze zabezpieczeni przed wypadnięciem, gdyż łóżeczka posiadają wysoko ustawione ramy.

Szczególnie cenne są dla nas nowe łóżka i szafki przyłóżkowe. Zastąpiły one mocno wysłużony sprzęt – mówi lek. spec. Anna Burcan-Skrzypczak ordynator oddziału pediatrycznego. - Cieszymy się bardzo i składamy tą drogą podziękowania oraz wyrazy wdzięczności dla Fundacji WOŚP, za dostrzeganie potrzeb słubickiego szpitala.

WESOŁYCH ŚWIĄT

2018-03-30

PRZED NAMI E- ZWOLNIENIA – NASI LEKARZE JUŻ ZOSTALI PRZESZKOLENI

2018-03-16

Informujemy, że od 1 lipca 2018 roku wejdą w życie nowe przepisy dotyczące wystawiania zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby lub konieczności osobistego sprawowania przez pracownika opieki nad chorym członkiem rodziny. Lekarze będą mogli wystawiać je tylko elektronicznie, a nie jak do tej pory, w formie papierowej. My już jesteśmy przygotowani na tę zmianę. W ostatnim miesiącu, w naszym szpitalu zostali przeszkoleni przez pracownika ZUS wszyscy lekarze celem umożliwienia im wystawiania zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy w elektronicznej wersji.


Jak twierdzą nasi lekarze, wystawianie e-zwolnień trwa krócej niż wypisywanie papierowego zwolnienia, co zwiększa ilość czasu, jaki bedą mogli poświecić dla Pacjenta. Po wpisaniu numeru PESEL pacjenta lekarz uzyskuje dostęp do jego danych, danych pracodawców oraz członków jego rodziny - jeśli zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy będzie wystawiane w celu opieki nad nimi. System będzie weryfikował datę początku okresu niezdolności do pracy z zasadami wystawiania zwolnień określonymi w przepisach oraz sprawdzał ciągłość wystawionych zwolnień, a także przypomni lekarzowi o możliwości skierowania pacjenta na rehabilitację leczniczą. Pracodawcy, korzystając z poralu PUE-ZUS, będą mogli dowiadywać się o wystawionym zaświadczeniu lekarskim o czasowej niezdolności do pracy Pracownika najpóźniej następnego dnia po jego wystawieniu.