Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Lekarza

2017-10-01

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców zależy w dużej mierze od kadry medycznej w tym i Naszych Lekarzy, którzy w dniu dzisiejszym obchodzą swoje święto.


Z tej okazji składamy Naszym Medykom serdeczne podziękowania
za codzienny trud, poświęcenie oraz często niewymierne i nieocenione działania dla chorego człowieka. Życzymy satysfakcji z wykonywanego                                   zawodu, dużej odporności i wytrwałości,a także dużo dobra
                                   i sukcesów zarównow życiu zawodowym jak i osobistym.

OD 1 PAŹDZIERNIKA W SIECI

2017-09-29

Przypominamy, że od 1 października br. nasz szpital rozpoczyna funkcjonowanie w tzw „sieci szpitali”. Do sieci weszliśmy ze wszystkimi siedmioma oddziałami szpitalnymi (Oddział Chorób Wewnętrznych, Oddział Chirurgii Ogólnej, Oddział Ginekologiczno-Polożniczo-Noworodkowy "rooming in", Oddział Pediatryczny, Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedyczny, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy) oraz poradniami specjalistycznymi. Niestety poza siecią znalazły się  poradnie zamiejscowe wy Rzepinie i Górzycy oraz fizjoterapia ambulatoryjna.

Nasz Szpital w dalszym ciągu będzie udzielał świadczeń zdrowotnych przy zmienionym systemie finansowania  przez NFZ.

Jednocześnie informujemy, iż pomoc udzielana w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej będzie świadczona na dotychczasowych warunkach.                         

Dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego naszych najmłodszych mieszkańców w naszym Szpitalu w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej - co nie jest standardem w skali kraju-  codziennie dyżuruje również lekarz pediatra.                                                                                                                                                                                                                                                                      Z przykrością musimy jednak powiadomić, iż na chwilę obecną NFZ znacznie obniżył wartość kontraktu w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej, co skutkuje ograniczeniem dostępu do świadczeń w tym zakresie, m. in. zmuszeni będziemy zawiesić wyjazdy do pacjentów w ramach rehabilitacji domowej. W sprawie tej swoje stanowisko zajęła również Rada Powiatu Słubickiego wyrażając swoje zaniepokojenie przebiegiem postępowania konkursowego przez NFZ jednoznacznie wskazując, iż zmniejszenie wielkości kontraktu przez NFZ dla Szpitala stoi w oczywistej sprzeczności z głównymi założeniami „sieci szpitali” mówiącymi o zachowaniu ciągłości i kompleksowości opieki nad pacjentem przy jednoczesnym powszechnie znanym faktem ogromnego zapotrzebowania na terenie powiatu na świadczenia z zakresu rehabilitacji w tym rehabilitacji dziecięcej – z czym bezwzględnie się zgadzamy. Dlatego cały czas trwają negocjacje z NFZ w sprawie dostosowania wielkości kontraktu do rzeczywistych potrzeb naszych mieszkańców. Za niezależne od nas utrudnienia bardzo przepraszamy.

TWOJE SERCE BIJE NIE TYLKO DLA CIEBIE

2017-09-26

Drodzy mieszkańcy powiatu słubickiego informujemy, iż ze względu na obserwowany w naszym powiecie wysoki wskaźnik umieralności na choroby układu krążenia podjęliśmy decyzję o konieczności kontynuacji zakończonego w kwietniu br programu prowadzonego przez Powiat Słubicki pn. „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”. Pamiętajmy, iż wczesne wykrycie zmian i wdrożenie leczenia może cofnąć lub zatrzymać postęp choroby. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę profilaktycznych badań laboratoryjnych. Do 10 listopada 2017 roku proponujemy Państwu możliwość wykonania podstawowych badań profilaktycznych w pakiecie „serce” w promocyjnej cenie 25 zł oraz  oznaczenie markerem NT – proBNP stosowanym w laboratoryjnej diagnostyce niewydolności serca do rozpoznania dysfunkcji lewej komory serca w cenie 85 zł.  Wykonując profilaktyczne badania laboratoryjne robisz pierwszy krok do zapobiegania chorobom poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie.

Badania laboratoryjne wykonywane są w naszym szpitalu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 11.30 oraz w POZ w Rzepinie w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 7.00 do 10.00. Serdecznie zapraszamy.

ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA

2017-09-22

W RAMACH STATUTOWYCH DZIAŁAŃ NA RZECZ PROFILAKTYKI
I PROMOCJI ZDROWIA WŁĄCZAMY SIĘ DO OBCHODÓW MIĘDZYNARODOWEGO DNIA SERCA 29 września 2017 roku PROPONUJEMY INDYWIDUALNYM PACJENTOM WYKONANIE PROFILAKTYCZNYCH BADAŃ LABORATORYJNYCH W SPECJALNIE PRZYGOTOWANYM PAKIECIE "SERCE" W CENIE 25,00 ZŁOTYCH do dnia 10 listopada 2017 roku

NOWOCZESNE TELEWIZORY W NASZYM SZPITALU

2017-09-14

Informujemy, iż dla umilenia czasu naszym pacjentom podczas pobytu w szpitalu, we wszystkich salach chorych zostały zamontowane nowoczesne telewizory. Pacjenci mają do dyspozycji 27 kanałów tematycznych. Aby skorzystać z oferty należy zakupić kartę w specjalnym automacie znajdującym się przy wejściu głównym do szpitala. Cena zawiera wyłącznie koszty eksploatacji – szpital nie pobiera z tego tytułu żadnych profitów. Przypominamy też, że w szpitalu jest możliwość bezpłatnego skorzystania z sieci wi-fi na parterze w budynku głównym szpitala przy poradniach specjalistycznych oraz w Oddziale Chirurgii Urazowo-OrtopedycznEJ. Docelowo sieć ta będzie dostępna w całym szpitalu.

PODZIĘKOWANIA

2017-09-06

PODZIĘKOWANIA DLA ZESPOŁU Z ODDZIAŁU CHORÓB WEWNĘTRZNYCH

2017-09-06

KONSULTANT WOJEWÓDZKI PRZEPROWADZIŁ KONTROLĘ W NASZYM ODDZIALE GINEKOLOGICZNO - POLOŻNICZO-NOWORODKOWYM

2017-09-06

W dniu 04.09.2017 roku nasz Oddział Ginekologiczno – Położniczo – Noworodkowy wizytowała w ramach kontroli Pani prof. dr hab. Jana Skrzypczak- Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Położnictwa.

Nadzorowi została poddana prawidłowość funkcjonowania naszego oddziału, jego wyposażenie w sprzęt oraz stosowane procedury i standardy leczenia.

Pani Konsultant uznała, że Oddział Ginekologiczno – Położniczo – Noworodkowy funkcjonuje na wysokim poziomie, co jak widać przedkłada się na wzrost ilości porodów. W naszym szpitalu od początku roku urodziło się ponad 250 dzieci. Wyraźnie zaznaczyła również, iż nasz oddział w roku 2016 jak i do chwili obecnej jako 1 z 4 na 15 funkcjonujących w woj. lubuskim posiada zerowy współczynnik umieralności okołoporodowej.

Pracownicy oddziału zaangażowani są w swoją pracę podnosząc na bieżąco swoje kwalifikacje, w tym ostatnio uczestniczyli w szkoleniu organizowanym przez samą Panią Profesor. W tym miejscu chcielibyśmy przypomnieć, iż to właśnie w naszym oddziale pracuje Pani Gabrysia Ceranowicz, która zajęła pierwsze miejsce w województwie lubuskim w ramach ogólnopolskiego plebiscytu "położna na medal". Cieszy nas fakt, że starania i ciągła praca nad poprawą standardów w świadczeniu usług została tak korzystnie i przychylnie oceniona.

BĘDĄ WALCZYĆ DLA NASZYCH MAŁYCH PACJENTÓW

2017-08-30

Serdecznie zapraszamy na Grapplethon Charytatywny, który odbędzie się 3 września br. o godz, 12.00  w Hali Miejskiej w Słubicach. Organizatorzy imprezy juz po raz drugi postanowili cały dochód z wydarzenia przekazać na zakup sprzętu dla naszych najmłodszych pacjentów - za co z góry bardzo dziękujemy. ZAPRASZAMY !!!

PRACUJEMY DLA WAS

2017-08-18

Drodzy mieszkańcy powiatu słubickiego, chcielibyśmy przedstawić Państwu nasz szpital, naszych pracowników oraz zakres usług które wykonujemy stawiając zawsze na pierwszym miejscu dobro pacjenta. To właśnie dlatego przygotowaliśmy specjalnie dla Was cykl informacji, z których będą mogli Państwo dowiedzieć się o działalności naszego szpitala. Jako pierwszy na tapetę idzie Oddział Ginekologiczno-Polożniczo-Noworodkowy, działający pod nadzorem ordynatora lek. spec. Janusza Maziuka i położnej oddziałowej Jolanty Kaznochy. To właśnie ten oddział coraz częściej wybierają pacjentki, o czym świadczy rosnąca z miesiąca na miesiąc liczba porodów. To tu wszystkie kobiety, mamy oraz ich maluchy otaczane są profesjonalną, fachowa i troskliwą opieką naszego zespołu, który posiada bardzo duże doświadczenie, a swoją prace wykonuje z pasją i zaangażowaniem. W oddziale każda mama zaraz po porodzie przebywa ze swoim maleństwem w komfortowych salach. Sam poród odbywa się w sali wyposażonej w nowoczesne łóżko porodowe. Na życzenie każdej przyszłej mamy istnieje możliwość znieczulenia bóli porodowych. Przy oddziale działa również szkoła rodzenia, gdzie przyszłe mamy uczy i przygotowuje do porodu m. in. Pani Gabrysia Ceranowicz, która zajęła pierwsze miejsce w województwie lubuskim w ramach ogólnopolskiego plebiscytu "położna na medal". Dodatkowo, oprócz przyszłych mam, w oddziale leczymy również kobiety z problemami ginekologicznymi, wykonujemy rożnego typu zabiegi, w tym tzw. jednodniowe. Istnieje również możliwość skorzystania z porad lekarzy ginekologów w poradniach K w Słubicach, Rzepinie oraz w Górzycy - do czego serdecznie zapraszamy. W razie jakichkolwiek pytań, bądź wątpliwości prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny.