Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

WSPARCIE OD HOSPICJUM ŚW. WINCENTEGO a'PAULO W SŁUBICACH

2018-01-12

W dniu dzisiejszym na ręce Pana Przemysława Szewielińskiego-Prezesa Zarządu Hospicjum św. Wincentego a’Paulo w Słubicach Prezes Szpitala Małgorzata Krasowska – Marczyk wraz z Naczelną Pielęgniarką Panią Dorotą Górecką  złożyły serdecznie podziękowania dla Hospicjum za przekazany na rzecz naszego szpitala sprzęt w postaci łóżek hospicyjnych, materacy piankowych, materacy przeciwodleżynowych oraz wózków inwalidzkich. Ww. sprzęt będzie służył naszym pacjentom przebywającym w oddziale wewnętrznym, ortopedii, chirurgii oraz pediatrii. W tym miejscu chcielibyśmy zaznaczyć, iż zauważamy wzrost ilości pacjentów wymagających wzmożonej opieki, a tym samym konieczności zapewnienia im specjalnych warunków pobytu w szpitalu.  Wzajemna współpraca i wsparcie naszego Szpitala i Hospicjum św. Wincentego a’Paulo w Słubicach ma na celu przede wszystkim zabezpieczenie potrzeb i dobra pacjentów. Za udzieloną pomoc serdecznie dziękujemy. 

W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ NASZ SZPITAL ZAGRA Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

2018-01-09

W tym roku, jak w latach ubiegłych będziemy grać razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy podczas  26 finału WOŚP, który odbędzie się 14 stycznia 2018 roku.  Tradycyjnie do licytacji przekazaliśmy karnety na badania laboratoryjne i zabiegi rehabilitacyjne oraz coś wyjątkowego tj,  Puchar, który  nasi ratownicy medyczni zdobyli zajmując po raz trzeci pierwsze miejsce w  Powiatowej Spartakiadzie w Sportach Obronnych Powiatu Słubickiego. Puchar ten w ramach podziękowania został podarowany Jerzemu Owsiakowi podczas jego wizyty w szpitalu w dniu 23 października 2017r. Podarowany Puchar Pan Owsiak zadecydował przekazać na licytację.

Serdecznie zapraszamy do licytacji!!!!

INFORMACJA DLA PACJENTÓW PORADNI MEDYCYNY PRACY

2018-01-05

Informujemy, iż zmianie uległ dzień przyjmowania pacjentów w Poradni Medycyny Parcy. W roku 2018 Poradnia Medycyny Pracy bedzie czynna w każdą środę od godziny 7:30. Serdecznie zapraszamy.

Życzenia Świąteczne

2017-12-22

INFORMACJA DLA PACJENTÓW

2017-12-11

Informujemy, iż w dniach od 11.12.2017r. do 22.12.2017r. rejestracja do Poradni Gastroenterologicznej odbywać się będzie w rejestracji ogólnej szpitala pod numerem telefonu 95 750 14 02 w godzinach od 7.30 do 15.00

MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ DZIECI W ODDZIALE PEDIATRYCZNYM

2017-12-06

W dniu 6 grudnia wszystkie dzieci z wytęsknieniem oczekują przybycia Mikołaja z górą prezentów. Niestety nie każde z nich może spędzić ten dzień w domu. Wśród nich byli maili pacjenci przebywający w tym czasie w naszym Oddziale Pediatrycznym. Czekała na nich jednak niespodzianka. Około godz. 11.00 w szpitalu słychać było głos dzwoneczka. Co to? – pytały maluchy. To Święty Mikołaj, który przyszedł, aby podarować im wspaniałe prezenty.

Chociaż Mikołajki w szpitalu z pewnością nie są marzeniem żadnego z przebywających tam dzieci, to te chwile spędzone z przyjaznym, brodatym Świętym sprawiły wiele radości nie tylko dzieciom i rodzicom, ale także nam – pracownikom szpitala.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomogli Mikołajowi w organizacji tego radosnego dnia, a w szczególności: Panu Pawłowi Sokołowskiemu, Rodzinnemu Centrum Rozrywki „Uśmiechnięta Planeta” oraz Księgarni TETRIS. 

ZA BLOKOWANIE NUMERÓW ALARMOWYCH GROŻĄ KARY

2017-11-21

Od niedzieli tj. 19 listopada weszła w życie nowelizacja Kodeksu wykroczeń, która zakłada, że za blokowanie telefonicznych numerów alarmowych grożą ostre kary. To nie tylko grzywna (do 1,5 tys. zł), ale nawet areszt. Zmiana ta ma zapewnić łatwiejszy i skuteczniejszy dostęp do numerów alarmowych, w szczególności 112, 997, 998 i 999, przez wprowadzenie wyraźnego zakazu bezzasadnego blokowania tych numerów.

W całej Unii Europejskiej ponad połowa zgłoszeń kierowanych pod numer 112 jest bezzasadna.  Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbiera około 1200 połączeń na dobę. Około 70 procent z nich to właśnie połączenia bezzasadne. Z informacji naszych lekarzy jak i dyspozytorów medycznych wynika, iż przed utworzeniem Scentralizowanej Dyspozytorni Medycznej w Gorzowie Wlkp 2/3 odbieranych połączeń stanowiły połączenia nieuzasadnione oraz tzw. połączenia głuche blokujące linię. Jest to bardzo duży problem, ponieważ niemożność dodzwonienia się na numer 112 to dodatkowe zagrożenia dla bezpieczeństwa osób wymagających natychmiastowej pomocy. Kilkakrotnie nasi lekarze w swoich wypowiedziach podkreślali, iż należy pamiętać, że dzwonienie bez potrzeby i uzasadnienia blokuje linię telefoniczną osobie, która właśnie w tej chwili może potrzebować natychmiastowej pomocy np. być ofiarą zdarzeń drogowych, których  częstotliwość z roku na rok jest coraz większa. Aby zobaczyć ich skalę dla naszego województwa zapraszamy do zapoznania się z zestawieniami sporządzonymi przez GUS dostępnymi na naszej stronie internetowej.  Dlatego jak się zakłada efektem właśnie wprowadzonych  zmian w Kodeksie wykroczeń ma być większe bezpieczeństwo osób, które naprawdę potrzebują pomocy.

W OKRESIE JESIENNO-ZIMOWYM BĄDŹMY OSTRŻNI NA DRODZE

2017-11-20

Poniżej przedstawiamy raport GUS przygotowany dla województwa lubuskiego dotyczący zdarzeń drogowych.

BĘDZIE NOWY SPRZĘT DLA NASZYCH NAJMŁODSZYCH PACJENTÓW

2017-11-17

Wczoraj nasi ratownicy medyczni wraz z organizatorami wrześniowego „Grapplethonu”  podczas spotkania z Prezes Szpitala oficjalnie przekazali na jej ręce darowiznę pieniężna, którą zebrali w trakcie i po imprezie. Zgodnie z założeniami cały ten dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla naszych najmłodszych pacjentów. O tym co kupimy poinformujemy Państwa niebawem. Wyrażając swoją wdzięczność, organizatorom, zawodnikom oraz kibicom życzymy wielu sukcesów i powodzenia w realizacji dalszych planów. 

SZPITAL - MIESZKAŃCOM POWIATU- CUKRZYCA GROŹNA CHOROBA CYWILIZACYJNA

2017-11-14