Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

2018-05-11

NASI RATOWNICY ODDAJĄ HOŁD TRAGICZNIE ZMARŁEMU KOLEDZE

2018-05-09

Ratownicy medyczni, to osoby, które pędzą do innych na sygnale, by ratować ich życie, gdy są w potrzebie. Często ryzykują własne życie i zdrowie, by tylko dotrzeć do potrzebującego na czas i udzielić mu pomocy. Właśnie podczas jednego z takich wyjazdów w dniu 09.05.2018 r. doszło do tragicznego w skutkach wypadku samochodowego w okolicach Sulechowa, w którym zginął ratownik medyczny wypełniający swoje obowiązki.

W związku z tym Ratownicy Medyczni ze Szpitala im. Prof. Z. Religi w Słubicach na znak żałoby oznaczają swoje ambulanse czarną wstążką. Łączą się też w żałobie z Rodziną i Kolegami zmarłego Ratownika.

NOWY SPRZĘT MEDYCZNY W NASZYM SZPITALU

2018-04-30

Do naszego szpitala dotarły nowoczesne stoły operacyjne z przeznaczeniem do wykonywania  głównie zabiegów ortopedycznych i chirurgicznych. Jak mówi Ordynator Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Wojciech Piechowicz nowy sprzęt przez swoją funkcjonalność znacznie wpłynie na komfort pracy oraz umożliwi wykonywanie zabiegów operacyjnych wszczepienia protez stawu biodrowego z dostępu przedniego. Nowe stoły charakteryzują się wysoką jakością i standardem, pozwalającym na wykonywanie skomplikowanych zabiegów. Sprzęt jest w pełni zautomatyzowany. Za pomocą pilota można ustawić pacjenta w dowolnych pozycjach i przeprowadzić badania oraz diagnostykę. Materace będące na wyposażeniu stołów są przeciwodleżynowe, co zwiększa komfort dla pacjenta.  Dotychczasowe i wysłużone stoły trafiły na zasłużony odpoczynek do magazynu szpitalnego. Wcześniej zakupiono także kardiomonitory, stanowisko do znieczulenia, pompę infuzyjną oraz  nowoczesne narzędzia chirurgiczne, które są wykorzystywane w chirurgii małoinwazyjnej, której założeniem jest to, aby możliwie najbardziej zminimalizować ranę operacyjną. W/w  sprzęt medyczny zakupiony został z własnych środków szpitala. 

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA PRACOWNIKA SŁUŻBY ZDROWIA

2018-04-06

KOLOROWE ŁÓŻECZKA OD FUNDACJI WOŚP TRAFIŁY DZIŚ NA NASZ ODDZIAŁ PEDIATRYCZNY

2018-04-03

Nie minęły jeszcze dwa miesiące jak w naszym szpitalu pojawiły się kolejne czerwone serduszka Fundacji WOŚP. Tym razem są nimi oznaczone nowe łóżeczka dla małych pacjentów, które w dniu dzisiejszym zostały dostarczone do naszego oddziału pediatrycznego, gdzie od razu zrobiło się jeszcze bardziej kolorowo i bajkowo. Tym razem oddział wzbogacił się o 8 nowoczesnych łóżeczek wraz z materacami, szafkami i stojakami na kroplówkę. Łóżeczka nie tylko mienią się kolorami, ale co najbardziej cieszy naszą załogę, to że mają funkcje ułatwiające pracę i są przyjazne przebywającym w szpitalu dzieciom. Łóżko samo w sobie nie wyleczy z choroby, ale znacznie poprawi komfort pobytu małych pacjentów oraz pracę personelu. Oczywiście łóżeczka są dostosowane do przebywania w nich najmłodszych naszych podopiecznych. Mali pacjenci będą dobrze zabezpieczeni przed wypadnięciem, gdyż łóżeczka posiadają wysoko ustawione ramy.

Szczególnie cenne są dla nas nowe łóżka i szafki przyłóżkowe. Zastąpiły one mocno wysłużony sprzęt – mówi lek. spec. Anna Burcan-Skrzypczak ordynator oddziału pediatrycznego. - Cieszymy się bardzo i składamy tą drogą podziękowania oraz wyrazy wdzięczności dla Fundacji WOŚP, za dostrzeganie potrzeb słubickiego szpitala.

WESOŁYCH ŚWIĄT

2018-03-30

PRZED NAMI E- ZWOLNIENIA – NASI LEKARZE JUŻ ZOSTALI PRZESZKOLENI

2018-03-16

Informujemy, że od 1 lipca 2018 roku wejdą w życie nowe przepisy dotyczące wystawiania zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby lub konieczności osobistego sprawowania przez pracownika opieki nad chorym członkiem rodziny. Lekarze będą mogli wystawiać je tylko elektronicznie, a nie jak do tej pory, w formie papierowej. My już jesteśmy przygotowani na tę zmianę. W ostatnim miesiącu, w naszym szpitalu zostali przeszkoleni przez pracownika ZUS wszyscy lekarze celem umożliwienia im wystawiania zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy w elektronicznej wersji.


Jak twierdzą nasi lekarze, wystawianie e-zwolnień trwa krócej niż wypisywanie papierowego zwolnienia, co zwiększa ilość czasu, jaki bedą mogli poświecić dla Pacjenta. Po wpisaniu numeru PESEL pacjenta lekarz uzyskuje dostęp do jego danych, danych pracodawców oraz członków jego rodziny - jeśli zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy będzie wystawiane w celu opieki nad nimi. System będzie weryfikował datę początku okresu niezdolności do pracy z zasadami wystawiania zwolnień określonymi w przepisach oraz sprawdzał ciągłość wystawionych zwolnień, a także przypomni lekarzowi o możliwości skierowania pacjenta na rehabilitację leczniczą. Pracodawcy, korzystając z poralu PUE-ZUS, będą mogli dowiadywać się o wystawionym zaświadczeniu lekarskim o czasowej niezdolności do pracy Pracownika najpóźniej następnego dnia po jego wystawieniu.

INFORMACJA DLA PACJENTÓW

2018-03-12

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniach od 12.03.2018r. do 23.03.2018r. rejestracja pacjentów do Poradni Gastroenterologicznej i Pracowni Endoskopii odbywać się będzie w rejestracji ogólnej szpitala od godziny 7.30 do 15.00, pod numerem telefonu:  95 750 14 02.

Uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie projektu: „Wdrożenie usług i aplikacji w zakresie e-zdrowia w Szpitalu im. prof. Z. Religi w Słubicach Sp. z o.o”. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020

2018-03-09

Szybki dostęp do dokumentacji medycznej, możliwość konsultacji telemedycznej wyników, możliwość stałego dostępu do danych na temat diagnostyki i leczenia oraz sprawny przepływ informacji na linii pacjent – lekarz. To i wiele więcej, już niedługo będzie możliwe, dzięki wprowadzeniu w naszym Szpitalu systemu e-zdrowia. Inwestycja zostanie realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego- Lubuskie 2020. W dniu dzisiejszym w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podpisanie przez Prezes Zarządu Małgorzatę Krasowską – Marczyk umowy na dofinansowanie projektu, którego wartość to ponad 3 mln zł, z czego około 2,5 mln zł stanowić będzie wsparcie z UE.

Celem głównym projektu jest utworzenie platformy dla pacjentów - mieszkańców powiatu słubickiego i pacjentów pochodzących z innych terenów, która będzie realizowała e-usługi. Dzięki temu nasi pacjenci będą mieli możliwość m. in. korzystania z elektronicznej rejestracji wizyt do specjalistów, korzystania z e-recept lub skierowań na badania, załatwienia spraw administracyjnych przez internet oraz możliwość stałego dostępu do danych na temat swojego leczenia w tym także zdalny dostęp do wyników badań. Elektroniczna dokumentacja medyczna ułatwi natomiast monitorowanie postępów w leczeniu.

Informatyzacja służby zdrowia i wprowadzanie w coraz większym zakresie elektronicznych usług medycznych to działania, które w znaczący sposób polepszą komfort życia pacjentów w powiecie słubickim. Dodatkowo w ramach elektronicznego obiegu dokumentów zostanie wdrożony system, który zredukuje także koszty utrzymania placówki oraz co najważniejsze ucyfrowi Szpital. Otrzymane dofinansowanie umożliwi m. in. przebudowę serwerowni wraz z położeniem nowej struktury teleinformatycznej Szpitala oraz zakup dodatkowych licencji oprogramowania wspomagającego świadczenie usług opieki zdrowotnej.

DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN

2018-03-08

W związku z dzisiejszym świętem Dnia Kobiet oraz przypadającym w dniu 10 marca Dniem Mężczyzn poniżej prezentujemy Państwu dane statystyczne otrzymane z Głównego Urzędu Statystycznego. Przy tej okazji chcielibyśmy złożyć wszystkim Paniom i Panom pracującym w naszym Szpitalu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności, uśmiechu. Życzymy samych sukcesów w pracy i życiu osobistym.

 

 

 

Ponieważ tym roku Dzień Kobiet łączy się z Światowym Dniem Nerek nie zapominamy również o naszych Pacjentach dla których przygotowaliśmy specjalną ofertę badań laboratoryjnych. Tak więc zapraszamy wszystkich mieszkańców do  wykonania badań, ponieważ jak wiemy wczesne wykrycie zmian i wdrożenie leczenia może cofnąć lub zatrzymać postęp choroby.