Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

NOWA NORMA - certyfikat ISO w Szpitalu.

2018-07-06

To zwieńczenie ciężkiej pracy, która trwała prawie rok. Przygotowania do dostosowania systemu zarządzania jakością zgodnie z wymaganiami nowej normy PE-EN ISO 9001:2015 rozpoczęły się w naszym Szpitalu w październiku 2017 roku i zakończyły niezależnym audytem zewnętrznym. Audyt przeprowadzony został przez przedstawicieli jednostki certyfikującej TUV NORD i obejmował wszystkie szczeble zarządzania placówką, systemy i normy jakości, a także wewnętrzne procedury. Wdrożenie nowych wymagań normy polegało m. in. na opracowaniu i zastosowaniu procedur zarządzania ryzykiem we wszystkich obszarach działalności naszego Szpitala.

Celem audytu było sprawdzenie, czy funkcjonujący w Szpitalu system zarządzania jakością realizowany jest zgodnie z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2015,a także jak realizowane są zaplanowane działania na rzecz doskonalenia tego systemu.

Sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania naszych Pracowników. Za ogromny wkład pracy i zaangażowanie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali Szpital w dążeniu do uzyskania pozytywnego wyniku audytu i podnoszenia jakości.

UDOGODNIENIA DLA OSÓB ZE ZNACZNYM STOPNIEM NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

2018-06-29

Udogodnienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności!

Od 1 lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności będą mogły skorzystać poza kolejnością:
• ze świadczeń medycznych udzielanych w poradniach specjalistycznych (ambulatoryjnej opiece specjalistycznej);
• ze świadczeń medycznych w szpitalach;
• z usług farmaceutycznych realizowanych w aptekach;
• ze świadczeń rehabilitacji leczniczej - bezlimitowo, zgodnie ze wskazaniami medycznymi.
Więcej informacji znajdziecie Państwo lubuskiego oddziału NFZ. 
http://www.nfz-zielonagora.pl/PL/1048/5977/Rehabilitacja_osob_ze_znacznym_stopniem_niepelnosprawnosci/

GINEKOLOG ROKU- lI MIEJSCE DLA JANUSZA MAZIUKA!!!

2018-06-29

Brawo! Janusz Maziuk, ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczo-Noworodkowego naszego szpitala, zajął II miejsce w rankingu wojewódzkim plebiscytu HIPOKRATES LUBUSKI 2018, w kategorii Ginekolog Roku.

Serdecznie gratulujemy!
Wręczenie nagród odbędzie się w piątek, 29 czerwca o godz. 15 w Bibliotece Uniwersytetu Zielonogórskiego.
 
Więcej informacji: http://www.gazetalubuska.pl/plebiscyty/a/lubuski-hipokrates-2018-final-wojewodzki-ginekolog-roku,13267775/

RODZICU, ZAREJESTRUJ SWOJE DZIECKO ONLINE!!!

2018-06-20

1 czerwca Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło usługę, która umożliwia rodzicom zarejestrowanie narodzin dziecka online – bez konieczności wizyty w urzędzie. Wystarczy Profil Zaufany i kilka minut.

Na zarejestrowanie narodzin dziecka rodzice mają 21 dni od dnia wystawienia karty urodzenia. Do tej pory mieli tylko jedną opcję – wizyta w urzędzie. Od 1 czerwca mają wybór – mogą to zrobić tradycyjnie w urzędzie lub skorzystać z nowoczesnej usługi nie wychodząc z domu.

Jak to zrobić? Wejdź na stronę www.obywatel.gov.pl i tam wybierz usługę, z której chcesz skorzystać. Aby zarejestrować dziecko, przejdź 5 prostych kroków:

 1. oświadczasz, że jesteś matką/ojcem dziecka;
 2. sprawdzasz poprawność swoich danych, wprowadzasz dane drugiego rodzica;
 3. wpisujesz dane dziecka;
 4. wybierasz adres zameldowania dziecka i sposób, w który chcesz odebrać dokumenty (elektronicznie - skrzynka na ePUAP, osobiście, pocztą tradycyjną);
 5. podgląd wniosku i… podpis (Profilem Zaufanym).

Odpis aktu urodzenia, w zależności od wybranej przez Ciebie opcji, zostanie przesłany w wersji papierowej lub elektronicznej. Razem z nim otrzymasz powiadomienie o nadanym numerze PESEL.

Szczegółowy opis procesu rejestracji, oraz informacje o kolejnych planowanych zmianach znajdziecie Państwo w załączonym komunikacie.

ZADBAJ O SWOJĄ TARCZYCĘ

2018-06-19

Choroby tarczycy są dużym problemem zdrowotnym. Najczęściej mamy do czynienia z niewydolnością lub nadczynnością – mówi dr n. med. Mieczysław Płończak, ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych słubickiego szpitala.

Tarczyca to narząd, który odpowiada za funkcjonowanie całego organizmu, dlatego warto pamiętać o diagnozowaniu jego funkcjonowania i regularnym badaniu. – Chcemy zachęcić mieszkańców do skorzystania z naszej oferty, ponieważ wczesne wykrycie zmian i wdrożenie leczenia może cofnąć lub zatrzymać proces choroby – wyjaśnia dr n. med. Jerzy Piszka, kierownik Medycznego Laboratorium Diagnostycznego słubickiej lecznicy.

Akcja promocyjna trwać będzie do 30 czerwca i przygotowana została z okazji Światowego Dnia Tarczycy. Więcej informacji w materiale telewizji HTS Słubice:

http://www.slubice.tv/wiadomosci/7411,zbadaj-swoja-tarczyce

HIPOKRATES LUBUSKI 2018 – głosujmy na naszych!

2018-06-14

Trwa plebiscyt organizowany przez „Gazetę Lubuską” i Lubuski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Jego celem jest uhonorowanie najbardziej cenionych lekarzy, pielęgniarek, położnych, a także najlepszych, zdaniem pacjentów, placówek medycznych.

Ze strony naszego szpitala o głosy walczą 3 osoby:

 • Dorota Górecka, naczelna pielęgniarka placówki. Jest pielęgniarką z powołania, od 33 lat pracuje w słubickim szpitalu. Od początku na Oddziale Chorób Wewnętrznych. Od 2000 roku jest naczelną pielęgniarką jednostki. Ukończyła pielęgniarskie studia magisterskie, a także studia podyplomowe z zakresu zarządzania zakładami opieki zdrowotnej oraz w obszarze zarządzania systemami jakości. Posiada także specjalizację z pielęgniarstwa zachowawczego. Zawsze pomocna i życzliwa, a dobro pacjentów jest dla niej wartością nadrzędną. Działa na rzecz społeczności lokalnej – jest wiceprzewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych, jest wolontariuszką w Hospicjum Domowym św. Wincentego a’Paulo.

 

 • Janusz Maziuk, ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczo-Noworodkowego

 

 • Jerzy Giża, lekarz ginekolog słubickiego szpitala.

 

Jak głosować?

Głosowanie będzie trwać do piątku, 15 czerwca do godz. 21. Głosujemy wysyłając SMS pod nr 72355 o treści:

 

 • Dorota Górecka GL.38
 • Janusz Maziuk GLG.29
 • Jerzy Giża GLG.30


Zwycięzcy zdobędą tytuły i nagrody oraz awansują do wojewódzkiego finału zachowując zdobyte głosy.

Więcej:http://www.gazetalubuska.pl/plebiscyty/a/hipokrates-lubuski-2018-powiat-slubicki-aktualne-wyniki,13206830/

Głosujmy i pomóżmy personelowi naszego szpitala przejść do kolejnego etapu konkursu!

SZPITAL DLA DZIECI

2018-06-02

Dzień Dziecka to zawsze wielka radość, atrakcje, festyny, prezenty. Czasami jednak zdarza się, że zamiast świętować i cieszyć się nasze pociechy zachorują. Wtedy trzeba im pomóc przejść przez ten trudny czas.

Dlatego też, wszystkim dzieciom, które w dniu swojego święta leżały na oddziale pediatrycznym słubickiej lecznicy, sprezentowaliśmy zestawy do robienia baniek mydlanych. Takie małe co nieco, aby choć trochę mogły świętować i cieszyć się.

A wszystkim dzieciom życzymy uśmiechu, spełnienia wszelkich marzeń i przede wszystkim zdrowia!!!!

Zarząd i pracownicy NZOZ Szpital im. Profesora Zbigniewa Religi w Słubicach.

ZDROWIE POD KONTROLĄ!

2018-05-31

Słubicki szpital zaprasza mieszkańców na podstawowe badania laboratoryjne. Personel laboratorium przygotował profilaktyczne pakiety, w ramach których można wykonać podstawowe badania. Wszystko po to, żeby zapobiegać chorobom i wcześnie móc je zdiagnozować. - Warto pamiętać, że najprostsze badanie krwi potrafi ocenić stan naszego zdrowia – wyjaśnia Małgorzata Krasowska-Marczyk, Prezes Szpitala im. prof. Z. Religi w Słubicach.

Zdrowie pod kontrolą to kolejna akcja słubickiego szpitala. - W ramach działań statutowych na rzecz profilaktyki i promocji zdrowia przygotowaliśmy kilka pakietów profilaktycznych dla naszych mieszkańców – wyjaśnia Jerzy Piszka, kierownik Medycznego Laboratorium Diagnostycznego. Można wybrać pakiet mały, duży i średni. Przygotowaliśmy także zestaw pediatryczny. Jednym słowem pakiet na każdą kieszeń – dodaje Jerzy Piszka. 

Zapraszamy do laboratorium NZOZ Szpitala im. prof. Z. Religi w Słubicach, ul. Nadodrzańska 6, od poniedziałku do piątku, od 7.30 do 11.30.

RODO – nowe przepisy już obowiązują!

2018-05-28

Od 25 majawszyscy musimy dostosować się do nowych wytycznych. Gwarantują one lepszą ochronę prywatności, w szczególności danych wrażliwych, co jest bardzo istotne w placówkach służby zdrowia.

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., dotyczące ochrony danych osobowych weszło w życie 25 maja 2018 r. Chodzi o obowiązek informowania osób, w jaki sposób ich dane są zbierane, a następnie przetwarzane. RODO to większa świadomość każdego z nas, także przysługujących nam praw, aby w pełni chronić dane wrażliwe i móc zachować autonomię w tym zakresie. 

W związku z wejściem RODO, dostosowaliśmy nasze standardy do nowych przepisów, a wszystkie zmiany wprowadzamy transparentnie dla Was, naszych pacjentów. Określiliśmy również sposób, w jaki możecie Państwo się z nami skontaktować, aby skorzystać z przysługujących Wam praw. Informujemy, że administratorem Waszych danych osobowych jest Zarząd NZOZ „Szpital im. Profesora Zbigniewa Religi w Słubicach”, ul. Nadodrzańska 6, tel. 95 750 14 10, e-mail:  sekretariat@szpitalslubice.pl.

Funkcję Inspektora ochrony danych osobowych pełni Waldemar Kaak: email: iodo@szpitalslubice.pl.

Państwa dane osobowe przetwarzane są wyłącznie w celach ochrony zdrowia na podstawie Ustawy z dnia 6 listopada 2008 roku o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (Dz.U. z 2017r. poz. 1318). Państwa dane osobowe, w tym dane o stanie zdrowia przechowywane będą przez okres wskazany w wyżej wymienionej ustawie. Zgodnie z obwiązującymi przepisami mają Państwo prawo:

 • żądać od administratora dostępu do własnych danych osobowych i ich sprostowania, lub usunięcia oraz możliwości wykonywania sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych osobowych;
 • wnieść skargę do Prezesa urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Światowy Dzień Tarczycy

2018-05-25