Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

MIESZKAŃCY POWIATU SŁUBICKIEGO!!!

2017-01-20

W związku z realizacją harmonogramu wdrożenia Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego i koncentracji dyspozytorni medycznej w województwie lubuskim, zadania dyspozytorni medycznej w Słubicach z dniem 31 stycznia 2017 r zostaną przejęte przez Skoncentrowaną Dyspozytornię Medyczną (SDM) w Gorzowie Wlkp. 

W tym miejscu chcielibyśmy uspokoić mieszkańców, iż powyższa zmiana nie będzie miała wpływu dla mieszkańców powiatu słubickiego. W stanach potrzebujących udzielenia pomocy przez Zespół Ratownictwa Medycznego oraz sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowotnego rozmowy automatycznie zostaną przekierowane do Dyspozytorni w Gorzowie Wlkp. i z niej zostanie zadysponowany Zespół Ratownictwa Medycznego.  
 
W związku, iż Powiat Słubicki jest czwartym powiatem przyłączanym do Dyspozytorni w Gorzowie Wlkp. w dniu wczorajszym w naszym szpitalu odbyło się spotkanie o charakterze szkolenia Wojewódzkiego Konsultanta ds. pielęgniarstwa ratunkowego i jednocześnie Kierownika Centralnej Dyspozytorni Medycznej Pana Roberta Kozłowskiego z naszym personelem ratownictwa medycznego. Wspólnie wraz z Prezes Zarządu Małgorzatą Krasowską –Marczyk szczegółowo wyjaśniono wszystkie wątpliwości, dotychczasowe problemy a także zasady działania nowej dyspozytorni. 
 
Statystycznie ¼ wszystkich wezwań jest nieuzasadniona. Ratownicy medyczni powinni wyjeżdżać tylko w przypadkach nagłych i zagrażających życiu. Każdemu wolno wezwać pomoc, ale zastanówmy się, czy to naprawę konieczne...
 
Dlatego pamiętajmy karetkę wzywamy z głową – wtedy i tylko wtedy kiedy życie ludzkie jest zagrożone !!!

Bezpłatne badania profilaktyczne

2017-01-16

KOLEJNY 50-TY MALUSZEK OTRZYMAŁ PREZENT

2016-12-29

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 27.12.2016 roku w naszym szpitalu na świat przyszła przepiękna mała kruszynka o imieniu Julia- córka Pani Ani ze Słubic, która otrzymała kolejny prezent w ramach akcji promocyjnej „Z serca dla Maleństwa”.  W skład prezentu wchodzi m. in. elektroniczna niania oraz artykuły do pielęgnacji maleństwa. Szczęśliwa mama odebrała  gratulacje oraz życzenia samych radosnych dni spędzonych wspólnie z malutką Julią od Prezesa NZOZ Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach Sp. z o. o. – Małgorzaty Krasowskiej - Marczyk. Do tych ciepłych życzeń przyłączył się również personel oddziału z ordynatorem Januszem Maziukiem na czele.

Życzenia

2016-12-23

Medycyna pracy

2016-12-16

BEZPŁATNE BADANIA PROFILAKTYCZNE DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU

2016-12-13

MIKOŁAJ W ODDZIALE PEDIATRYCZNYM

2016-12-06

To już tradycja jak uczniowie z  Gimnazjum nr 1 im. hm. Z. Imbierowicza w Słubicach, pod kierunkiem Pani Moniki Bugielskiej, bibliotekarki i nauczycielki j. polskiego  przygotowali dla naszych małych pacjentów przebywających w Oddziale Pediatrycznym niespodziankę. Wcielając się w rolę świętego mikołaja oraz jego wesołych pomocników obdarowali dzieci górą prezentów, sprawiając im ogromną radość. Oczywicie mikołajowi oraz jego drużynie serdecznie dziękujemy i życzymy wielu chwil radości i uśmiechu na co dzień.

fot. Anna Urbańczyk

NASI PRACOWNICY NA TARGACH PRACY

2016-11-18

Wczoraj w Collegium Polonicum odbyła się kolejna już edycja targów pracy przygotowanych dla uczniów ostatnich klas gimnazjów, liceów oraz studentów i osób poszukujących pracy. Na targach oczywiście nie zabrakło prezentacji zawodów medycznych. Z naszej strony obecni mogli zapoznać się z zawodem ratownika medycznego, pielęgniarki czy położnej, które to z dumą prezentowali nasi pracownicy – za co bardzo im dziękujemy. Cieszymy się, że nasze stoisko wzbudziło duże zainteresowanie. Każdy obecny na targach mógłi zmierzyć sobie poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze a także poszerzyć swoja wiedze oraz „zainspirować się” pracą jaką wykonuje nasz personel na rzecz poprawy zdrowia mieszkańców powiatu słubickiego. 

PAMIĘTAJMY - NA SOR TYLKO W NAGŁYCH WYPADKACH !!!

2016-11-11

Katar, który trwa już od kilku dni, boląca ręka, czy też ból zęba– z takimi objawami trafiają często pacjenci do SOR-u w Słubicach.

Często zapominamy, że Szpitalny Oddział Ratunkowy jest przeznaczony wyłącznie dla pacjentów w stanie nagłego zachorowania, poważnego urazu czy zatrucia, a jego zadaniem nie jest zastąpienie lekarza podstawowej opieki zdrowotnej ani lekarza poradni specjalistycznej. Pomoc zawsze w pierwszej kolejności udzielana jest osobom wymagającym pilnej interwencji medycznej, a kolejność przyjęć zależna jest od stanu pacjenta a nie od kolejności zgłoszenia - pozostali zgłaszający się na SOR w takich sytuacjach powinni cierpliwie czekać.
 
W każdej dobie do słubickiego SOR-u trafia ok. 30 pacjentów. Są to nie tylko mieszkańcy naszego powiatu. Ze względu na strategiczne przygraniczne położenie trafiają tu także osoby przekraczające granice z całej Polski jak również spoza granic. Nasi specjaliści udzielają pomocy pacjentom przywożonym przez Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz pacjentom zgłaszającym się bezpośrednio.
 
SOR nie powinien być miejscem do którego zgłaszają się pacjenci w stabilnym stanie, żeby wykonać szybką diagnozę lub ominąć kolejki w POZ –mówi Urszula Bochna- pielęgniarka oddziałowa.
 
Pamiętajmy nasz SOR powinien ratować ludzi, których życie jest zagrożone -ich zdrowie nagle się pogorszyło lub ulegli wypadkowi - temu zadaniu podporządkowana jest zarówno wyspecjalizowana i wysoko wykwalifikowana kadra medyczna jak i wyposażenie oddziału. W przypadku lżejszych dolegliwości pomoc powinna zostać udzielona w przychodni podstawowej opieki zdrowotnej lub ambulatorium nocnej i świątecznej opieki.

SŁOWA UZNANIA DLA PERSONELU ORTOPEDII

2016-11-08

W ostatnich dniach na ręce Prezes Zarządu Małgorzaty Krasowskiej -Marczyk wpłynęły słowa uznania od jednej z pacjentek naszego Szpitala. Są one kierowane do personelu pracującego w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Jesteśmy bardzo wdzięczni za te słowa pochwały, które są motorem do dalszej pracy na rzecz wszystkich naszych pacjentów. W tym miejscu chcemy zapewnić, że będziemy robić wszystko aby każdy pacjent naszego szpitala był otoczony profesjonalną oraz fachowa opieką.