Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

JUŻ PO RAZ KOLEJNY ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZAGRAŁA DLA NASZEGO SZPITALA. OTRZYMALIŚMY URZĄDZENIE DLA ODDZIAŁU PEDIATRYCZNEGO.

2018-02-20

Już po raz kolejny nasz Szpital doczekał się nowego sprzętu. W dniu dzisiejszym dzięki Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na oddział pediatryczny trafił lokalizator naczyń krwionośnych. 

Mamy nadzieję, że naszym małym pacjentom aparatura ta będzie pomocna w leczeniu –mówi Ordynator Oddziału Pediatrycznego lek. spec. Anna Burcan – Skrzypczak.

Większość dzieci boi się m.in. pobierania krwi. Często jest to utrudnione, ich naczynia maja niewielką średnicę, albo są źle widoczne. Dzięki urządzeniu podarowanemu przez WOŚP, łatwiej będzie pobrać krew do badań.

Urządzenie emituje specjalne światło dzięki któremu widoczna staje się "mapa" żył. Każdy, komu pobierano krew chociażby w laboratorium wie, że i u dorosłych żyły mogą być słabo widoczne i pielęgniarki mają problem z wkłuciem się za pierwszym razem, bo nie da się zlokalizować żyły. Pobieranie krwi dla dziecka jest stresem, a teraz możemy ten stres znacząco zmniejszyć. Jak dodaje Pani Ordynator należy zwrócić też uwagę na poboczne działanie urządzenia - podświetlanie rączki dziecka odwraca jego uwagę od tego bolesnego momentu pobierania krwi, a przy tym jest to bezpieczne, przenośne i podręczne urządzenie do iluminacji naczyniowej.

To nie koniec darów od WOŚP. W najbliższym czasie na oddział mają trafić nowe łóżka dla dzieci oraz specjalne fotele dla osób przebywających razem z dziećmi. 

INFORMACJA W SPRAWIE SZCZEPIONEK

2018-02-16

Szanowni Państwo,

w związku z niepokojącymi doniesieniami medialnymi dotyczącymi jakości szczepionek jakie mogły trafić do Pacjentów, informujemy, że problem ten nie dotyczy Naszego Szpitala, a tym bardziej naszych Pacjentów.

W październiku zeszłego roku przez Polskę przeszedł orkanu Xawery powodując m. in. uszkodzenia i zerwania linii elektrycznych, głównie w południowej części województwa lubuskiego, a także w Wielkopolsce i Dolnym Śląsku, co skutkowało brakiem prądu oraz zasilania lodówek, w których przechowywane są szczepionki.

Dzięki zabezpieczeniu jakie posiada nasz szpital w postaci agregatu prądotwórczego stanowiącego awaryjne źródło zasilania dla całego szpitala nie nastąpiła przerwa w dostawie prądu podczas ostatnich anomalii pogodowych. Ponadto lodówki, w których przechowywane są szczepionki i inne leki zgodnie z wewnętrznie obowiązującymi procedurami są stale monitorowane (sześć razy w ciągu doby). 

Chcąc Państwa uspokoić, informujemy, że ani przed orkanem, ani po nim nie wystąpiły żadne nieprawidłowości. Wszystkie przechowywane szczepionki i leki w NZOZ Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach sp. z o. o.  oraz Przychodni Lekarza Rodzinnego w Rzepinie spełniały i spełniają wszystkie parametry  umożliwiające ich bezpieczne dla zdrowia i życia podanie Pacjentom. 

KOPERTA ŻYCIA- ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO SWOJE I SWOICH BLISKICH

2018-02-15

 

 

W związku z rosnącym zainteresowaniem realizowanego z naszej inicjatywy i przy współpracy z lokalnymi samorządami projektu pn. „Koperta życia” informujemy, że „Koperty życia”  można otrzymać od ratowników medycznych podczas ich wyjazdów do osób starszych. Można je również pobrać w:

 

 

  • Biurze Obsługi Klienta w Słubickim Urzędzie Miejskim oraz Starostwie Powiatowym w Słubicach.
  • w rejestracji ogólnej Szpitala od 8 do 15.
  • w Przychodni Lekarza Rodzinnego w Rzepinie

Przypominamy, iż celem projektu jest udzielenie szybszej pomocy w przypadku zasłabnięcia osoby starszej, schorowanej, niepełnosprawnej czy samotnej.

 

Jak działa „Koperta życia”

W skład koperty wchodzi:

  • specjalna folię pełniącą rolę koperty
  • karta informacyjna do wypełnienia
  • naklejka na lodówkę

Instrukcja

  • wypełnij kartę informacyjną
  • włóż wypełnioną kartę informacyjną do folii
  • kartę w folii umieść w lodówce tak, aby była zawsze dostępna i widoczna
  • na lodówkę przyklej naklejkę otrzymana razem z kartą informacyjną.

„Koperta Życia” ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób starszych i niejednokrotnie, co potwierdzają pracownicy pogotowia, informacje zawarte w kopercie życia pomogły w podjęciu odpowiednich działań ratujących ludzkie życie.

DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO 112

2018-02-13

W dniu 11 lutego, w całej Europie, obchodziliśmy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Numer alarmowy „112” jest jednolitym ogólnoeuropejskim numerem alarmowym zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych, który służy do powiadamiania w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. Wybranie numeru 112 nie wymaga odblokowania klawiatury telefonu komórkowego. Ponadto numer 112 można wybrać w telefonie bez karty SIM. Kierowanie połączeń na numer alarmowy „112” jest bezpłatne.

 

Przypominamy, że to numer tylko i wyłącznie do użytku w sytuacjach związanych zagrożeniem życia i zdrowia ludzkiego. To już wiedzą nasi najmłodsi mieszkańcy powiatu, których edukację w postępowaniu w stanach zagrożenia życia sukcesywnie prowadzą nasi ratownicy podczas wizyt w przedszkolach i szkołach w ramach akcji „Miś Ratownik”.

 

Jak wynika z przeprowadzonych statystyk prawie 75 procent odebranych połączeń przez centra powiadamiania ratunkowego stanowiły głupie żarty oraz połączenia bezzasadne. Kiedy chodzi o pomoc innemu człowiekowi liczy się każda sekunda, a blokowanie linii alarmowych może kosztować nawet ludzkie życie. 

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

2018-02-11

Dziś 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego, który ma nam pomóc zrozumieć człowieka, który zmaga się z cierpieniem

Ten Dzień  został ustanowiony przez Papieża, Świętego Jana Pawła II, aby skupić uwagę na osobach chorych i cierpiących. Na okoliczność Światowego Dnia Chorych Prezes Zarządu kieruje do wszystkich słowa: chorym pocieszenia i wsparcia, a ich rodzinom i opiekunom podziękowania.

Choroba i związane z nią cierpienia nie omijają nikogo z nas. Są one przejmującym doświadczeniem, w którym poznajemy słabość własnej natury, ale jednocześnie ogrom nadziei i piękno życia. Wówczas także przekonujemy się niejednokrotnie o wartości nieocenionej pomocy, na jaką możemy liczyć ze strony najbliższych lub personelu medycznego.

Wszystkim chorym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, sił oraz wytrwałości w zmaganiu się z trudami dnia codziennego. Z myślą o pacjentach podejmujemy szereg działań mających na celu zapewnienie dostępu do świadczeń zdrowotnych oraz dbamy o wysoką jakość usług medycznych w Naszym Szpitalu. 

Personelowi medycznemu Naszego Szpitala również życzymy hartu ducha, spokoju i wiary w to, że ich wiedza i praca jest tak ważna dla tak wielu, a ich codzienne przebywanie z chorymi jest powołaniem.

NOWY ROK ROZPOCZYNAMY OD INWESTYCJI

2018-01-26

Informujemy, że wraz z nadejściem nowego roku udało się nam zakupić z własnych środków nowy agregat prądotwórczy stanowiący awaryjne źródło zasilania dla całego naszego szpitala. Jest to kolejna zrealizowana inwestycja Zarządu wpisująca się w działania zapobiegawcze mająca na celu wzrost bezpieczeństwa naszych pacjentów przebywających w szpitalu. Ostatnie wydarzenia pogodowe i wynikające z nich zagrożenia utraty zasilania elektrycznego w szpitalu spowodowały konieczność rozstania się ze starym agregatem prądotwórczym, który naszą jednostkę zasilał w energię elektryczną  od czasu jej powstania.

Z MINISTER O ROZWOJU SZPITALA

2018-01-22

W dniu dzisiejszym nasz szpital odwiedziła Pani Elżbieta Rafalska - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Podczas wizyty Prezes Zarządu Małgorzata Krasowska – Marczyk, wraz z przedstawicielami kadry medycznej, przedstawiała Pani Minister specyfikę funkcjonowania naszej jednostki. W naszym szpitalu, jak w soczewce, skupiają się wszystkie problemy społeczne całego powiatu i poszczególnych gmin. Dlatego tak ważna jest współpraca sektora opieki społecznej z jednostkami ochrony zdrowia, takimi jak nasz szpital w Słubicach. Kilkakrotnie podczas rozmowy Prezes Zarządu podkreślała, że nasz szpital prowadzi działalność w bardzo szczególnym miejscu – ze szpitalnych okien widać graniczną rzekę, a za nią Frankfurt nad Odrą. Jesteśmy pierwszym a zarazem ostatnim szpitalem posiadającym SOR po polskiej stronie na zachodniej granicy naszego kraju. Bliskość granicy i ważnych tras tranzytowych powoduje, że z usług naszego szpitala korzystają nie tylko mieszkańcy powiatu, ale w dużym stopniu również cudzoziemcy. Fakt transgraniczności nakłada na nas obowiązek współpracy międzynarodowej, co stanowi dodatkowy powód do podejmowania działań celem jego dalszego rozwoju. 

WSPARCIE OD HOSPICJUM ŚW. WINCENTEGO a'PAULO W SŁUBICACH

2018-01-12

W dniu dzisiejszym na ręce Pana Przemysława Szewielińskiego-Prezesa Zarządu Hospicjum św. Wincentego a’Paulo w Słubicach Prezes Szpitala Małgorzata Krasowska – Marczyk wraz z Naczelną Pielęgniarką Panią Dorotą Górecką  złożyły serdecznie podziękowania dla Hospicjum za przekazany na rzecz naszego szpitala sprzęt w postaci łóżek hospicyjnych, materacy piankowych, materacy przeciwodleżynowych oraz wózków inwalidzkich. Ww. sprzęt będzie służył naszym pacjentom przebywającym w oddziale wewnętrznym, ortopedii, chirurgii oraz pediatrii. W tym miejscu chcielibyśmy zaznaczyć, iż zauważamy wzrost ilości pacjentów wymagających wzmożonej opieki, a tym samym konieczności zapewnienia im specjalnych warunków pobytu w szpitalu.  Wzajemna współpraca i wsparcie naszego Szpitala i Hospicjum św. Wincentego a’Paulo w Słubicach ma na celu przede wszystkim zabezpieczenie potrzeb i dobra pacjentów. Za udzieloną pomoc serdecznie dziękujemy. 

W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ NASZ SZPITAL ZAGRA Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

2018-01-09

W tym roku, jak w latach ubiegłych będziemy grać razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy podczas  26 finału WOŚP, który odbędzie się 14 stycznia 2018 roku.  Tradycyjnie do licytacji przekazaliśmy karnety na badania laboratoryjne i zabiegi rehabilitacyjne oraz coś wyjątkowego tj,  Puchar, który  nasi ratownicy medyczni zdobyli zajmując po raz trzeci pierwsze miejsce w  Powiatowej Spartakiadzie w Sportach Obronnych Powiatu Słubickiego. Puchar ten w ramach podziękowania został podarowany Jerzemu Owsiakowi podczas jego wizyty w szpitalu w dniu 23 października 2017r. Podarowany Puchar Pan Owsiak zadecydował przekazać na licytację.

Serdecznie zapraszamy do licytacji!!!!

INFORMACJA DLA PACJENTÓW PORADNI MEDYCYNY PRACY

2018-01-05

Informujemy, iż zmianie uległ dzień przyjmowania pacjentów w Poradni Medycyny Parcy. W roku 2018 Poradnia Medycyny Pracy bedzie czynna w każdą środę od godziny 7:30. Serdecznie zapraszamy.