Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

NOWOCZESNE TELEWIZORY W NASZYM SZPITALU

2017-09-14

Informujemy, iż dla umilenia czasu naszym pacjentom podczas pobytu w szpitalu, we wszystkich salach chorych zostały zamontowane nowoczesne telewizory. Pacjenci mają do dyspozycji 27 kanałów tematycznych. Aby skorzystać z oferty należy zakupić kartę w specjalnym automacie znajdującym się przy wejściu głównym do szpitala. Cena zawiera wyłącznie koszty eksploatacji – szpital nie pobiera z tego tytułu żadnych profitów. Przypominamy też, że w szpitalu jest możliwość bezpłatnego skorzystania z sieci wi-fi na parterze w budynku głównym szpitala przy poradniach specjalistycznych oraz w Oddziale Chirurgii Urazowo-OrtopedycznEJ. Docelowo sieć ta będzie dostępna w całym szpitalu.

PODZIĘKOWANIA

2017-09-06

PODZIĘKOWANIA DLA ZESPOŁU Z ODDZIAŁU CHORÓB WEWNĘTRZNYCH

2017-09-06

KONSULTANT WOJEWÓDZKI PRZEPROWADZIŁ KONTROLĘ W NASZYM ODDZIALE GINEKOLOGICZNO - POLOŻNICZO-NOWORODKOWYM

2017-09-06

W dniu 04.09.2017 roku nasz Oddział Ginekologiczno – Położniczo – Noworodkowy wizytowała w ramach kontroli Pani prof. dr hab. Jana Skrzypczak- Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Położnictwa.

Nadzorowi została poddana prawidłowość funkcjonowania naszego oddziału, jego wyposażenie w sprzęt oraz stosowane procedury i standardy leczenia.

Pani Konsultant uznała, że Oddział Ginekologiczno – Położniczo – Noworodkowy funkcjonuje na wysokim poziomie, co jak widać przedkłada się na wzrost ilości porodów. W naszym szpitalu od początku roku urodziło się ponad 250 dzieci. Wyraźnie zaznaczyła również, iż nasz oddział w roku 2016 jak i do chwili obecnej jako 1 z 4 na 15 funkcjonujących w woj. lubuskim posiada zerowy współczynnik umieralności okołoporodowej.

Pracownicy oddziału zaangażowani są w swoją pracę podnosząc na bieżąco swoje kwalifikacje, w tym ostatnio uczestniczyli w szkoleniu organizowanym przez samą Panią Profesor. W tym miejscu chcielibyśmy przypomnieć, iż to właśnie w naszym oddziale pracuje Pani Gabrysia Ceranowicz, która zajęła pierwsze miejsce w województwie lubuskim w ramach ogólnopolskiego plebiscytu "położna na medal". Cieszy nas fakt, że starania i ciągła praca nad poprawą standardów w świadczeniu usług została tak korzystnie i przychylnie oceniona.

BĘDĄ WALCZYĆ DLA NASZYCH MAŁYCH PACJENTÓW

2017-08-30

Serdecznie zapraszamy na Grapplethon Charytatywny, który odbędzie się 3 września br. o godz, 12.00  w Hali Miejskiej w Słubicach. Organizatorzy imprezy juz po raz drugi postanowili cały dochód z wydarzenia przekazać na zakup sprzętu dla naszych najmłodszych pacjentów - za co z góry bardzo dziękujemy. ZAPRASZAMY !!!

PRACUJEMY DLA WAS

2017-08-18

Drodzy mieszkańcy powiatu słubickiego, chcielibyśmy przedstawić Państwu nasz szpital, naszych pracowników oraz zakres usług które wykonujemy stawiając zawsze na pierwszym miejscu dobro pacjenta. To właśnie dlatego przygotowaliśmy specjalnie dla Was cykl informacji, z których będą mogli Państwo dowiedzieć się o działalności naszego szpitala. Jako pierwszy na tapetę idzie Oddział Ginekologiczno-Polożniczo-Noworodkowy, działający pod nadzorem ordynatora lek. spec. Janusza Maziuka i położnej oddziałowej Jolanty Kaznochy. To właśnie ten oddział coraz częściej wybierają pacjentki, o czym świadczy rosnąca z miesiąca na miesiąc liczba porodów. To tu wszystkie kobiety, mamy oraz ich maluchy otaczane są profesjonalną, fachowa i troskliwą opieką naszego zespołu, który posiada bardzo duże doświadczenie, a swoją prace wykonuje z pasją i zaangażowaniem. W oddziale każda mama zaraz po porodzie przebywa ze swoim maleństwem w komfortowych salach. Sam poród odbywa się w sali wyposażonej w nowoczesne łóżko porodowe. Na życzenie każdej przyszłej mamy istnieje możliwość znieczulenia bóli porodowych. Przy oddziale działa również szkoła rodzenia, gdzie przyszłe mamy uczy i przygotowuje do porodu m. in. Pani Gabrysia Ceranowicz, która zajęła pierwsze miejsce w województwie lubuskim w ramach ogólnopolskiego plebiscytu "położna na medal". Dodatkowo, oprócz przyszłych mam, w oddziale leczymy również kobiety z problemami ginekologicznymi, wykonujemy rożnego typu zabiegi, w tym tzw. jednodniowe. Istnieje również możliwość skorzystania z porad lekarzy ginekologów w poradniach K w Słubicach, Rzepinie oraz w Górzycy - do czego serdecznie zapraszamy. W razie jakichkolwiek pytań, bądź wątpliwości prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny.

Poradnia Gastrologiczna i Pracownia Endoskopii

2017-08-17

Od 21.08.2017 do 08.09.2017 rejestracja do Poradni Gastrologicznej oraz Pracowni Endoskopii będzie odbywać się w rejestracji ogólnej Szpitala w dniach:

poniedziałek, czwartek, piątek od godziny 7:30 do 15:00

ROZPOCZYNAMY AKCJĘ "KOPERTA ŻYCIA"

2017-08-09

Od 1 września br w związku ze zwiększającą się liczbą rencistów i emerytów oraz wzmożoną liczbą wyjazdów Zespołów Ratownictwa Medycznego do osób starszych, Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach przy współpracy z Urzędem Miejskim w Słubicach i Starostwem Powiatowym w Słubicach rozpoczyna akcję pn. „Koperta życia”, która jest skierowana przede wszystkim do osób przewlekle chorych, starszych i samotnych na terenie powiatu słubickiego. Polega ona na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach podpisanych kart informacyjnych przez lekarza rodzinnego zawierających najważniejsze informacje o stanie zdrowia – przyjmowanych lekach, uczuleniach, kontakcie do najbliższych, itp. Karta z takimi informacjami powinna być przechowywana w specjalnej folii w lodówce, oznakowanej znaczkiem z logo akcji, co ma na celu wskazanie służbom ratowniczym, że tam znajdują się dane o pacjencie.

„Koperty życia” będą rozdawane przez ratowników medycznych podczas wyjazdów do osób starszych oraz docelowo będzie je można bezpłatnie pobrać w:

  • Biurze Obsługi Klienta w Słubickim Urzędzie Miejskim oraz Starostwie Powiatowym w Słubicach.
  • W rejestracji ogólnej Szpitala od 8 do 15.
  • U lekarzy rodzinnych.

Akcję „Koperta życia” wspierają – Burmistrz Słubic oraz Starostwo Powiatowe w Słubicach.

ZŁAPANY W SIEĆ

2017-06-30

Już wiadomo, że nasz szpital znalazł się w tzw. sieci szpitali, czyli grupie instytucji, które będą miały przez kolejne 4 lata od października  bieżącego roku zapewnione budżetowe  finansowanie świadczeń medycznych z Narodowego Funduszu Zdrowia. Spośród dwudziestu szpitali w województwie lubuskim znaleźliśmy się w jedenastce szpitali powiatowych, które zostały zakwalifikowane do pierwszego poziomu systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ). Do sieci weszliśmy ze wszystkimi siedmioma oddziałami szpitalnymi (Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Gastroenterologicznym, Oddział Chirurgii Ogólnej, Oddział Ginekologiczno-Polożniczo-Noworodkowy "rooming in", Oddział Pediatryczny, Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedyczny oraz Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii) oraz poradniami specjalistycznymi. Natomiast musimy stanąć do konkursu w zakresie rehabilitacji, otolaryngologii oraz poradni ginekologicznych udzielających świadczeń w pozamiejscowych jednostkach tj. w Rzepinie i Górzycy. Nie został jeszcze określony sposób i wielkość finansowania przez NFZ, w związku z czym szpital stoimy przed wielką niewiadomą. Zdaniem Ministerstwa Zdrowia szpitale z sieci sprawią, że pacjenci będą mieli łatwiejszy dostęp do przyszpitalnych poradni, a także kompleksową opiekę w szpitalu. Na dzień dzisiejszy trwają negocjacje z NFZ w sprawie wartości aneksów przedłużających zawarte umowy do końca września br. 

MIŚ RATOWNIK

2017-06-22

W okresie wiosennym ratownicy medyczni z naszego Szpitala prowadzili na terenie powiatu słubickiego akcję pn. „Miś Ratownik”. Nauka zasad postepowania w stanach zagrożenia życia, jednoczesne wskazanie prawidłowych wzorów postępowania w takich sytuacjach najmłodszym mieszkańcom naszego powiatu była celem wizyt w przedszkolach i szkołach. Byliśmy w klasach drugich w Szkole Podstawowej w Cybince, odwiedziliśmy przedszkole „Słoneczko” w Górzycy i Bajkowe Przedszkole w Cybince. Spotkaliśmy się również z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Pamięcinie i Czarnowie. Zachęcamy wychowawców do zgłaszania przedszkoli i szkół do akcji „Miś Ratownik” prowadzonej przez nasz Szpital.