Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA SŁUŻBY ZDROWIA

2016-10-18

W dniu dzisiejszym Starosta Słubicki Marcin Jabłoński złożył na ręce Prezes Zarządu Małgorzaty Krasowskiej –Marczyk podziękowania za ciężką i ofiarną pracę na rzecz chorych oraz życzenia wszelkiej pomyślności dla pracowników naszego szpitala z okazji dzisiejszego święta Dnia Służby Zdrowia.

Z tej okazji Zarząd NZOZ Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach sp. z o. o. chciałby również życzyć wszystkim pracownikom osobistej satysfakcji z trudnej, wymagającej i niezwykle odpowiedzialnej, ale jakże potrzebnej pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym.

ZACZYNAMY EDUKACJĘ OD PRZEDSZKOLA

2016-10-13

Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego przypadającego 13 października maluchy z Przedszkola Samorządowego nr 4 "Krasnal Hałabała" odwiedziły naszych ratowników medycznych.

Podczas wizyty dzieci miały okazję zapoznać się z informacjami dotyczącymi zasad udzielania pierwszej pomocy, nauczyć się od najlepszych w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wezwać pomoc. 

W tym miejscu chcielibyśmy uczulić, a zarazem zaapelować do wszystkich, nie tylko dzieci, z prośbą o wzywanie pogotowia tylko i wyłącznie w uzasadnionych przypadkach.

PAMIĘTAJMY - WZYWAJĄC POGOTOWIE DO NIEZASADNIONYCH PRZYPADKÓW SPRAWIASZ, ŻE POMOC DO OSÓB NAPRAWDĘ JEJ POTRZEBUJĄCYCH DOCIERA Z OPÓŹNIENIEM...CO MOŻE MIEĆ NAPRAWDĘ TRAGICZNE SKUTKI.

Nasi mali przedszkolacy już to wiedzą! A my czy jesteśmy świadomi, że kiedyś być może będziemy potrzebować pomocy, a w tym czasie zespół ratownictwa medycznego będzie wezwany do przysłowiowego kataru...

AUDYT NADZORU W NASZYM SZPITALU

2016-10-05

Miło jest nam poinformować, że w dniach 29.09.2016 -30.09.2016 r. po raz kolejny w naszej placówce został przeprowadzony audit nadzoru Systemu Zarządzania Jakością, mający na celu sprawdzenie i ocenę stopnia spełnienia wymagań określonych w ISO 9001:2009. 

Najważniejszym i najpilniejszym z punktu widzenia bezpieczeństwa Pacjentów jak i pracowników szpitala zadaniem dla Zarządu było uzupełnienie i aktualizacja przeglądów sprzętu i aparatury medycznej. Po przeprowadzonych w trybie pilnym napraw, zakupów i serwisów  na dzień dzisiejszy śmiało możemy powiedzieć, że funkcjonujący w naszej jednostce sprzęt medyczny spełnia wszelkie wymagania, przez co jest bezpieczny dla pacjentów. Fakt ten został również  potwierdzony podczas auditu przeprowadzonego przez auditora TUV NORD Polska potwierdzającego, iż system zarządzania jakością w naszym Szpitalu spełnia wymagania w/w normy. 
Wobec powyższego jednostka certyfikująca podjęła decyzję o utrzymaniu ważności Certyfikatu dla NZOZ Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach Sp. z o. o.

Nowy Prezes Szpitala

2016-09-20

W dniu dzisiejszym stanowisko Prezesa Zarządu Szpitala objęła pani

Małgorzata Krasowska-Marczyk.

Małgorzata Krasowska-Marczyk jest specjalistką w dziedzinie ochrony zdrowia. Pracowała w Biurze Pełnomocnika Rządu ds. wprowadzenia Powszechnego Ubezpieczenia Zdrowotnego w Warszawie, Lubuskiej Regionalnej Kasie Chorych a następnie Lubuskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze, w Wydziale Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., a potem Wydziale Zdrowia nadzorowała zakres ochrony zdrowia. Była m.in. członkiem Zespołów ds. opracowania Lubuskiej Strategii Polityki Społecznej, Strategii Ochrony Zdrowia i Lubuskiej Rady Zdrowia. Posiada doświadczenie w pracy w sektorze finansowym. Jest ekspertem w projekcie z zakresu nadzoru nad funkcjonowaniem szpitali.

Szpital im. Prof. Zbigniewa Religi w Słubicach poszukuje dzierżawcy przyszpitalnego prosektorium

2016-08-15

Szpital im. Prof. Zbigniewa Religi w Słubicach poszukuje dzierżawcy przyszpitalnego prosektorium, które położone jest przy ul. Kopernika w Słubicach.

 

Zadaniem dzierżawcy będzie:

·      prowadzenie usług prosektoryjnych, tj. w szczególności przechowywania zwłok,

·      przygotowania zwłok do sekcji,

·      przewóz zwłok ze szpitala do budynku prosektorium,

·      udostępniania pomieszczeń do sekcji,

·      oraz wydawania zwłok osobom uprawnionym do pochówku.

 

Kontakt:
Sekretariat Szpitala im. Prof. Zbigniewa Religi w Słubicach,
tel. 95 750 14 10

Szpital im. Prof. Zbigniewa Religi w Słubicach pilnie zatrudni lekarzy specjalistów

2016-08-15

Szpital im. Prof. Zbigniewa Religi w Słubicach pilnie zatrudni lekarzy specjalistów:

• w zakresie medycyny rodzinnej,
• chorób wewnętrznych, chirurgii, anestezjologii i intensywnej terapii, ortopedii,
• pediatrów,
• posiadamy również miejsca rezydenckie

Kontakt:
Sekretariat Szpitala im. Prof. Zbigniewa Religi w Słubicach,
tel. 95 750 14 10

Uwaga - Komunikat

2016-07-21

W dniu jutrzejszym o godz. 10:00 podczas sesji Rady Miejskiej w Rzepinie Prezes NZOZ Szpitala im. Prof. Z. Religi w Słubicach Wojciech Włodarski zaprezentuje raport otwarcia dot. realizacji usługi POZ oraz  informację o środkach zaradczych podjętych od dnia 11. lipca w celu rozwiazania trwającego kryzysu.

W szczególności zapraszamy na sesję mieszkańców Rzepina.

Akcja DEKLARACJA

2016-07-12

UWAGA

Deklaracje dot. wyboru lekarza

W związku ze zmianami organizacyjnymi dotyczącymi wyboru nowego lekarza rodzinnego w Przychodni przy ul. Słubickiej w Rzepinie prosimy o złożenie nowych deklaracji dotyczących wyboru:

- lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej,
- pielęgniarki Podstawowej Opieki Zdrowotnej,
- położnej Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

PRZYPOMNIJMY, że w Rzepinie trwa "Akcja - Deklaracja".
Mieszkańcy Gminy Rzepin, którzy do dnia 30.czerwca pozostawali pod opieką lekarzy rodzinnych w NZOZ Eskulap muszą teraz złożyć deklaracje do Przychodni Lekarza Rodzinnego w Rzepinie (dawna przychodnia Eskulap).
Brak złożenia takiej deklaracji uniemożliwi korzystanie ze świadczeń zdrowotnych w Przychodni Lekarza Rodzinnego.

DEKLARACJE można składać w Przychodni Lekarza Rodzinnego w Rzepinie, przy ul. Słubickiej 4.

Z serca dla Maleństwa

2016-07-07

 W lipcu rusza akcja " Z serca dla Maleństwa", w której każdy pięćdziesiąty noworodek urodzony na oddziale Położniczym Szpitala im. prof. Z. Religi w Słubicach otrzyma prezent. Mamy do rozdania m. in.: fotelik samochodowy, krzesełko do karmienia, nianie elektroniczną i wiele innych atrakcyjnych rzeczy. Zapraszamy wszystkie Mamy do powitania swoich maluszków właśnie na naszym oddziale w otoczeniu profesjonalnego i przyjaznego personelu.

Postępowanie podczas upałów –wskazówki dla pacjentów i personelu

2016-06-23

 1. Przystosowanie pomieszczeń :

zaleca się  utrzymywanie temperatury powietrza w pomieszczeniach do 32°C w dzień i do 24°C w nocy poprzez:

a)otwieranie okien w nocy i wcześnie rano, gdy na zewnątrz temperatura powietrza jest niższa,

b) zamykanie oraz zasłanianie okien zasłonami lub żaluzjami, również w klimatyzowanych pomieszczeniach,

c) wyłączanie w miarę możliwości sztucznego oświetlenia i urządzeń elektrycznych.

2.Unikać należy upału poprzez:

a)unikanie forsownego wysiłku fizycznego,

b) unikanie wychodzenia na zewnątrz w czasie największych upałów, w szczególności między godziną 10:00 a 15:00,

c)spędzanie w miarę możliwości 2-3 godzin w chłodnym miejscu (np. w klimatyzowanych pomieszczeniach),

3. Chłodzenie i nawadnianie organizmu:

a) branie chłodnych pryszniców lub kąpieli oraz stosowanie chłodnych okładów na ciało;

b)noszenie jasnych, lekkich, luźnych, bawełnianych lub lnianych ubrań,

c)noszenie wygodnego i przewiewnego obuwia,

d)picie dużej ilości wody;

e)spożywanie chłodnych, lekko solonych potraw oraz owoców i warzyw o wysokiej zawartości potasu (pomidory, pomarańcze, sałaty, ogórki, marchew),

Pielęgniarka Epidemiologiczna

Wioletta Wawrzyniak

więcej