Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA PRACOWNIKA SŁUŻBY ZDROWIA

2018-04-06

KOLOROWE ŁÓŻECZKA OD FUNDACJI WOŚP TRAFIŁY DZIŚ NA NASZ ODDZIAŁ PEDIATRYCZNY

2018-04-03

Nie minęły jeszcze dwa miesiące jak w naszym szpitalu pojawiły się kolejne czerwone serduszka Fundacji WOŚP. Tym razem są nimi oznaczone nowe łóżeczka dla małych pacjentów, które w dniu dzisiejszym zostały dostarczone do naszego oddziału pediatrycznego, gdzie od razu zrobiło się jeszcze bardziej kolorowo i bajkowo. Tym razem oddział wzbogacił się o 8 nowoczesnych łóżeczek wraz z materacami, szafkami i stojakami na kroplówkę. Łóżeczka nie tylko mienią się kolorami, ale co najbardziej cieszy naszą załogę, to że mają funkcje ułatwiające pracę i są przyjazne przebywającym w szpitalu dzieciom. Łóżko samo w sobie nie wyleczy z choroby, ale znacznie poprawi komfort pobytu małych pacjentów oraz pracę personelu. Oczywiście łóżeczka są dostosowane do przebywania w nich najmłodszych naszych podopiecznych. Mali pacjenci będą dobrze zabezpieczeni przed wypadnięciem, gdyż łóżeczka posiadają wysoko ustawione ramy.

Szczególnie cenne są dla nas nowe łóżka i szafki przyłóżkowe. Zastąpiły one mocno wysłużony sprzęt – mówi lek. spec. Anna Burcan-Skrzypczak ordynator oddziału pediatrycznego. - Cieszymy się bardzo i składamy tą drogą podziękowania oraz wyrazy wdzięczności dla Fundacji WOŚP, za dostrzeganie potrzeb słubickiego szpitala.

WESOŁYCH ŚWIĄT

2018-03-30

PRZED NAMI E- ZWOLNIENIA – NASI LEKARZE JUŻ ZOSTALI PRZESZKOLENI

2018-03-16

Informujemy, że od 1 lipca 2018 roku wejdą w życie nowe przepisy dotyczące wystawiania zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby lub konieczności osobistego sprawowania przez pracownika opieki nad chorym członkiem rodziny. Lekarze będą mogli wystawiać je tylko elektronicznie, a nie jak do tej pory, w formie papierowej. My już jesteśmy przygotowani na tę zmianę. W ostatnim miesiącu, w naszym szpitalu zostali przeszkoleni przez pracownika ZUS wszyscy lekarze celem umożliwienia im wystawiania zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy w elektronicznej wersji.


Jak twierdzą nasi lekarze, wystawianie e-zwolnień trwa krócej niż wypisywanie papierowego zwolnienia, co zwiększa ilość czasu, jaki bedą mogli poświecić dla Pacjenta. Po wpisaniu numeru PESEL pacjenta lekarz uzyskuje dostęp do jego danych, danych pracodawców oraz członków jego rodziny - jeśli zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy będzie wystawiane w celu opieki nad nimi. System będzie weryfikował datę początku okresu niezdolności do pracy z zasadami wystawiania zwolnień określonymi w przepisach oraz sprawdzał ciągłość wystawionych zwolnień, a także przypomni lekarzowi o możliwości skierowania pacjenta na rehabilitację leczniczą. Pracodawcy, korzystając z poralu PUE-ZUS, będą mogli dowiadywać się o wystawionym zaświadczeniu lekarskim o czasowej niezdolności do pracy Pracownika najpóźniej następnego dnia po jego wystawieniu.

INFORMACJA DLA PACJENTÓW

2018-03-12

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniach od 12.03.2018r. do 23.03.2018r. rejestracja pacjentów do Poradni Gastroenterologicznej i Pracowni Endoskopii odbywać się będzie w rejestracji ogólnej szpitala od godziny 7.30 do 15.00, pod numerem telefonu:  95 750 14 02.

Uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie projektu: „Wdrożenie usług i aplikacji w zakresie e-zdrowia w Szpitalu im. prof. Z. Religi w Słubicach Sp. z o.o”. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020

2018-03-09

Szybki dostęp do dokumentacji medycznej, możliwość konsultacji telemedycznej wyników, możliwość stałego dostępu do danych na temat diagnostyki i leczenia oraz sprawny przepływ informacji na linii pacjent – lekarz. To i wiele więcej, już niedługo będzie możliwe, dzięki wprowadzeniu w naszym Szpitalu systemu e-zdrowia. Inwestycja zostanie realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego- Lubuskie 2020. W dniu dzisiejszym w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podpisanie przez Prezes Zarządu Małgorzatę Krasowską – Marczyk umowy na dofinansowanie projektu, którego wartość to ponad 3 mln zł, z czego około 2,5 mln zł stanowić będzie wsparcie z UE.

Celem głównym projektu jest utworzenie platformy dla pacjentów - mieszkańców powiatu słubickiego i pacjentów pochodzących z innych terenów, która będzie realizowała e-usługi. Dzięki temu nasi pacjenci będą mieli możliwość m. in. korzystania z elektronicznej rejestracji wizyt do specjalistów, korzystania z e-recept lub skierowań na badania, załatwienia spraw administracyjnych przez internet oraz możliwość stałego dostępu do danych na temat swojego leczenia w tym także zdalny dostęp do wyników badań. Elektroniczna dokumentacja medyczna ułatwi natomiast monitorowanie postępów w leczeniu.

Informatyzacja służby zdrowia i wprowadzanie w coraz większym zakresie elektronicznych usług medycznych to działania, które w znaczący sposób polepszą komfort życia pacjentów w powiecie słubickim. Dodatkowo w ramach elektronicznego obiegu dokumentów zostanie wdrożony system, który zredukuje także koszty utrzymania placówki oraz co najważniejsze ucyfrowi Szpital. Otrzymane dofinansowanie umożliwi m. in. przebudowę serwerowni wraz z położeniem nowej struktury teleinformatycznej Szpitala oraz zakup dodatkowych licencji oprogramowania wspomagającego świadczenie usług opieki zdrowotnej.

DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN

2018-03-08

W związku z dzisiejszym świętem Dnia Kobiet oraz przypadającym w dniu 10 marca Dniem Mężczyzn poniżej prezentujemy Państwu dane statystyczne otrzymane z Głównego Urzędu Statystycznego. Przy tej okazji chcielibyśmy złożyć wszystkim Paniom i Panom pracującym w naszym Szpitalu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności, uśmiechu. Życzymy samych sukcesów w pracy i życiu osobistym.

 

 

 

Ponieważ tym roku Dzień Kobiet łączy się z Światowym Dniem Nerek nie zapominamy również o naszych Pacjentach dla których przygotowaliśmy specjalną ofertę badań laboratoryjnych. Tak więc zapraszamy wszystkich mieszkańców do  wykonania badań, ponieważ jak wiemy wczesne wykrycie zmian i wdrożenie leczenia może cofnąć lub zatrzymać postęp choroby.

 

 

JUŻ PO RAZ KOLEJNY ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZAGRAŁA DLA NASZEGO SZPITALA. OTRZYMALIŚMY URZĄDZENIE DLA ODDZIAŁU PEDIATRYCZNEGO.

2018-02-20

Już po raz kolejny nasz Szpital doczekał się nowego sprzętu. W dniu dzisiejszym dzięki Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na oddział pediatryczny trafił lokalizator naczyń krwionośnych. 

Mamy nadzieję, że naszym małym pacjentom aparatura ta będzie pomocna w leczeniu –mówi Ordynator Oddziału Pediatrycznego lek. spec. Anna Burcan – Skrzypczak.

Większość dzieci boi się m.in. pobierania krwi. Często jest to utrudnione, ich naczynia maja niewielką średnicę, albo są źle widoczne. Dzięki urządzeniu podarowanemu przez WOŚP, łatwiej będzie pobrać krew do badań.

Urządzenie emituje specjalne światło dzięki któremu widoczna staje się "mapa" żył. Każdy, komu pobierano krew chociażby w laboratorium wie, że i u dorosłych żyły mogą być słabo widoczne i pielęgniarki mają problem z wkłuciem się za pierwszym razem, bo nie da się zlokalizować żyły. Pobieranie krwi dla dziecka jest stresem, a teraz możemy ten stres znacząco zmniejszyć. Jak dodaje Pani Ordynator należy zwrócić też uwagę na poboczne działanie urządzenia - podświetlanie rączki dziecka odwraca jego uwagę od tego bolesnego momentu pobierania krwi, a przy tym jest to bezpieczne, przenośne i podręczne urządzenie do iluminacji naczyniowej.

To nie koniec darów od WOŚP. W najbliższym czasie na oddział mają trafić nowe łóżka dla dzieci oraz specjalne fotele dla osób przebywających razem z dziećmi. 

INFORMACJA W SPRAWIE SZCZEPIONEK

2018-02-16

Szanowni Państwo,

w związku z niepokojącymi doniesieniami medialnymi dotyczącymi jakości szczepionek jakie mogły trafić do Pacjentów, informujemy, że problem ten nie dotyczy Naszego Szpitala, a tym bardziej naszych Pacjentów.

W październiku zeszłego roku przez Polskę przeszedł orkanu Xawery powodując m. in. uszkodzenia i zerwania linii elektrycznych, głównie w południowej części województwa lubuskiego, a także w Wielkopolsce i Dolnym Śląsku, co skutkowało brakiem prądu oraz zasilania lodówek, w których przechowywane są szczepionki.

Dzięki zabezpieczeniu jakie posiada nasz szpital w postaci agregatu prądotwórczego stanowiącego awaryjne źródło zasilania dla całego szpitala nie nastąpiła przerwa w dostawie prądu podczas ostatnich anomalii pogodowych. Ponadto lodówki, w których przechowywane są szczepionki i inne leki zgodnie z wewnętrznie obowiązującymi procedurami są stale monitorowane (sześć razy w ciągu doby). 

Chcąc Państwa uspokoić, informujemy, że ani przed orkanem, ani po nim nie wystąpiły żadne nieprawidłowości. Wszystkie przechowywane szczepionki i leki w NZOZ Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach sp. z o. o.  oraz Przychodni Lekarza Rodzinnego w Rzepinie spełniały i spełniają wszystkie parametry  umożliwiające ich bezpieczne dla zdrowia i życia podanie Pacjentom. 

KOPERTA ŻYCIA- ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO SWOJE I SWOICH BLISKICH

2018-02-15

 

 

W związku z rosnącym zainteresowaniem realizowanego z naszej inicjatywy i przy współpracy z lokalnymi samorządami projektu pn. „Koperta życia” informujemy, że „Koperty życia”  można otrzymać od ratowników medycznych podczas ich wyjazdów do osób starszych. Można je również pobrać w:

 

 

  • Biurze Obsługi Klienta w Słubickim Urzędzie Miejskim oraz Starostwie Powiatowym w Słubicach.
  • w rejestracji ogólnej Szpitala od 8 do 15.
  • w Przychodni Lekarza Rodzinnego w Rzepinie

Przypominamy, iż celem projektu jest udzielenie szybszej pomocy w przypadku zasłabnięcia osoby starszej, schorowanej, niepełnosprawnej czy samotnej.

 

Jak działa „Koperta życia”

W skład koperty wchodzi:

  • specjalna folię pełniącą rolę koperty
  • karta informacyjna do wypełnienia
  • naklejka na lodówkę

Instrukcja

  • wypełnij kartę informacyjną
  • włóż wypełnioną kartę informacyjną do folii
  • kartę w folii umieść w lodówce tak, aby była zawsze dostępna i widoczna
  • na lodówkę przyklej naklejkę otrzymana razem z kartą informacyjną.

„Koperta Życia” ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób starszych i niejednokrotnie, co potwierdzają pracownicy pogotowia, informacje zawarte w kopercie życia pomogły w podjęciu odpowiednich działań ratujących ludzkie życie.