Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

TO TYLKO ĆWICZENIA

2016-10-26

Groźny pożar i ewakuacja szpitala? Spokojnie, to tylko ćwiczenia służb ratunkowych. 

Nasza placówka organizuje je co dwa lata w celu przypomnienia procedur przeciwpożarowych oraz możliwości ewentualnych działań na wypadek zagrożenia.
 
W tym roku taka akcja odbyła się w piątek 21.10.2016r. o godz.13.00. Po wybuchu symulowanego pożaru ewakuowano pacjentów oraz personel oddziału chorób wewnętrznych, apteki szpitalnej i administracji. Podczas akcji współpracowały ze sobą jednostki Straży Pożarnej, Policji oraz Ratownicy Medyczni. Ćwiczenia te miały na celu potwierdzenie przygotowania służb i właściwą reakcję pracowników Szpitala gwarantującą bezpieczeństwo pacjentów w przypadku wystąpienia faktycznych zagrożeń.

WRĘCZONO DRUGI PREZENT W RAMACH AKCJI Z SERCA DLA MALUSZKA

2016-10-24

Mały Wojtuś urodził się 19.10.2016r. Ma 55 cm i waży 3.830g. Jest drugim maleństwem, które otrzymało od nas wyprawkę w ramach realizowanej od lipca 2016 r. akcji „Z serca dla maluszka”. Gratulujemy szczęśliwym rodzicom i życzymy samych radosnych chwil i pociechy z małego brzdąca.

Przypominamy, że w ramach tej akcji co 50 noworodek urodzony w naszym szpitalu otrzymuje wspaniały zestaw upominkowy - także zapraszamy wszystkie mamy do porodu w naszym Szpitalu.
 
Od początku roku w naszym szpitalu przyszło na świat 267 dzieci. Cieszymy się, że mamy wybrały właśnie nasz szpital na tą szczęśliwą chwilę.
 
Ponadto z  przyjemnością informujemy, że rozpoczynamy współpracę z Gazetą Lubuską, w której to będziecie Państwo mogli oglądać nasze noworodki -  oczywiście za zgodą ich rodziców.

PRZYJDŹ - ZBADAJ SIĘ - ZADBAJ O SWOJE ZDROWIE

2016-10-19

Profilaktyka raka piersi

Ilość zgonów z powodu nowotworu złośliwego sutka stawia powiat słubicki na 71 miejscu wśród wszystkich powiatów w Polsce.    
 
W związku z rosnącą liczbą zachorowań na raka piersi pragniemy przypomnieć mieszkankom powiatu słubickiego, szczególnie w wieku od 50 do 69 lat o możliwości bezpłatnych badań  mammograficznych. 
Badania przeprowadzane będą w stacjonujących w naszym powiecie mammobusach. Poniżej znajduje się wykaz miejsc i dat postoju mammobusu.
  • 20.10.2016r  Słubice ul. Piłsudskiego 20 (na placu Bohaterów)
  • 21.10.2016r Cybinka ul. Krośnieńska 11C (przy stacji paliw Moya)
  • 24.10.2016r Rzepin ul. Ośniańska 4 (przy remizie ochotniczej straży pożarnej)
  • 01.12.2016r Słubice Plac Bohaterów
  • 02.12.2016r Rzepin ul. Ośniańska 4 (przy remizie ochotniczej straży pożarnej)
  • 05.12.2016r Ośno Lubuskie ul. Rynek 1 (przy urzędzie miejskim)
  • 06.12.2016r Słubice Plac Bohaterów (przy urzędzie miejskim)
  • 06.12.2016r Rzepin ul. Ośniańska 4 (przy remizie ochotniczej straży pożarnej)
 
Zachęcamy również do badań cytologicznych. Powiat słubicki znajduje się na 32 pozycji wśród 380 powiatów  w Polsce gdzie przyczyną zgonów kobiet jest nowotwór złośliwy szyjki macicy. 

Profilaktyka szansą na pokonanie raka!

ZAKUP SPRZĘTU DO ODDZIAŁU PEDIATRYCZNEGO

2016-10-18

Z przyjemnością informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszym pacjentów nasz Oddział Pediatryczny został wyposażony w kolejny specjalistyczny sprzęt medyczny tj. nowoczesny elektrokardiograf. Jak mówi Ordynator Słubickiej Pediatrii lek spec. Anna Burcan – Skrzypczak dzięki temu zakupowi nasi mali pacjenci będą mogli mieć wykonywane badanie EKG serca umożliwiające m. in. wykrycie odchyleń w pracy serca, wykrycie wad wrodzonych i chorób serca, diagnostykę przeciążenia komór serca, wykrycie stanów zapalnych i niedotlenienia serca, wykrycie przerostu komór oraz ujawnienie wielu innych schorzeń i nieprawidłowości. W tym miejscu należy wspomnieć, iż wczesne wykrycie zaburzeń pracy serca warunkuje wdrożenie odpowiedniego leczenia, a to może pomóc dziecku i zapobiec rozwojowi poważnych stanów chorobowych.

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA SŁUŻBY ZDROWIA

2016-10-18

W dniu dzisiejszym Starosta Słubicki Marcin Jabłoński złożył na ręce Prezes Zarządu Małgorzaty Krasowskiej –Marczyk podziękowania za ciężką i ofiarną pracę na rzecz chorych oraz życzenia wszelkiej pomyślności dla pracowników naszego szpitala z okazji dzisiejszego święta Dnia Służby Zdrowia.

Z tej okazji Zarząd NZOZ Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach sp. z o. o. chciałby również życzyć wszystkim pracownikom osobistej satysfakcji z trudnej, wymagającej i niezwykle odpowiedzialnej, ale jakże potrzebnej pracy oraz wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym.

ZACZYNAMY EDUKACJĘ OD PRZEDSZKOLA

2016-10-13

Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego przypadającego 13 października maluchy z Przedszkola Samorządowego nr 4 "Krasnal Hałabała" odwiedziły naszych ratowników medycznych.

Podczas wizyty dzieci miały okazję zapoznać się z informacjami dotyczącymi zasad udzielania pierwszej pomocy, nauczyć się od najlepszych w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wezwać pomoc. 

W tym miejscu chcielibyśmy uczulić, a zarazem zaapelować do wszystkich, nie tylko dzieci, z prośbą o wzywanie pogotowia tylko i wyłącznie w uzasadnionych przypadkach.

PAMIĘTAJMY - WZYWAJĄC POGOTOWIE DO NIEZASADNIONYCH PRZYPADKÓW SPRAWIASZ, ŻE POMOC DO OSÓB NAPRAWDĘ JEJ POTRZEBUJĄCYCH DOCIERA Z OPÓŹNIENIEM...CO MOŻE MIEĆ NAPRAWDĘ TRAGICZNE SKUTKI.

Nasi mali przedszkolacy już to wiedzą! A my czy jesteśmy świadomi, że kiedyś być może będziemy potrzebować pomocy, a w tym czasie zespół ratownictwa medycznego będzie wezwany do przysłowiowego kataru...

AUDYT NADZORU W NASZYM SZPITALU

2016-10-05

Miło jest nam poinformować, że w dniach 29.09.2016 -30.09.2016 r. po raz kolejny w naszej placówce został przeprowadzony audit nadzoru Systemu Zarządzania Jakością, mający na celu sprawdzenie i ocenę stopnia spełnienia wymagań określonych w ISO 9001:2009. 

Najważniejszym i najpilniejszym z punktu widzenia bezpieczeństwa Pacjentów jak i pracowników szpitala zadaniem dla Zarządu było uzupełnienie i aktualizacja przeglądów sprzętu i aparatury medycznej. Po przeprowadzonych w trybie pilnym napraw, zakupów i serwisów  na dzień dzisiejszy śmiało możemy powiedzieć, że funkcjonujący w naszej jednostce sprzęt medyczny spełnia wszelkie wymagania, przez co jest bezpieczny dla pacjentów. Fakt ten został również  potwierdzony podczas auditu przeprowadzonego przez auditora TUV NORD Polska potwierdzającego, iż system zarządzania jakością w naszym Szpitalu spełnia wymagania w/w normy. 
Wobec powyższego jednostka certyfikująca podjęła decyzję o utrzymaniu ważności Certyfikatu dla NZOZ Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach Sp. z o. o.

Nowy Prezes Szpitala

2016-09-20

W dniu dzisiejszym stanowisko Prezesa Zarządu Szpitala objęła pani

Małgorzata Krasowska-Marczyk.

Małgorzata Krasowska-Marczyk jest specjalistką w dziedzinie ochrony zdrowia. Pracowała w Biurze Pełnomocnika Rządu ds. wprowadzenia Powszechnego Ubezpieczenia Zdrowotnego w Warszawie, Lubuskiej Regionalnej Kasie Chorych a następnie Lubuskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze, w Wydziale Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., a potem Wydziale Zdrowia nadzorowała zakres ochrony zdrowia. Była m.in. członkiem Zespołów ds. opracowania Lubuskiej Strategii Polityki Społecznej, Strategii Ochrony Zdrowia i Lubuskiej Rady Zdrowia. Posiada doświadczenie w pracy w sektorze finansowym. Jest ekspertem w projekcie z zakresu nadzoru nad funkcjonowaniem szpitali.

Szpital im. Prof. Zbigniewa Religi w Słubicach poszukuje dzierżawcy przyszpitalnego prosektorium

2016-08-15

Szpital im. Prof. Zbigniewa Religi w Słubicach poszukuje dzierżawcy przyszpitalnego prosektorium, które położone jest przy ul. Kopernika w Słubicach.

 

Zadaniem dzierżawcy będzie:

·      prowadzenie usług prosektoryjnych, tj. w szczególności przechowywania zwłok,

·      przygotowania zwłok do sekcji,

·      przewóz zwłok ze szpitala do budynku prosektorium,

·      udostępniania pomieszczeń do sekcji,

·      oraz wydawania zwłok osobom uprawnionym do pochówku.

 

Kontakt:
Sekretariat Szpitala im. Prof. Zbigniewa Religi w Słubicach,
tel. 95 750 14 10

Szpital im. Prof. Zbigniewa Religi w Słubicach pilnie zatrudni lekarzy specjalistów

2016-08-15

Szpital im. Prof. Zbigniewa Religi w Słubicach pilnie zatrudni lekarzy specjalistów:

• w zakresie medycyny rodzinnej,
• chorób wewnętrznych, chirurgii, anestezjologii i intensywnej terapii, ortopedii,
• pediatrów,
• posiadamy również miejsca rezydenckie

Kontakt:
Sekretariat Szpitala im. Prof. Zbigniewa Religi w Słubicach,
tel. 95 750 14 10