Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

DODATKOWY DZIEŃ OTWARCIA PUNKTU POBRAŃ W POZ W RZEPINIE

2017-02-07

Odpowiadając na potrzeby społeczne mieszkańców gminy Rzepin a także na prośbę Burmistrza Rzepina, zwłaszcza w okresie zwiększonej zachorowalności oraz dużego zainteresowania bezpłatnymi badaniami profilaktycznymi realizowanymi w ramach projektu pn. Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim postanowiliśmy zwiększyć dostępność punktu pobrań materiałów do badań laboratoryjnych w Przychodni Lekarza Rodzinnego w Rzepinie. Już w tym tygodniu pacjenci będą mogli skorzystać z dodatkowego dnia jakim jest środa, w którym będzie dostępny punkt pobrań w Rzepinie. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram dni i godzin otwarcia punktu tj:

Poniedziałek  7.00 -  10.00

Środa  7.00 – 10.00

Czwartek 7.00 – 10.00

Serdecznie Zapraszamy !!!

WSPÓŁPRACA Z ZUS

2017-02-02

W związku z podjęciem współpracy naszego szpitala z ZUS w ramach rozwoju propagowania dostępu do usług ZUS oferowanych w formie elektronicznej pozwalającej każdemu użytkownikowi załatwić większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez wychodzenia z domu, zapraszamy wszystkich naszych pacjentów a także mieszkańców powiatu słubickiego do skorzystania z Punktu informacyjnego obsługiwanego przez pracownika ZUS mieszczącego się na terenie naszego szpitala.

W punkcie informacyjnym będzie można bezpiecznie, sprawie i wygodnie założyć swoje indywidualne internetowe konto w ZUS, dzięki któremu będziemy mogli uzyskać nie tylko informacje o swoich ubezpieczeniach, świadczeniach, zwolnieniach lekarskich i płatnościach, ale również wysłać wnioski i dokumenty ubezpieczeniowe oraz rozliczyć składki.
 
Punkt Informacyjny w naszym Szpitalu rusza od 6 lutego br. 
 
Lokalizacja: parter  Budynku Głównego Szpitala przy Pokoiku Matki z Dzieckiem,
 
Godziny otwarcia: dwa razy w tygodniu: poniedziałek i czwartek od 8-11.
 
Dokumenty niezbędne do założenia konta: dowód osobisty, adres email.
Serdecznie zapraszamy !

WAŻNA INFORMACJA !!!

2017-01-31

W związku z realizacją harmonogramu wdrożenia Systemu Wspomagania Dowodzenia  Państwowego Ratownictwa Medycznego i koncentracji dyspozytorni medycznej w województwie lubuskim, w dniu 31 stycznia 2017 r. o godz. 10.00 zadania dyspozytorni medycznej w rejonie słubickim zostaną przejęte przez Skoncentrowaną Dyspozytornię Medyczną w Gorzowie Wlkp.

W stanach potrzebujących udzielenia pomocy przez Zespół Ratownictwa Medycznego oraz sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowotnego rozmowy automatycznie zostaną przekierowane do Dyspozytorni w Gorzowie Wlkp. i z niej zostanie zadysponowany Zespół Ratownictwa Medycznego.

MIESZKAŃCY POWIATU SŁUBICKIEGO!!!

2017-01-20

W związku z realizacją harmonogramu wdrożenia Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego i koncentracji dyspozytorni medycznej w województwie lubuskim, zadania dyspozytorni medycznej w Słubicach z dniem 31 stycznia 2017 r zostaną przejęte przez Skoncentrowaną Dyspozytornię Medyczną (SDM) w Gorzowie Wlkp. 

W tym miejscu chcielibyśmy uspokoić mieszkańców, iż powyższa zmiana nie będzie miała wpływu dla mieszkańców powiatu słubickiego. W stanach potrzebujących udzielenia pomocy przez Zespół Ratownictwa Medycznego oraz sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowotnego rozmowy automatycznie zostaną przekierowane do Dyspozytorni w Gorzowie Wlkp. i z niej zostanie zadysponowany Zespół Ratownictwa Medycznego.  
 
W związku, iż Powiat Słubicki jest czwartym powiatem przyłączanym do Dyspozytorni w Gorzowie Wlkp. w dniu wczorajszym w naszym szpitalu odbyło się spotkanie o charakterze szkolenia Wojewódzkiego Konsultanta ds. pielęgniarstwa ratunkowego i jednocześnie Kierownika Centralnej Dyspozytorni Medycznej Pana Roberta Kozłowskiego z naszym personelem ratownictwa medycznego. Wspólnie wraz z Prezes Zarządu Małgorzatą Krasowską –Marczyk szczegółowo wyjaśniono wszystkie wątpliwości, dotychczasowe problemy a także zasady działania nowej dyspozytorni. 
 
Statystycznie ¼ wszystkich wezwań jest nieuzasadniona. Ratownicy medyczni powinni wyjeżdżać tylko w przypadkach nagłych i zagrażających życiu. Każdemu wolno wezwać pomoc, ale zastanówmy się, czy to naprawę konieczne...
 
Dlatego pamiętajmy karetkę wzywamy z głową – wtedy i tylko wtedy kiedy życie ludzkie jest zagrożone !!!

Bezpłatne badania profilaktyczne

2017-01-16

KOLEJNY 50-TY MALUSZEK OTRZYMAŁ PREZENT

2016-12-29

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 27.12.2016 roku w naszym szpitalu na świat przyszła przepiękna mała kruszynka o imieniu Julia- córka Pani Ani ze Słubic, która otrzymała kolejny prezent w ramach akcji promocyjnej „Z serca dla Maleństwa”.  W skład prezentu wchodzi m. in. elektroniczna niania oraz artykuły do pielęgnacji maleństwa. Szczęśliwa mama odebrała  gratulacje oraz życzenia samych radosnych dni spędzonych wspólnie z malutką Julią od Prezesa NZOZ Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach Sp. z o. o. – Małgorzaty Krasowskiej - Marczyk. Do tych ciepłych życzeń przyłączył się również personel oddziału z ordynatorem Januszem Maziukiem na czele.

Życzenia

2016-12-23

Medycyna pracy

2016-12-16

BEZPŁATNE BADANIA PROFILAKTYCZNE DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU

2016-12-13

MIKOŁAJ W ODDZIALE PEDIATRYCZNYM

2016-12-06

To już tradycja jak uczniowie z  Gimnazjum nr 1 im. hm. Z. Imbierowicza w Słubicach, pod kierunkiem Pani Moniki Bugielskiej, bibliotekarki i nauczycielki j. polskiego  przygotowali dla naszych małych pacjentów przebywających w Oddziale Pediatrycznym niespodziankę. Wcielając się w rolę świętego mikołaja oraz jego wesołych pomocników obdarowali dzieci górą prezentów, sprawiając im ogromną radość. Oczywicie mikołajowi oraz jego drużynie serdecznie dziękujemy i życzymy wielu chwil radości i uśmiechu na co dzień.

fot. Anna Urbańczyk