Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

BEZPŁATNE BADANIA PROFILAKTYCZNE DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU

2016-12-13

MIKOŁAJ W ODDZIALE PEDIATRYCZNYM

2016-12-06

To już tradycja jak uczniowie z  Gimnazjum nr 1 im. hm. Z. Imbierowicza w Słubicach, pod kierunkiem Pani Moniki Bugielskiej, bibliotekarki i nauczycielki j. polskiego  przygotowali dla naszych małych pacjentów przebywających w Oddziale Pediatrycznym niespodziankę. Wcielając się w rolę świętego mikołaja oraz jego wesołych pomocników obdarowali dzieci górą prezentów, sprawiając im ogromną radość. Oczywicie mikołajowi oraz jego drużynie serdecznie dziękujemy i życzymy wielu chwil radości i uśmiechu na co dzień.

fot. Anna Urbańczyk

NASI PRACOWNICY NA TARGACH PRACY

2016-11-18

Wczoraj w Collegium Polonicum odbyła się kolejna już edycja targów pracy przygotowanych dla uczniów ostatnich klas gimnazjów, liceów oraz studentów i osób poszukujących pracy. Na targach oczywiście nie zabrakło prezentacji zawodów medycznych. Z naszej strony obecni mogli zapoznać się z zawodem ratownika medycznego, pielęgniarki czy położnej, które to z dumą prezentowali nasi pracownicy – za co bardzo im dziękujemy. Cieszymy się, że nasze stoisko wzbudziło duże zainteresowanie. Każdy obecny na targach mógłi zmierzyć sobie poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze a także poszerzyć swoja wiedze oraz „zainspirować się” pracą jaką wykonuje nasz personel na rzecz poprawy zdrowia mieszkańców powiatu słubickiego. 

PAMIĘTAJMY - NA SOR TYLKO W NAGŁYCH WYPADKACH !!!

2016-11-11

Katar, który trwa już od kilku dni, boląca ręka, czy też ból zęba– z takimi objawami trafiają często pacjenci do SOR-u w Słubicach.

Często zapominamy, że Szpitalny Oddział Ratunkowy jest przeznaczony wyłącznie dla pacjentów w stanie nagłego zachorowania, poważnego urazu czy zatrucia, a jego zadaniem nie jest zastąpienie lekarza podstawowej opieki zdrowotnej ani lekarza poradni specjalistycznej. Pomoc zawsze w pierwszej kolejności udzielana jest osobom wymagającym pilnej interwencji medycznej, a kolejność przyjęć zależna jest od stanu pacjenta a nie od kolejności zgłoszenia - pozostali zgłaszający się na SOR w takich sytuacjach powinni cierpliwie czekać.
 
W każdej dobie do słubickiego SOR-u trafia ok. 30 pacjentów. Są to nie tylko mieszkańcy naszego powiatu. Ze względu na strategiczne przygraniczne położenie trafiają tu także osoby przekraczające granice z całej Polski jak również spoza granic. Nasi specjaliści udzielają pomocy pacjentom przywożonym przez Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz pacjentom zgłaszającym się bezpośrednio.
 
SOR nie powinien być miejscem do którego zgłaszają się pacjenci w stabilnym stanie, żeby wykonać szybką diagnozę lub ominąć kolejki w POZ –mówi Urszula Bochna- pielęgniarka oddziałowa.
 
Pamiętajmy nasz SOR powinien ratować ludzi, których życie jest zagrożone -ich zdrowie nagle się pogorszyło lub ulegli wypadkowi - temu zadaniu podporządkowana jest zarówno wyspecjalizowana i wysoko wykwalifikowana kadra medyczna jak i wyposażenie oddziału. W przypadku lżejszych dolegliwości pomoc powinna zostać udzielona w przychodni podstawowej opieki zdrowotnej lub ambulatorium nocnej i świątecznej opieki.

SŁOWA UZNANIA DLA PERSONELU ORTOPEDII

2016-11-08

W ostatnich dniach na ręce Prezes Zarządu Małgorzaty Krasowskiej -Marczyk wpłynęły słowa uznania od jednej z pacjentek naszego Szpitala. Są one kierowane do personelu pracującego w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej. Jesteśmy bardzo wdzięczni za te słowa pochwały, które są motorem do dalszej pracy na rzecz wszystkich naszych pacjentów. W tym miejscu chcemy zapewnić, że będziemy robić wszystko aby każdy pacjent naszego szpitala był otoczony profesjonalną oraz fachowa opieką.

WIZYTA KONSULTANTA DS REHABILITACJI

2016-10-27

W naszym szpitalu gościliśmy konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie rehabilitacji medycznej Panią Irenę Sosińską - Małyszko. Przeprowadziła ocenę zasobów obecnego Działu Fizjoterapii.

Nasz Dział Fizjoterapii czynny jest w godzinach 08.00-18.00. Znajduje się   w wyremontowanych pomieszczeniach szpitala, które są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyposażenie w sprzęt do elektroterapii, krioterapii, kinezyterapii oraz hydroterapii umożliwia wykonywanie pełnego zakresu usług w tego typu zabiegach. Realizujemy rehabilitację domową jak i przyłóżkową na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej. Posiadamy również wykwalifikowaną kadrę.
Pani konsultant Irena Sosińska - Małyszko pozytywnie oceniła funkcjonowanie naszej fizjoterapii zauważając, że widoczne jest zapotrzebowanie w zakresie rehabilitacji dziennej i stacjonarnej. Brak ten może być uzupełniony przez rozwój zakresu działań szpitala.

TO TYLKO ĆWICZENIA

2016-10-26

Groźny pożar i ewakuacja szpitala? Spokojnie, to tylko ćwiczenia służb ratunkowych. 

Nasza placówka organizuje je co dwa lata w celu przypomnienia procedur przeciwpożarowych oraz możliwości ewentualnych działań na wypadek zagrożenia.
 
W tym roku taka akcja odbyła się w piątek 21.10.2016r. o godz.13.00. Po wybuchu symulowanego pożaru ewakuowano pacjentów oraz personel oddziału chorób wewnętrznych, apteki szpitalnej i administracji. Podczas akcji współpracowały ze sobą jednostki Straży Pożarnej, Policji oraz Ratownicy Medyczni. Ćwiczenia te miały na celu potwierdzenie przygotowania służb i właściwą reakcję pracowników Szpitala gwarantującą bezpieczeństwo pacjentów w przypadku wystąpienia faktycznych zagrożeń.

WRĘCZONO DRUGI PREZENT W RAMACH AKCJI Z SERCA DLA MALUSZKA

2016-10-24

Mały Wojtuś urodził się 19.10.2016r. Ma 55 cm i waży 3.830g. Jest drugim maleństwem, które otrzymało od nas wyprawkę w ramach realizowanej od lipca 2016 r. akcji „Z serca dla maluszka”. Gratulujemy szczęśliwym rodzicom i życzymy samych radosnych chwil i pociechy z małego brzdąca.

Przypominamy, że w ramach tej akcji co 50 noworodek urodzony w naszym szpitalu otrzymuje wspaniały zestaw upominkowy - także zapraszamy wszystkie mamy do porodu w naszym Szpitalu.
 
Od początku roku w naszym szpitalu przyszło na świat 267 dzieci. Cieszymy się, że mamy wybrały właśnie nasz szpital na tą szczęśliwą chwilę.
 
Ponadto z  przyjemnością informujemy, że rozpoczynamy współpracę z Gazetą Lubuską, w której to będziecie Państwo mogli oglądać nasze noworodki -  oczywiście za zgodą ich rodziców.

PRZYJDŹ - ZBADAJ SIĘ - ZADBAJ O SWOJE ZDROWIE

2016-10-19

Profilaktyka raka piersi

Ilość zgonów z powodu nowotworu złośliwego sutka stawia powiat słubicki na 71 miejscu wśród wszystkich powiatów w Polsce.    
 
W związku z rosnącą liczbą zachorowań na raka piersi pragniemy przypomnieć mieszkankom powiatu słubickiego, szczególnie w wieku od 50 do 69 lat o możliwości bezpłatnych badań  mammograficznych. 
Badania przeprowadzane będą w stacjonujących w naszym powiecie mammobusach. Poniżej znajduje się wykaz miejsc i dat postoju mammobusu.
  • 20.10.2016r  Słubice ul. Piłsudskiego 20 (na placu Bohaterów)
  • 21.10.2016r Cybinka ul. Krośnieńska 11C (przy stacji paliw Moya)
  • 24.10.2016r Rzepin ul. Ośniańska 4 (przy remizie ochotniczej straży pożarnej)
  • 01.12.2016r Słubice Plac Bohaterów
  • 02.12.2016r Rzepin ul. Ośniańska 4 (przy remizie ochotniczej straży pożarnej)
  • 05.12.2016r Ośno Lubuskie ul. Rynek 1 (przy urzędzie miejskim)
  • 06.12.2016r Słubice Plac Bohaterów (przy urzędzie miejskim)
  • 06.12.2016r Rzepin ul. Ośniańska 4 (przy remizie ochotniczej straży pożarnej)
 
Zachęcamy również do badań cytologicznych. Powiat słubicki znajduje się na 32 pozycji wśród 380 powiatów  w Polsce gdzie przyczyną zgonów kobiet jest nowotwór złośliwy szyjki macicy. 

Profilaktyka szansą na pokonanie raka!

ZAKUP SPRZĘTU DO ODDZIAŁU PEDIATRYCZNEGO

2016-10-18

Z przyjemnością informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszym pacjentów nasz Oddział Pediatryczny został wyposażony w kolejny specjalistyczny sprzęt medyczny tj. nowoczesny elektrokardiograf. Jak mówi Ordynator Słubickiej Pediatrii lek spec. Anna Burcan – Skrzypczak dzięki temu zakupowi nasi mali pacjenci będą mogli mieć wykonywane badanie EKG serca umożliwiające m. in. wykrycie odchyleń w pracy serca, wykrycie wad wrodzonych i chorób serca, diagnostykę przeciążenia komór serca, wykrycie stanów zapalnych i niedotlenienia serca, wykrycie przerostu komór oraz ujawnienie wielu innych schorzeń i nieprawidłowości. W tym miejscu należy wspomnieć, iż wczesne wykrycie zaburzeń pracy serca warunkuje wdrożenie odpowiedniego leczenia, a to może pomóc dziecku i zapobiec rozwojowi poważnych stanów chorobowych.