Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

ZDROWIE POD KONTROLĄ!

2018-05-31

Słubicki szpital zaprasza mieszkańców na podstawowe badania laboratoryjne. Personel laboratorium przygotował profilaktyczne pakiety, w ramach których można wykonać podstawowe badania. Wszystko po to, żeby zapobiegać chorobom i wcześnie móc je zdiagnozować. - Warto pamiętać, że najprostsze badanie krwi potrafi ocenić stan naszego zdrowia – wyjaśnia Małgorzata Krasowska-Marczyk, Prezes Szpitala im. prof. Z. Religi w Słubicach.

Zdrowie pod kontrolą to kolejna akcja słubickiego szpitala. - W ramach działań statutowych na rzecz profilaktyki i promocji zdrowia przygotowaliśmy kilka pakietów profilaktycznych dla naszych mieszkańców – wyjaśnia Jerzy Piszka, kierownik Medycznego Laboratorium Diagnostycznego. Można wybrać pakiet mały, duży i średni. Przygotowaliśmy także zestaw pediatryczny. Jednym słowem pakiet na każdą kieszeń – dodaje Jerzy Piszka. 

Zapraszamy do laboratorium NZOZ Szpitala im. prof. Z. Religi w Słubicach, ul. Nadodrzańska 6, od poniedziałku do piątku, od 7.30 do 11.30.

RODO – nowe przepisy już obowiązują!

2018-05-28

Od 25 majawszyscy musimy dostosować się do nowych wytycznych. Gwarantują one lepszą ochronę prywatności, w szczególności danych wrażliwych, co jest bardzo istotne w placówkach służby zdrowia.

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., dotyczące ochrony danych osobowych weszło w życie 25 maja 2018 r. Chodzi o obowiązek informowania osób, w jaki sposób ich dane są zbierane, a następnie przetwarzane. RODO to większa świadomość każdego z nas, także przysługujących nam praw, aby w pełni chronić dane wrażliwe i móc zachować autonomię w tym zakresie. 

W związku z wejściem RODO, dostosowaliśmy nasze standardy do nowych przepisów, a wszystkie zmiany wprowadzamy transparentnie dla Was, naszych pacjentów. Określiliśmy również sposób, w jaki możecie Państwo się z nami skontaktować, aby skorzystać z przysługujących Wam praw. Informujemy, że administratorem Waszych danych osobowych jest Zarząd NZOZ „Szpital im. Profesora Zbigniewa Religi w Słubicach”, ul. Nadodrzańska 6, tel. 95 750 14 10, e-mail:  sekretariat@szpitalslubice.pl.

Funkcję Inspektora ochrony danych osobowych pełni Waldemar Kaak: email: iodo@szpitalslubice.pl.

Państwa dane osobowe przetwarzane są wyłącznie w celach ochrony zdrowia na podstawie Ustawy z dnia 6 listopada 2008 roku o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (Dz.U. z 2017r. poz. 1318). Państwa dane osobowe, w tym dane o stanie zdrowia przechowywane będą przez okres wskazany w wyżej wymienionej ustawie. Zgodnie z obwiązującymi przepisami mają Państwo prawo:

  • żądać od administratora dostępu do własnych danych osobowych i ich sprostowania, lub usunięcia oraz możliwości wykonywania sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych osobowych;
  • wnieść skargę do Prezesa urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Światowy Dzień Tarczycy

2018-05-25

KOLEJNE ŁÓŻECZKA PRZYJECHAŁY DO SZPITALA

2018-05-25

 

Jest ich pięć – komfortowe, kolorowe, z pełnym wyposażeniem.

Cieszymy się bardzo i dziękujemy Fundacji WOŚP za wsparcie i

dostrzeganie potrzeb naszego oddziału – mówi Ordynator Oddziału

Pediatrycznego lek. spec. Anna Burcan – Skrzypczak. Nowe

wyposażenie to komfort dla naszych małych pacjentów, a także

komfort pracy dla personelu oddziału.

Kolejny raz Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspiera oddział pediatryczny

słubickiego szpitala. Przypomnijmy, że 20 lutego br. oddział wyposażony został w lokalizator naczyń krwionośnych, natomiast 3 kwietnia oddział wzbogacił się o 8 nowoczesnych łóżeczek wraz z materacami, szafkami i stojakami na kroplówkę.

Dzisiaj dojechało kolejnych 5 łóżeczek, tym razem w średnim rozmiarze, dla starszych dzieci. Zastąpią te stare, wysłużone. W komplecie oddział otrzymał szafki przyłóżkowe – w pięknych, pasujących do łóżek kolorach, a przede wszystkim wielofunkcyjne, na co zwraca uwagę personel oddziału pediatrycznego. - Teraz czekamy na specjalne fotele, które służyć będą osobom przebywającym na oddziale wraz z dziećmi – wyjaśnia ordynator oddziału, lek. spec. Anna Burcan – Skrzypczak.

 

 

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

2018-05-11

NASI RATOWNICY ODDAJĄ HOŁD TRAGICZNIE ZMARŁEMU KOLEDZE

2018-05-09

Ratownicy medyczni, to osoby, które pędzą do innych na sygnale, by ratować ich życie, gdy są w potrzebie. Często ryzykują własne życie i zdrowie, by tylko dotrzeć do potrzebującego na czas i udzielić mu pomocy. Właśnie podczas jednego z takich wyjazdów w dniu 09.05.2018 r. doszło do tragicznego w skutkach wypadku samochodowego w okolicach Sulechowa, w którym zginął ratownik medyczny wypełniający swoje obowiązki.

W związku z tym Ratownicy Medyczni ze Szpitala im. Prof. Z. Religi w Słubicach na znak żałoby oznaczają swoje ambulanse czarną wstążką. Łączą się też w żałobie z Rodziną i Kolegami zmarłego Ratownika.

NOWY SPRZĘT MEDYCZNY W NASZYM SZPITALU

2018-04-30

Do naszego szpitala dotarły nowoczesne stoły operacyjne z przeznaczeniem do wykonywania  głównie zabiegów ortopedycznych i chirurgicznych. Jak mówi Ordynator Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Wojciech Piechowicz nowy sprzęt przez swoją funkcjonalność znacznie wpłynie na komfort pracy oraz umożliwi wykonywanie zabiegów operacyjnych wszczepienia protez stawu biodrowego z dostępu przedniego. Nowe stoły charakteryzują się wysoką jakością i standardem, pozwalającym na wykonywanie skomplikowanych zabiegów. Sprzęt jest w pełni zautomatyzowany. Za pomocą pilota można ustawić pacjenta w dowolnych pozycjach i przeprowadzić badania oraz diagnostykę. Materace będące na wyposażeniu stołów są przeciwodleżynowe, co zwiększa komfort dla pacjenta.  Dotychczasowe i wysłużone stoły trafiły na zasłużony odpoczynek do magazynu szpitalnego. Wcześniej zakupiono także kardiomonitory, stanowisko do znieczulenia, pompę infuzyjną oraz  nowoczesne narzędzia chirurgiczne, które są wykorzystywane w chirurgii małoinwazyjnej, której założeniem jest to, aby możliwie najbardziej zminimalizować ranę operacyjną. W/w  sprzęt medyczny zakupiony został z własnych środków szpitala. 

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA PRACOWNIKA SŁUŻBY ZDROWIA

2018-04-06

KOLOROWE ŁÓŻECZKA OD FUNDACJI WOŚP TRAFIŁY DZIŚ NA NASZ ODDZIAŁ PEDIATRYCZNY

2018-04-03

Nie minęły jeszcze dwa miesiące jak w naszym szpitalu pojawiły się kolejne czerwone serduszka Fundacji WOŚP. Tym razem są nimi oznaczone nowe łóżeczka dla małych pacjentów, które w dniu dzisiejszym zostały dostarczone do naszego oddziału pediatrycznego, gdzie od razu zrobiło się jeszcze bardziej kolorowo i bajkowo. Tym razem oddział wzbogacił się o 8 nowoczesnych łóżeczek wraz z materacami, szafkami i stojakami na kroplówkę. Łóżeczka nie tylko mienią się kolorami, ale co najbardziej cieszy naszą załogę, to że mają funkcje ułatwiające pracę i są przyjazne przebywającym w szpitalu dzieciom. Łóżko samo w sobie nie wyleczy z choroby, ale znacznie poprawi komfort pobytu małych pacjentów oraz pracę personelu. Oczywiście łóżeczka są dostosowane do przebywania w nich najmłodszych naszych podopiecznych. Mali pacjenci będą dobrze zabezpieczeni przed wypadnięciem, gdyż łóżeczka posiadają wysoko ustawione ramy.

Szczególnie cenne są dla nas nowe łóżka i szafki przyłóżkowe. Zastąpiły one mocno wysłużony sprzęt – mówi lek. spec. Anna Burcan-Skrzypczak ordynator oddziału pediatrycznego. - Cieszymy się bardzo i składamy tą drogą podziękowania oraz wyrazy wdzięczności dla Fundacji WOŚP, za dostrzeganie potrzeb słubickiego szpitala.

WESOŁYCH ŚWIĄT

2018-03-30