Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

Z NADEJŚCIEM WIOSNY MIŚ RATOWNIK ODWIEDZA DZIECI Z POWIATU SŁUBICKIEGO

2017-04-06

Jest nam miło poinformować, iż z nadejściem wiosny  rozpoczeliśmy  akcję „Miś Ratownik” gdzie nasi Ratownicy Medyczni w ciekawy sposób przekazują naszym najmłodszym mieszkańcom powiatu słuickiego  zasady postepowania w stanach zagrożenia zdrowia i życia, jednocześnie wskazując  prawidłowe wzorce postępowania w takich sytuacjach. Odwiedziliśmy już klasy drugie w Szkole Podstawowej w Cybince, a w tym tygodniu  będziemy gościć w przedszkolu „Słoneczko” w Górzycy. Niebawem również spotkamy się z dziećmi z Pamięcina, Czarnowa i Cybinki.

 

Przy tej okazji serdecznie dziękujemy naszym Ratownikom Medycznym za uczestnictwo w akcji, promowanie zawodu Ratownika Medycznego, a przede wszystkim za chęć nauki dzieci udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 

NAJLEPSZA POŁOŻNA W WOJEWÓDZTWIE LUBUSKIM PRACUJE W NASZYM SZPITALU.

2017-03-23

Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż Pani Gabriela Ceranowicz – Położna pracująca w naszym szpitalu zajęła I miejsca w skali województwa lubuskiego w ramach ogólnopolskiego plebiscytu będącego częścią kampanii „Położna na medal”.  W dniu wczorajszym Prezes Zarządu Małgorzata Krasowska-Marczyk złożyła Laureatce gratulacje za zajęcie tak zaszczytnego miejsca będącego niewątpliwie wyróżnieniem  równoznacznym z wielkim zaufaniem darzonym przez  pacjentki, a także podziękowania za pasję zawodową, empatię, charakter i ciepło, które Pani Gabrysia wokół siebie roztacza.

Z tej okazji jeszcze raz chcielibyśmy życzyć Pani Gabrysi realizacji  swoich  marzeń i celów życiowych, aby jej codzienny i decydujący w ludzkim życiu wysiłek był nieustannie doceniany a dalsza praca na rzecz innych budziła dumę i satysfakcję.

W drugi czwartek marca obchodzimy Światowy Dzień Nerek

2017-03-06

Twoje nerki też zasługują na to abyś przeczytał o Przewlekłej Chorobie Nerek (PChN) . Jest to choroba częsta i bardzo niebezpieczna, bo już we wczesnych stadiach PChN zwiększa około pięciokrotnie ryzyko chorób sercowo-naczyniowych aż w końcu prowadzi do zatrucia organizmu przez toksyny mocznicowe, które uszkadzają wszystkie narządy organizmu. Działa podstępnie, bo rozwija się skrycie, co oznacza, że na początku nie odczuwamy żadnych objawów ani bólu. Pamiętajmy jednak, że to choroba, która wyrządza dużą szkodę organizmowi, ale poddaje się leczeniu i wczesne jej wykrycie daje szanse na uratowanie nerek przed postępującą niewydolnością.

Niech nie będzie ci obojętny stan twoich nerek: sprawdź czy znajdujesz się w grupie ryzyka! 

 

         

T

KOMUNIKAT

2017-02-24

 OSTATNIE DNI DYŻURU ZUS W SZPITALU !!!

 

 

TYLKO DO KOŃCA LUTEGO OSTATNIA SZANSA ZAŁOŻENIA KONTA PUE

 

Ostatni dyżur w poniedziałek 27.02.2017 r.       

Medycyna pracy

2017-02-20

KONKURSY OFERT

2017-02-17

Konkurs ofert na świadczenia zdrowotne na rzecz pacjentów NZOZ Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach sp. z o. o. przez lekarzy.

OGŁOSZENIE

SIWZ

Oddział Chorób Wewnętrznych 

Oddział Chirurgii Ogólnej

Oddział Ginekologiczno - Położniczo - Noworodkowy

Oddział Pediatryczny

DODATKOWY DZIEŃ OTWARCIA PUNKTU POBRAŃ W POZ W RZEPINIE

2017-02-07

Odpowiadając na potrzeby społeczne mieszkańców gminy Rzepin a także na prośbę Burmistrza Rzepina, zwłaszcza w okresie zwiększonej zachorowalności oraz dużego zainteresowania bezpłatnymi badaniami profilaktycznymi realizowanymi w ramach projektu pn. Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim postanowiliśmy zwiększyć dostępność punktu pobrań materiałów do badań laboratoryjnych w Przychodni Lekarza Rodzinnego w Rzepinie. Już w tym tygodniu pacjenci będą mogli skorzystać z dodatkowego dnia jakim jest środa, w którym będzie dostępny punkt pobrań w Rzepinie. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram dni i godzin otwarcia punktu tj:

Poniedziałek  7.00 -  10.00

Środa  7.00 – 10.00

Czwartek 7.00 – 10.00

Serdecznie Zapraszamy !!!

WSPÓŁPRACA Z ZUS

2017-02-02

W związku z podjęciem współpracy naszego szpitala z ZUS w ramach rozwoju propagowania dostępu do usług ZUS oferowanych w formie elektronicznej pozwalającej każdemu użytkownikowi załatwić większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez wychodzenia z domu, zapraszamy wszystkich naszych pacjentów a także mieszkańców powiatu słubickiego do skorzystania z Punktu informacyjnego obsługiwanego przez pracownika ZUS mieszczącego się na terenie naszego szpitala.

W punkcie informacyjnym będzie można bezpiecznie, sprawie i wygodnie założyć swoje indywidualne internetowe konto w ZUS, dzięki któremu będziemy mogli uzyskać nie tylko informacje o swoich ubezpieczeniach, świadczeniach, zwolnieniach lekarskich i płatnościach, ale również wysłać wnioski i dokumenty ubezpieczeniowe oraz rozliczyć składki.
 
Punkt Informacyjny w naszym Szpitalu rusza od 6 lutego br. 
 
Lokalizacja: parter  Budynku Głównego Szpitala przy Pokoiku Matki z Dzieckiem,
 
Godziny otwarcia: dwa razy w tygodniu: poniedziałek i czwartek od 8-11.
 
Dokumenty niezbędne do założenia konta: dowód osobisty, adres email.
Serdecznie zapraszamy !

WAŻNA INFORMACJA !!!

2017-01-31

W związku z realizacją harmonogramu wdrożenia Systemu Wspomagania Dowodzenia  Państwowego Ratownictwa Medycznego i koncentracji dyspozytorni medycznej w województwie lubuskim, w dniu 31 stycznia 2017 r. o godz. 10.00 zadania dyspozytorni medycznej w rejonie słubickim zostaną przejęte przez Skoncentrowaną Dyspozytornię Medyczną w Gorzowie Wlkp.

W stanach potrzebujących udzielenia pomocy przez Zespół Ratownictwa Medycznego oraz sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowotnego rozmowy automatycznie zostaną przekierowane do Dyspozytorni w Gorzowie Wlkp. i z niej zostanie zadysponowany Zespół Ratownictwa Medycznego.

MIESZKAŃCY POWIATU SŁUBICKIEGO!!!

2017-01-20

W związku z realizacją harmonogramu wdrożenia Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego i koncentracji dyspozytorni medycznej w województwie lubuskim, zadania dyspozytorni medycznej w Słubicach z dniem 31 stycznia 2017 r zostaną przejęte przez Skoncentrowaną Dyspozytornię Medyczną (SDM) w Gorzowie Wlkp. 

W tym miejscu chcielibyśmy uspokoić mieszkańców, iż powyższa zmiana nie będzie miała wpływu dla mieszkańców powiatu słubickiego. W stanach potrzebujących udzielenia pomocy przez Zespół Ratownictwa Medycznego oraz sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowotnego rozmowy automatycznie zostaną przekierowane do Dyspozytorni w Gorzowie Wlkp. i z niej zostanie zadysponowany Zespół Ratownictwa Medycznego.  
 
W związku, iż Powiat Słubicki jest czwartym powiatem przyłączanym do Dyspozytorni w Gorzowie Wlkp. w dniu wczorajszym w naszym szpitalu odbyło się spotkanie o charakterze szkolenia Wojewódzkiego Konsultanta ds. pielęgniarstwa ratunkowego i jednocześnie Kierownika Centralnej Dyspozytorni Medycznej Pana Roberta Kozłowskiego z naszym personelem ratownictwa medycznego. Wspólnie wraz z Prezes Zarządu Małgorzatą Krasowską –Marczyk szczegółowo wyjaśniono wszystkie wątpliwości, dotychczasowe problemy a także zasady działania nowej dyspozytorni. 
 
Statystycznie ¼ wszystkich wezwań jest nieuzasadniona. Ratownicy medyczni powinni wyjeżdżać tylko w przypadkach nagłych i zagrażających życiu. Każdemu wolno wezwać pomoc, ale zastanówmy się, czy to naprawę konieczne...
 
Dlatego pamiętajmy karetkę wzywamy z głową – wtedy i tylko wtedy kiedy życie ludzkie jest zagrożone !!!