Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

DECYZJA W SPRAWIE PROGRAMU DOSTOSOWANIA

2015-06-16

Informujemy, że otrzymaliśmy pozytywną decyzję Lubuskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w sprawie przedłużenia terminu usunięcia niezgodności określonych w programie dostosowania do dnia 31 grudnia 2016 r.

Ogłoszenie konkursu na stanowisko pielęgniarki oddziałowej

2015-06-12

NZOZ "Szpital Powiatowy" w Słubicach ogłasza konkurs ofert na Pielęgniarkę Oddziałową Odziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Szczegółowe informacje o konkursie oraz regulamin znajduje się w linkach poniżej

Ogłoszenie

Regulamin

Szanowni Państwo,

2015-06-09

Informujemy o możliwości składania przez Państwa skarg i wniosków bezpośrednio u Prezesa Zarządu w każdą środę w godzinach od 13.00 do 14.00. Wszelkie uwagi zostaną dokładnie rozpatrzone i będą służyły poprawie jakości świadczonych przez Szpital usług na rzecz pacjenta.

Nowy sprzęt dla Działu Fizjoterapii w Rzepinie

2015-05-15

Dział Fizjoterapii w Rzepinie od dzisiaj może użytkować nowy sprzęt. Masażer Aquavibron z zamkniętym obiegiem wody, 2 kozetki oraz taśmy rehabilitacyjne o łącznej wartości ok. 5 tys. złotych zakupiła Gmina Rzepin. Wyżej wymieniony sprzęt przekazał na ręce Prezesa Wojciecha Włodarskiego Za –ca Burmistrza Rzepina Krystian Pastuszak.

Dzięki specjalnemu aparatowi Aquavibron, przez który przepływa woda wytwarzająca drgania membrany w aplikatorze możemy wykonywać naszym pacjentom tzw. zabieg suchy. Aparat ten emituje drgania o częstotliwości od 30 do 3000 Hz. Mogą one, zwłaszcza w zakresie niskiej częstotliwości, mieć oddziaływanie zbliżone do masażu klasycznego.
Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Gminie Rzepin za sfinansowanie zakupu sprzętu medycznego, który będzie służył pacjentom Działu Fizjoterapii w Rzepinie.

POWIATOWY PIKNIK ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

2015-05-12

W dniu 9 maja 2015 roku nasz Szpital wziął udział w Powiatowym Pikniku Organizacji Pozarządowych. Osoby odwiedzające nasz namiot mogły skorzystać z:

- bezpłatnych porad personelu medycznego dotyczących szeroko rozumianej profilaktyki zdrowotnej,
- pokazu i instruktażu samokontroli jąder i samobadania piersi (pokaz na fantomach),
- bezpłatnego pomiaru poziomu cukru we krwi oraz pomiaru ciśnienia krwi,
- możliwości otrzymania ulotek i folderów związanych z ochroną zdrowia, zdrowym stylem życia oraz zdrową żywnością.
 
Ponadto obecni na pikniku ratownicy medyczni zaprezentowali przy pomocy fantomu zasady udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy udzielali odpowiedzi na wszystkie pytania, jak również opowiadali o swojej pracy. Niewątpliwie dużą atrakcją było zaprezentowanie nowo zakupionego ambulansu. Chętni mogli nawet zajrzeć do jego wnętrza.
 
W organizacji działania naszego stoiska pomagały dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasza Chata” z Cybinki, którym serdecznie dziękujemy. Również Narodowy Fundusz Zdrowia Oddział w Zielonej Górze przekazał materiały promocyjne i ulotki, które zostały rozdane zainteresowanym osobą.

AKADEMIA ZDROWIA - II SPOTKANIE

2015-05-12

Informujemy, że 24 czerwca 2015 roku o godz. 17.30 w Sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Akademii Zdrowia. Tym razem wykład pod tytułem: „Udział pracowników służb medycznych w procedurze „Niebieskie Karty” postępowanie w razie podejrzenia obrażeń u pacjenta spowodowanych przemocą domową” poprowadzi Adam Grochoła Prokurator Prokuratury Rejonowej w Słubicach. Spotkanie kierowane jest do wszystkich lekarzy Powiatu Słubickiego – których serdecznie zapraszamy.

RELACJA Z POŚWIĘCENIA KARETKI

2015-05-07

 

AKADEMIA ZDROWIA - SESJA LETNIA

2015-05-06

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy cykl szkoleń oraz wymianę poglądów w zakresie ochrony zdrowia w powiecie słubickim. Pierwsze spotkanie będzie dotyczyło pierwotnej i wtórnej profilaktyki zakrzepowej. Wykład w tym temacie poprowadzi Pani Aleksandra Jaworucka – Kaczorowska, dr n. med. z Centrum Chirurgii i Stomatologii w Gorzowie Wlkp. Nasz Szpital bierze na siebie odpowiedzialność za realizację polityki i edukacji zdrowotnej. W szkoleniu uczestniczyć będą lekarze z naszego Szpitala oraz lekarze rodzinni prowadzący praktykę lekarską w naszym powiecie.

POŚWIĘCENIE NOWO ZAKUPIONEGO AMBULANSU

2015-04-30

24 kwietnia 2015 roku na terenie naszego Szpitala odbyło się uroczyste poświęcenie nowo zakupionego ambulansu. Samochód marki Renault Master rok produkcji 2015, służył będzie mieszkańcom całego powiatu słubickiego jako karetka specjalistyczna, posiadająca na wyposażeniu nowoczesny sprzęt ratujący życie. Pojazd spełnia wszystkie wymogi i normy zarówno polskie jak i europejskie. Zakup ambulansu zrealizowany został ze środków własnych Szpitala oraz dofinansowany przez Gminę Słubice.

 

W uroczystości udział wzięli: Starosta Słubicki, Burmistrz Słubic, Prezes NZOZ „Szpital Powiatowy” w Słubicach sp. z o. o.  , Przewodniczący Rady Powiatu Słubickiego oraz radna Rady Powiatu Krystyna Skubisz

Życzenia wielkanocne

2015-04-02