Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

SŁUBICKI SZPITAL TRZECI W WOJEWÓDZTWIE

2014-11-03

W dniu 30 października, na uroczystej gali w warszawskim Hotelu Mariott, Prezes Zarządu NZOZ "Szpital Powiatowy" w Słubicach, pan Zygmunt Baś odebrał zaszczytne wyróżnienie dla słubickiej placówki - nasz Szpital znalazł się w "złotej setce" rankingu "Bezpieczny Szpital 2014" przygotowywanym corocznie przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Centrum ocenia wszystkie polskie szpitale publiczne oraz niepubliczne stosując wiele kryteriów, w tym m. in. ocenia zarządzanie, jakość usług czy opiekę medyczną. Tak wysoka punktacja naszego Szpitala to zasługa konsekwentnego wdrażania przez Prezesa Zarządu metod nowoczesnego zarządzania placówką służby zdrowia.

Zgasłaś nam jak świecy płomyk....

2014-10-29

WERONIKA DOSTAŁA WYPRAWKĘ

2014-10-14

 Weronika Gojżewska urodziła się 7 października br. Ważyła 3000g, mierzyła 54 cm. Dumni Rodzice – Państwo Iwona i Mirosław Gojżewscy otrzymali prezent w ramach III edycji prowadzonej przez nas akcji „Wyprawka dla noworodka”. Fotelik i akcesoria do pielęgnacji malutkiej Weronki pojadą do Cybinki. Weronika została tego dnia w domu z babcią z uwagi na deszczową aurę.

 Sponsorom – Państwu Marcie oraz Damianowi Siemaszko, właścicielom sklepu BOBAS oraz firmie BOBOLIDER serdecznie dziękujemy!!!

PRZEDSZKOLAKI U RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

2014-10-13

 Dziś rano, korzystając z pięknej złotej, cieplutkiej jesieni, Szpital odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 4 „Krasnal Hałabała”. Ratownicy Medyczni pokazywali dzieciakom wnętrze karetki, zaznajamiali ze stetoskopem, noszami, oraz kołnierzem ortopedycznym. Mówili dzieciom do czego służą poszczególne przedmioty i aparaty będące na wyposażeniu karetki ratunkowej. 

Na zdjęciu: zainteresowane maluchy słuchają ratowników medycznych – Marcin Urbańczyk oraz Remigiusz Parszewski

KOLEJNY 25-RACZEK NA ODDZIALE POŁOŻNICZYM!!!

2014-10-01

 Maja przyszła na świat 19 września br. . Prezent w ramach III edycji akcji „Wyprawka dla Noworodka” została przekazany szczęśliwym rodzicom w siedzibie naszego głównego sponsora - sklepie „Bobas” (os. Słowiańskie9 w Słubicach).

Na zdjęciu: Pan Marcin Sołtysiak, braciszek Patryk (5lat) oraz pani Jadwiga z Majeczką.

Sponsorom – Państwu Marcie oraz Damianowi Siemaszko, właścicielom sklepu BOBAS oraz firmie BOBOLIDER serdecznie dziękujemy!!!

SŁUBICCY RATOWNICY MEDYCZNI SPRAWNI NA MEDAL

2014-09-30

 W ubiegły piątek, w Starościnie  na terenie obiektów sportowych Technikum Leśnego, odbyła się IV Powiatowa Spartakiada w Sportach Obronnych Powiatu Słubickiego. Miło nam poinformować, że w nowej, specjalnej konkurencji „Pożarniczy tor przeszkód” wygrał zespół Ratowników Medycznych z naszego Szpitala – Marcel Litwiniec, Piotr Dolański oraz Łukasz Olszewski. W  czasie jednej minuty dwóch sekund wykonali wszystkie zadania konkurencji, między innymi zamontowali linię gaśniczą z trzech odcinków węża strażackiego W-52 oraz wystrzelili przepisową objętość wody do tarczy strzelniczej z hydronetki.

Na zdjęciu:: M. Litwiniec i P. Dolański ze statuetką Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, dh Andrzeja Bycki

SZPITAL PIERWSZY W WOJEWÓDZTWIE!!!

2014-09-16

 Z wielką radością informujemy, że w dniu wczorajszym otrzymaliśmy statuetkę Lubuskiego Lidera Biznesu! NZOZ „Szpital Powiatowy” w Słubicach zajął I miejsce w kategorii Przedsiębiorstwo Duże.

więcej

KOMUNIKAT

2014-09-16

Zakład Usług - Ściekowych Spółka z o. o. w Słubicach informuje, że w dniu 16.09.2014r., od godz. 22.30 do godz. 3.00 rano w dniu następnym, nastąpi przerwa w dostawie wody dla Słubic i Nowego Lubusza. Przerwa spowodowana jest koniecznością wykonania prac naprawczych po kolizji sieci wodociągowej z siecią ciepłówniczą Słubice - Frankfurt n.Odrą.

Za utrudnienia serdecznie przeprasza Zakład Usług Wodno - Ściekowych Sp. z o.o.

SZANOWNI MIESZKAŃCY, SZANOWNI PACJENCI !!!

2014-09-15

 W związku z pracami modernizacyjnymi głównej magistrali sieci ciepłowniczej w Słubicach, w dniach od 16.09 (wtorek) do 18.09 (czwartek), nastąpi przerwa w dostawie ciepłej wody, w budynkach zasilanych z ciepłowni.

Zakład Energetyki Cieplnej serdecznie przeprasza za utrudnienia!

ODSŁONIĘCIE TABLICY PAMIĄTKOWEJ KU CZCI DR E. KOCOTA

2014-09-08

  W ubiegły piątek, dnia 5 września br., w parku przy Szpitalu Powiatowym w Słubicach, odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci doktora Eugeniusza Kocota, pierwszego dyrektora Szpitala oraz długoletniego ordynatora słubickiej chirurgii. Uroczystość miała niezwykle uroczysty charakter. Obecni byli przedstawiciele władz:  powiatu słubickiego– Wicestarosta Leopold Owsiak, gminy – sekretarz gminy Słubice – Katarzyna Mintus – Trojan, Komitet Organizacyjny w osobach – prezes Polsped Gerlach, pan  Henryk Smajewski, dr Andrzej Barański, dr Ryszard Burzyński, a także współpracownicy doktora Kocota., m. in. kierownik ówczesnego bloku operacyjnego i anestezjolog, pan Marek Walichiewicz, pielęgniarka zabiegowa z Nim pracująca przez te wszystkie lata, pani Krystyna Urbaniak, a także osoby z doktorem zaprzyjaźnione, pracownicy Szpitala oraz mieszkańcy Słubic. Miłym akcentem była obecność wnuka doktora Kocota, pana Patryka Gołębiewskiego. Uroczystość poprowadził Prezes Zarządu NZOZ „Szpital Powiatowy” w Słubicach sp. z o.o., pan Zygmunt Baś.