Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

PREZES ZYGMUNT BAŚ NA KONFERENCJI UNIJNEJ

2014-05-09

 Prezes Zarządu Zygmunt Baś, wziął udział w Konferencji pt: „Członkostwo Polski w Unii Europejskiej szansą rozwoju społeczno – gospodarczego Euroregionu Pro Europa Viadrina. Konferencja, zorganizowana w ostatni poniedziałek z okazji X – lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej, odbyła się w Filharmonii Gorzowskiej. Obecni byli m.in. Prezydent Gorzowa Wlkp i jednocześnie Przewodniczący Euroregionu Pro Europa Viadrina pan Tadeusz Jędrzęjczak, poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Bogusław Liberadzki oraz pan Toralf Schiwietz – dyrektor Euroregionu ze strony niemieckiej. Na konferencji omawiano m. in. problematykę dalszego kształtowania polityki rozwoju regionalnego oraz wspólpracy transgranicznej w kontekście nowej perspektywy finansowej 2014 – 2020. Referaty dotyczyły również aspektów naszego członkostwa w obszarze działań prowadzonych przez organizacje społeczno – gospodarcze (Zachodnia Izba Przemysłowo – Handlowa, Związek Lubuskich Organizacji pozarządowych i. in.), a także przedstawiały konkretne projekty unijne dotyczące np. przedszkola w Gorzowie czy gimnazjalnych, polsko – niemieckich warsztatów teatralnych.

 

Na zdjęciu (od lewej): Zastępca Prezydenta Gorzowa Wlkp. ds. Społecznych pani Alina Nowak, Prezes Zarządu słubickiego Szpitala pan Zygmunt Baś, Przewodnicząca Rady Powiatu Słubickiego pani Kazimiera Jakubowska

W TROSCE O NAJMŁODSZYCH PACJENTÓW

2014-05-05

  Dziś odbyło się szkolenie dla Ratowników Medycznych naszego Szpitala, dotyczące problematyki zastosowań farmakologii w stanach zagrożenia życia dzieci i niemowląt. Jak podkreśla prowadzący szkolenie Michał Kucap, wykładowca z Medycznego Centrum Szkoleniowego w Gorzowie Wlkp., ratownicy rzadziej spotykają się na co dzień z tymi procedurami, stąd konieczne jest przypomnienie tego ważnego działu ratownictwa. „W prowadzonym szkoleniu skupiamy się przede wszystkim na zagadnieniach stricte praktycznych, takich jak np. przygotowanie leków dla najmłodszych pacjentów” - mówi Michał Kucap.

MAŁA LENKA Z WYPRAWKĄ

2014-05-05

 Lenka urodziła się 24 kwietnia i jako kolejne dwudzieste piąte dziecko urodzone w słubickim Szpitalu otrzymała nosidełko – fotelik samochodowy, ubranka oraz akcesoria do pielęgnacji niemowlęcia, w ramach prowadzonej przez nas akcji „Wyprawka dla noworodka”. Szczęśliwej Mamie, pani Anicie Nawrockiej wyprawkę wręczyła Położna Oddziałowa Jolanta Kaznocha.

SŁUBICKI OIOM NA EUROPEJSKIM POZIOMIE

2014-05-02

 Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii słubickiego Szpitala wzbogacił się o nowy sprzęt. Prezes Zarządu, pan Zygmunt Baś zakupił dla lecznicy cztery kardiomonitory, dwa respiratory oraz aparat do znieczulenia. Koszt zakupu to ponad 360 tys. zł.  Jest to sprzęt specjalistyczny najnowszej generacji. Kardiomonitory wielofunkcyjne monitorują na bieżąco wiele funkcji życiowych pacjenta oraz dodatkowo służą jako archiwum danych. Urządzenie magazynuje zapisane parametry i na tej podstawie możliwe jest odtworzenie całego przebiegu  pobytu chorego w Oddziale.

Również zakupione respiratory charakteryzują się wysoką jakością, są przyjazne w obsłudze, posiadają wiele funkcji i co bardzo istotne, w porównaniu z respiratorami starszej generacji są niewielkie, a mimo to bardzo czytelne w obsłudze. „Kiedy przyszłam do pracy cztery lata temu sprzęt był delikatnie mówiąc „zabytkowy”. Oddział niezwykle zyskał dzięki nowemu sprzętowi. Jesteśmy w stanie przyjąć pacjentów w naprawdę krytycznych stanach.” - mówi doktor Zofia Borowiecka.
Pod koniec zeszłego roku Prezes Baś zakupił także dla Oddziału aparat do hemodiafiltracji (tzw. „sztuczną nerkę”), kosztponad 56 tys. zł. Pomaga on pacjentom w ciężkiej niewydolności nerek, niewydolności krążenia z przewodnieniem, jest także skutecznym ratunkiem w przypadku sepsy, czyli zakażenia krwi. 
Trzeba podkreślić, ze Szpitalny Oddział Ratunkowy, popularny SOR, jest w słubickim szpitalu usytuowany tak, że pacjent w stanie krytycznym, nie musi krążyć po całym szpitalu w celu zrobienia dodatkowych badań - prześwietlenia itd. Wszystkie niezbędne pracownie znajdują się na jednym poziomie.
Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, to miejsce szczególne. Tu przybywają pacjenci w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Oddział ten jest ściśle sprzężony z szpitalnym Oddziałem Ratunkowym, i jest pierwszym „przystankiem”, strefą krytyczną, gdzie pacjent wyprowadzany jest niejako ze strefy cienia do życia i możliwości dalszej terapii już w odpowiednich oddziałach szpitalnych.

OGŁOSZENIE

2014-04-18

OGŁOSZENIE

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Szpital Powiatowy” w Słubicach Sp. z o.o.

OGŁASZA KONKURS, KTÓREGO PRZEDMIOTEM JEST WYDZIERŻAWIENIE POMIESZCZEŃ I PROWADZENIE BARU BEZALKOHOLOWEGO W BUDYNKU NZOZ „SZPITAL POWIATOWY” W SŁUBICACH SP. Z O.O.

Przed przystąpieniem do konkursu należy zapoznać się z dokumentacją dotyczącą wydzierżawienia pomieszczeń dostępne do pobrania: >>TUTAJ<< lub dostępną w administracji szpitala.

TERMIN SKŁADANIA OFERT UPŁYWA DNIA 09.05.2014 r. o godz. 10.00

Osobą uprawnioną do kontaktu jest: Zdzisław Derwicki 95 – 758 20 71 wew. 363

Drodzy Pacjenci, Pracownicy oraz Mieszkańcy,

2014-04-16

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy

chciałbym złożyć Państwunajserdeczniejsze życzenia – zdrowia, radości oraz rodzinnejatmosfery podczas tych wiosennych, będącym symbolem duchowej odnowy Świąt.

 

 

                                    Prezes Zarządu

                                     ZYGMUNT BAŚ

ZMIENIAMY SIĘ DLA PAŃSTWA!

2014-04-11

W Szpitalu trwa remont. Obejmuje on Szpitalny Oddział Ratunkowy, Oddział Chirurgii Ogólnej, pomieszczenia Bloku Operacyjnego, a także budynki przyszpitalne - Dyspozytornie Ratownictwa Medycznego oraz Archiwum. Zmiany są konieczne, za wszelkie utrudnienia i niedogodności serdecznie przepraszamy.

KOLEJNA WYPRAWKA JUŻ ZA NAMI

2014-04-11

Oskarek jest pierwszym niemowlakiem urodzonym w czasie trwania III edycji prowadzonej przez nas akcji „Wyprawka dla noworodka”. Szczęśliwi Rodzice, pani Aneta Gajda i Tomasz Raczak odebrali dziś prezent z rąk doktor Ewy Osak. Przypominamy, że w tej edycji akcji, dzięki nowym sponsorom, Państwu Marcie i Damianowi Siemaszko, możemy wręczać Wyprawkę co 25-u noworodkowi urodzonemu w Oddziale.

Na zdjęciu: lek. spec. Ewa Osak, Położna Oddziałowa Jolanta Kaznocha,Rodzice z Oskarkiem, pani Marta Siemaszko

RUSZYŁA III EDYCJA AKCJI „WYPRAWKA DLA NOWORODKA”

2014-03-10

Z inicjatywy Prezesa Zarządu Szpitala Powiatowego w Słubicach, pana Zygmunta Baś, rusza III edycja akcji „Wyprawka dla Noworodka”. Tym razem cenną wyprawkę otrzyma już co dwudziesty piąty urodzony na słubickim Oddziale noworodek. Maja Trzcińska urodziła się 4 marca i była ostatnim piędziesięcioraczkiem na Oddziale, który wziął udział w II edycji akcji. Cieszę się, że dzięki pozyskanym sponsorom, Państwu Marcie i Damianowi Siemaszko, będę mógł wręczać rodzicom wyprawkę częściej niż dotychczas” - podkreśla Prezes Baś. Przypomnijmy, że darczyńcami są właściciele sklepów „bobas” w Krośnie Odrzańskim i w Słubicach (koło Rossmann'a). Na zdjęciu u góry: Prezes Zarządu Zygmunt Baś, szczęśliwi rodzice z Majeczką, Położna Oddziałowa Jolanta Kaznocha oraz lek. spec.Włodzimierz Wichliński.

 

Serdecznie dziękujemy naszym Sponsorom - Państwu Marcie i Damianowi Siemaszko !!!!

Szanowne Panie !

2014-03-06

  Z okazji Dnia Kobiet,

pragnę złożyć wszystkim Paniom,

serdeczne życzenia wszelkiej radości w życiu codziennym. Niech każdy dzień będzie wyjątkowy i dostarcza Paniom niezapomnianych wrażeń. Życzę też dużo zdrowia oraz życzliwości ze strony innych ludzi. Niech otaczający świat będzie dla Pań zawsze przyjazny!

 

Prezes Zarządu - Zygmunt Baś

więcej