Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

BADANIA URODYNAMICZNE PRZY NIETRZYMANIU MOCZU

2015-08-27

Drogie Panie,

Chcielibyśmy poinformować, że przygotowujemy się do wykonywania badań urodynamicznych przy nietrzymaniu moczu, a więc jego mimowolnym oddawaniu. Niewątpliwie jest to jeden ze wstydliwych problemów kobiet. Ta krępująca dolegliwość znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie wielu Paniom w rożnym wieku. Dolegliwość ta jest całkowicie do wyleczenia, dzięki zastosowaniu skutecznych metod leczenia, które chcemy wprowadzić w naszym szpitalu.

DIAGNOSTYKA SUTKA

2015-08-27

Drogie Panie,

Informujemy, że od 1 września br. roku w naszej poradni ginekologicznej rozpoczynamy diagnostykę sutka – a już od 1 października będziemy wykonywać punkcję cienkoigłową i gruboigłową. Badania w tym zakresie będzie prowadził dr n. med. Andrzej Kalisz – specjalista z dziedzinie ginekologii i położnictwa.

MAMY NAJNOWOCZEŚNIEJSZY SPRZĘT LABORATORYJNY

2015-08-25

Od niedawna jesteśmy w posiadaniu najnowszego i najnowocześniejszego sprzętu laboratoryjnego, którego dostawcą jest firma Sysmex i Roche (obie mają podpisane umowy ze szpitalem). - Przypominamy, że ze wszystkich naszych badań mogą korzystać zarówno pacjenci oddziałów szpitalnych jak i osoby posiadające skierowanie od lekarzy rodzinnych (bezpłatnie) oraz odpłatnie bez skierowania – powiedziała nam w rozmowie …. W naszym laboratorium wykonujemy pełen wachlarz badań laboratoryjnych przy czym na życzenie pacjenta mogą być one wykonywane w trybie pilnym. Ponadto przygotowujemy nową ofertę dla mieszkańców powiatu, a mianowicie wprowadzamy pakiety badań czyli specjalnie skomponowane zestawy badań laboratoryjnych służące do oceny stanu zdrowia.

Pakiety, które oferuje słubicki szpital będą zawierały zestawy badań ukierunkowane na ogólną ocenę stanu zdrowia (np. pakiet ogólny, małego dziecka, sportowca, kobiety po 40 roku życia), ocenę poprawności funkcjonowania określonych narządów (np. pakiet nerkowy, sercowy, wątrobowy, itp.), ocenę mechanizmów funkcjonowania organizmu (np. pakiet alergiczny, czynników ryzyka miażdżycy), monitorowanie zmian stanu zdrowia (np. pakiet kobiety w ciąży, kobiety stosującej antykoncepcję hormonalną), przygotowanie do zabiegów operacyjnych (np. pakiet badań mikrobiologicznych przed zabiegiem operacyjnym).
Dzięki pakietom badań laboratoryjnych można regularne monitorować stan zdrowia, co służy świadomej profilaktyce wielu schorzeń. Wykonanie badań objętych pakietami nie wymaga skierowania od lekarza.

WIZYTA WOJEWÓDZKIEGO KONSULTANTA W DZIEDZINIE ORTOPEDII I TRAUMATOLOGII NARZĄDU RUCHU

2015-08-25

W dniu wczorajszym nasz Szpital odwiedził  wojewódzki konsultant w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu -  dr hab. n. med. Jacek KACZMARCZYK. Wizyta ta miała na celu omówienie spraw związanych z rozwojem słubickiego oddziału chirurgii urazowo – ortopedycznej a także zapoznanie z oddziałem i jego personelem, ze sposobem jego funkcjonowania, wyposażeniem w sprzęt oraz procedurami i standardami leczenia pacjentów. W tym miejscu  Konsultant zwrócił uwagę na problem braku dostępu mieszkańców powiatu słubickiego do leczenia  schorzeń kręgosłupa m. in. dyskopatii. Konsekwencją wizyty  jest deklaracja  wzajemnej współpracy.  Wzięliśmy  pod uwagę wszystkie uwagi ze strony konsultanta  związane z naszym oddziałem dlatego od października br.  chcemy poszerzyć  wachlarz usług medycznych wykonywanych na oddziale o m. in. leczenie schorzeń kręgosłupa.

KONKURS OFERT NA STANOWISKO KIEROWNIKA DZIAŁU REHABILITACJI

2015-08-20

NZOZ "Szpital Powiatowy" w Słubicach ogłasza konkurs ofert na stanowisko Kierownika Działu Rehabilitacji. Oferty należy składać do 31.08.2015 roku w Sekretariacie Zarządu. Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się 31.08.2015 roku. Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się w linku poniżej lub pod numerem telefonu: 95 758 20 71 wew. 309.

Ogłoszenie - więcej informacji

KONKURS OFERT NA STANOWISKO KIEROWNIKA KADR

2015-08-20

 NZOZ "Szpital Powiatowy" w Słubicach ogłasza konkurs ofert na stanowisko Kierownika Kadr. Oferty należy składać do 31.08.2015 roku w Sekretariacie Zarządu. Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się 31.08.2015 roku. Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się w linku  poniżej lub pod numerem telefonu: 95 758 20 71 wew.309.

MAMY JUŻ PIERWSZĄ REKLAMĘ !!!

2015-08-11

Mamy już pierwszą reklamę. Są już kolejni zainteresowani. Nadal dysponujemy powierzchnią reklamową - zapraszamy do współpracy.

Całkowity dochód z reklamy jest przeznaczony na wspomaganie i rozwój działalności leczniczej i profilaktycznej szpitala.

ZABIEGI ARTROSKOPOWE

2015-07-28

Współczesne metody obrazowania, takie jak diagnostyka radiologiczna, diagnostyka ultrasonograficzna czy rezonans magnetyczny, nie umożliwiają, pomimo wielkiego postępu techniki medycznej, pełnego wglądu w struktury stawów objętych procesem chorobowym. Dokładna ocena stawów możliwa jest dopiero podczas zabiegu artroskopowego. Nasz szpital dysponuje najnowszym sprzętem do wykonywania pełnych zabiegów artroskopowych w stawie kolanowym, barkowym i innych. Zestaw, który na prawie rok czasu dała nam w bezpłatne w użytkowanie firma „Endoscopy Poland” używany jest prawie codziennie.

- Ponieważ trzeba zajrzeć do stawu, to transmitowane jest ono przez światłowody i dzięki kamerze mamy wgląd do jego wnętrza – opowiada Krzysztof Kapica, który od lipca jest nowym słubickim ortopedą i takie zabiegi wykonuje.
- Całość, to kolumna wieży artroskopowej, którą wykonujemy pełne zabiegi. Nie są to tylko zabiegi na dużych stawach. Wykonujemy je też w małych stawach, takich jak: staw łokciowy, skokowy, a i również staw nadgarstkowy – zapewnia ordynator ortopedii Wojciech Piechowicz.
 
Na czym polega zabieg artroskopii?
 
Taki zabieg polega na obejrzeniu wnętrza stawu przy pomocy urządzenia, które nazywane jest artroskopem. Artroskop zakończony jest kamerą. Z małego cięcia skórnego, o wielkości ok. 5 mm wprowadza się artroskop i na ekranie monitora ocenia się wnętrze stawu. Z drugiego cięcia, zwykle po przeciwnej stronie stawu, wprowadza się narzędzia, dzięki którym sprawdza się struktury stawu lub wykonuje niezbędne zabiegi wycięcia lub naprawy uszkodzonych elementów stawu. Zabieg zawsze kończy założenie drenu ssącego, który usuwa nadmiar płynu stawowego w ciągu 24-48 godzin po zabiegu.
 
Takie zabiegi wykonuje się w znieczuleniu regionalnym lub rdzeniowym. Całość trwa od 30 do 60 minut, a pobyt w szpitalu, to zazwyczaj 1 dzień.

W NASZYM SZPITALU BĘDĄ KRĘCIĆ SERIAL

2015-07-06

W naszym szpitalu będą kręcić odcinek popularnego niemieckiego serialu o nazwie „Polizeiruf 110”. Serial ten nagrywany jest już od 20 lat i cieszy się dużą popularnością. W dniu wczorajszym odbyła się tzw. wizyta techniczna, gdzie cała ekipa filmowa zapoznała się ze strukturą Szpitala. Zdjęcia w naszym Szpitalu będą robione już 17 lipca 2015 roku, a sam odcinek zostanie wyemitowany dopiero za pół roku. Główne serialowe role grają m. in. Lucas Gregorowicz, Maria Simon oraz Robert Gonera.