Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

PREZES ZYGMUNT BAŚ WRĘCZYŁ WYPRAWKĘ

2014-08-07

To już szósty bobas w III edycji akcji "Wyprawka dla noworodka", który otrzymał od Prezesa Zarządu Szpitala prezent - wysokiej jakości fotelik samochodowy. Oliwka urodziła się 30 lipca, ważyła 3000g mierzyła 53cm. Dumni Rodzice przybyli wraz maleństwem i odebrali cenny prezent z rąk pana Prezesa.

Dziękujemy serdecznie Państwu Marcie i Damianowi Siemaszko, właścicielelom sklepu "Bobas" w Słubicach (przy Rosmannie), którzy są Partnerami akcji.

Na zdjęciu od lewej: rodzice -  tata Mateusz Brzeskot ( z przecudną Oliwką na ręku) i mama Emilia Prass, Główny Lekarz Szpitala Zdzisław Rożnowski oraz Praezes Zarządu Zygmunt Baś

PRZERWA W DOSTAWIE CIEPŁEJ WODY

2014-07-28

Szanowni Mieszkańcy,

informujemy, że w związku z remontem intalacji ciepłowniczych przez SEC sp. z o.o. w Słubicach,  dnia 29.07 br., w godzinach 8.00 - 16.00, nastąpi wyłączenie  ciepłej wody w budynkach zasilanych z ciepłowni miejskiej, w tym w budynku Szpitala Powiatowego.

za powstałe utrudnienia przepraszamy.

KOLEJNY MALUSZEK OBDAROWANY

2014-07-21

Urodził się piąty noworodek w III edycji akcji "Wyprawka dla noworodka". Dwudziestypiąty maluszek nazywa się Fryderyk Orczykowski i przyszedł na świat 10 lipca. Na zdjęciu rodzina Państwa Orczykowskich w komplecie - pani Justyna z Fryderykiem na rękach , pan Mariusz oraz siostrzyczka Wiktoria.


Darczyńcami III edycji "Wyprawka dla Noworodka" są Państwo Marta i Damian Siemaszko, włąściciele sklepów "Bobas" w Krośnie Odrzańskim i w Słubicach (koło sklepu Roosman)

LATO PO SĄSIEDZKU

2014-07-10

 W sobotę, 5 lipca br., odbyła się impreza pod nazwą „Lato w Puszczy Rzepińskiej”, zorganizowana przez Urząd Miejski w Rzepinie przy współudziale Nadleśnictwa Rzepin. Impreza rozpoczęła o godzinie 11-ej się polsko – niemieckim turniejem piłkarskim dla juniorów w wieku 7-8 lat, przy ul Poznańskiej w Rzepinie. Od godz. 16-ej rozpoczęły się główne atrakcje – występy zespołów muzycznych, m. in. swingujących dziewczyn z „Singing Birds” oraz gwiazdy wieczoru – zespołu „Bracia”. Wystąpił także kabaret „NOWAKI”, który zapewniał tego dnia również konferansjerkę. Wśród promujących się firm oraz instytucji obecni byli m. in. SANEPID Słubice,  Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej z Gorzowa Wlk., Nadleśnictwo Rzepin. NZOZ „Szpital Powiatowy” w Słubicach reprezentowała pielęgniarka, pani Mariola Ziółkowska, która mierzyła wszystkim chętnym ciśnienie tętnicze, poziom cukru we krwi, zaznajamiała z programem zapobiegania cukrzycy oraz prowadziła konsultację na temat zdrowego odżywiania.

"Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) - Brandenburgia 2007 - 2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu Pro Europa Viadrina oraz budżetu państwa"

 


RATOWNICY W MOTOCROSSIE

2014-06-26

 21 czerwca br. na torze motocrossowym w Słubicach odbył się III Piknik Motocrossowy organizowany przez Automobilklub Słubicki. Ratownicy Medyczni z naszego Szpitala zabezpieczali tę imprezę.

SZPITAL W PLENERZE!

2014-06-11

 W ostatnią niedzielę w Drzonkowie, na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się V Lubuski Piknik Zdrowia. Już po raz piąty mieszkańcy regionu mieli okazję zapoznać się z placówkami zdrowia oraz firmami, stowarzyszeniami i firmami branżowymi z lubuskiego. Na stoiskach zaprezentowało się 50 wystawców, w tym słubicki Szpital. Ratownicy medyczni Rafał Kulas, Mariusz Szpakowski prezentowali wnętrze karetki, pierwszą pomoc w razie wypadku, a pielęgniarki Mariola Ziółkowska oraz Teresa Weryszko mierzyły wszystkim chętnym ciśnienie, poziom cukru i tlenu we krwi. Trzeba odnotować, że nasze stanowisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Imprezę patronatem honorowym objęła Marszałek Elżbieta Polak. 

SZPITAL TRANSGRANICZNIE

2014-06-09

 7 czerwca br. na Rynku w  Ośnie Lubuskim  odbył się Transgraniczny Piknik Wolontariuszy  i Przedstawicieli Organizacji Pozarządowych. Uroczyste otwarcie pikniku miało miejsce o godzinie 13-ej.  Obecni byli m.in., : Burmistrz Ośna Lubuskiego Stanisław Kozłowski, Przewodnicząca  Rady Powiatu Słubickiego Kazimiera  Jakubowska, Starosta Słubicki  Andrzej  Bycka oraz Sekretarz Miasta i Gminy Ośno Lubuskie Ewa Urbaniak., a także Prezes NZOZ „Szpital Powiatowy” w Słubicach sp. z o. o. Zygmunt Baś, radni Powiatu Słubickiego – Małgorzata Jodlińska - Puziuk, Mirosława Jankowska, Jan Bohuszko i Ireneusz Woźniak, zaproszeni goście oraz mieszkańcy powiatu słubickiego.  Organizatorem pikniku był Powiat Słubicki, partnerem - Stowarzyszenie Landschaftspflegeverband Mittlere Oder e.V. . W Pikniku udział wzięło ponad 20 organizacji pozarządowych z terenu przygranicznego. Szczególne podziękowania należą się Burmistrzowi Ośna Lubuskiego Stanisławowi Kozłowskiemu oraz pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Ośno Lubuskie, NZOZ „Szpital Powiatowy” w Słubicach sp. z o. o., Komendzie Powiatowej Policji w Słubicach, Posterunkowi Policji w Ośnie Lubuskim, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słubicach oraz wszystkim organizacjom pozarządowym za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie imprezy. (na podstawie materiałów ze strony internetowej Starostwa Powiatowego w Słubicach)

Na zdjęciu Ratownicy Medyczni zabezpieczający Piknik od strony medycznej – Marcin Gajda oraz Rafał Kulas przed  ambulansem. Karetka to najnowszy zakup Prezesa Zarządu dla NZOZ „Szpital Powiatowy” w Słubicach sp. z o. o. . Personel pielęgniarski reprezentowała pani Mariola Ziółkowska.

DENISEK Z WYPRAWKĄ!!!

2014-06-09

 Kolejny dwudziestopięcioraczek urodzony w słubickim Szpitalu. Denis przyszedł na świat  18 maja, ważył3600g, i miał 54 cm.

Na zdjęciu szczęśliwa Mama, p. Kamila Szymkiewicz z synkiem, otrzymuje wyprawkę z rąk położnej oddziałowej, Jolanty Kaznochy .

SŁUBICCY RATOWNICY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

2014-06-06

 Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych „SŁONECZKO” w Rzepinie składa serdeczne podziękowanie Panu Zygmuntowi Baś Prezesowi NZOZ Szpitala Powiatowego w Słubicach za serce i bezinteresowne zaangażowanie w organizację pikniku integracyjnego „Tacy Sami” dla osób niepełnosprawnych z gminy Rzepin, który odbył się 22.maja b.r. Dzięki udostępnieniu Karetki wraz z Zespołem Ratowników Medycznych na czas pikniku uczestnicy mieli możliwość zobaczenia z bliska jak w środku wygląda taki pojazd, a także poznali bliżej zawód Ratownika Medycznego. W imieniu wszystkich osób niepełnosprawnych dziękujemy również za opiekę medyczną, którą w tamtym dniu sprawowali nad nami Ratownicy Medyczni ze Szpitala Powiatowego w Słubicach. Mamy nadzieję, że współpraca NZOZ Szpitala Powiatowego w Słubicach z osobami niepełnosprawnymi z naszego Stowarzyszenia będzie miała miejsce już na stałe.

SZPITAL WZOROWY W OBRONNOŚCI !

2014-05-26

 W ostatnim czasie odbyła się w naszym Szpitalu kontrola wykonywania przez naszą placówkę zadań obronnych. Kontrolę przeprowadził specjalnie powołany w tym celu zespół specjalistów z dziedziny obronności z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Sprawdzano przygotowanie Szpitala do wypełniania zadań zarówno w czasie pokoju, jak również  w wypadku zagrożeń wojennych. Wypadliśmy świetnie. Komisja oceniła, że ustawowe zadania wykonujemy wzorowo. Opracowane przez Inspektora Obrony Cywilnej NZOZ „Szpital Powiatowy” w Słubicach, St. chorążego Kazimierza Latarskiego, rozwiązania organizacyjno – prawne oraz przemyślany system dokumentacyjny, zasługują na rozpowszechnienie w innych jednostkach realizujących zadania obronne.