Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

POŚWIĘCENIE NOWO ZAKUPIONEGO AMBULANSU

2015-04-30

24 kwietnia 2015 roku na terenie naszego Szpitala odbyło się uroczyste poświęcenie nowo zakupionego ambulansu. Samochód marki Renault Master rok produkcji 2015, służył będzie mieszkańcom całego powiatu słubickiego jako karetka specjalistyczna, posiadająca na wyposażeniu nowoczesny sprzęt ratujący życie. Pojazd spełnia wszystkie wymogi i normy zarówno polskie jak i europejskie. Zakup ambulansu zrealizowany został ze środków własnych Szpitala oraz dofinansowany przez Gminę Słubice.

 

W uroczystości udział wzięli: Starosta Słubicki, Burmistrz Słubic, Prezes NZOZ „Szpital Powiatowy” w Słubicach sp. z o. o.  , Przewodniczący Rady Powiatu Słubickiego oraz radna Rady Powiatu Krystyna Skubisz

Życzenia wielkanocne

2015-04-02

TRANSGRANICZNY PRACOWNIK W OCHRONIE ZDROWIA

2015-03-20

 W dniu 20 marca 2015 r. odbyło się spotkanie mające na celu nawiązanie współpracy pomiędzy przedstawicielstwami różnych jednostek kształcących w zakresie sektora szkolnictwa medycznego. Zapotrzebowanie na wykwalifikowany personel medyczny ciągle wzrasta, dlatego poruszone zostały sposoby i metody kształcenia po obu stronach Odry. Główny nacisk położono na zdobywanie i kształcenie młodych ludzi w kierunkach ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa. W założeniu ma to być projekt klastra edukacyjno-medycznego realizowanego na terenie powiatu słubickiego.

W spotkaniu uczestniczyli:

Starosta Słubicki – Piotr Łuczyński,

Wojciech Włodarski - Prezes NZOZ „Szpital Powiatowy” w Słubicach,

dr inż. Henryk Piekarski – Rektor Wyższej Szkoły Zawodowej w Kostrzynie nad Odrą,

Aneta Sierko – dyrektor medycznej szkoły policealnej w Gorzowie,

Sören Bollmann - kierownik Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji.

PODZIĘKOWANIA

2015-03-19

 

 

 PODZIĘKOWANIA DLA ODDZIAŁU CHIRURGII URAZOWO-ORTOPEDYCZNEJ OD KIEROWNIK OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ
W CYBINCE

POŁOŻNICTWO I GINEKOLOGIA NA FACEBOOKU

2015-03-03

Miło jest nam poinformować Państwa, że na facebooku powstał profil naszego Oddziału Ginekologiczno – Położniczo- Noworodkowego „rooming in”. Profil utworzono z myślą o przyszłych mamach i pacjentkach, które przed wizytą w Oddziale chciałyby dowiedzieć się więcej o jego funkcjonowaniu, jak również zasięgnąć przydatnych informacji takich jak np. co ze sobą zabrać do szpitala. Jeśli mają Państwo pytania bądź chcą wyrazić swoją opinię zapraszamy.  

IV EDYCJA "WYPRAWKI DLA NOWORODKA" ROZPOCZĘTA

2015-02-09

Rozpoczęliśmy IV edycję akcji „Wyprawka dla Noworodka”. Pierwszy fotelik w tej edycji ufundował Prezes Szpitala, pan Wojciech Włodarski. Akcesoria do pielęgnacji niemowlęcia mamy dzięki wsparciu firm NUK oraz Skarb Matki. Darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Na zdjęciu: położna Iwona Drożdżyk, pani Beata Palkij - Sułek z Ignasiem na rękach, położna oddziałowa  Jolanta Kaznocha oraz wręczający wyprawkę Ordynator Janusz Maziuk.

IV ODSŁONA WYPRAWKI DLA NOWORODKA

2015-01-21

 Właśnie zakończyła się III edycja akcji „Wyprawka dla Noworodka”. Ostatnią „obdarowaną” jest Kingusia (na zdjęciu z Mamą). W tej edycji trzynaścioro dzieci otrzymało od nas foteliki samochodowe – nosidełka. Rozpoczynamy IV edycję akcji, w której co 25 noworodek urodzony w słubickim szpitalu otrzymuje nosidełko oraz akcesoria do pielęgnacji. Pierwszy fotelik w IV edycji zostanie ufundowany przez Prezesa Zarządu, pana Wojciecha Włodarskiego. Narodziny kolejnego 25-raczka tuż tuż…. .

W ODDZIALE PEDIATRII WYPIĘKNIAŁO

2015-01-21

 Wspaniały prezent na początek roku  otrzymał nasz Oddział Pediatrii! Stowarzyszenie FSL „Aktywni dla Powiatu”, przeznaczyło dochód ze sprzedaży tegorocznej edycji kalendarza „Miastoczuli” na zakup wyposażenia świetlicy w Oddziale. Jest pięknie – lekko i kolorowo!  Serdecznie dziękujemy Aktywnym!!!

na zdjęciu: wnętrze świetlicy po przemianie.

PRZYCHODNIE JUŻ PRZYJMUJĄ PACJENTÓW

2015-01-07

W związku z podpisaniem porozumienia przez Ministra Zdrowia z lekarzami rodzinnymi Porozumienia Zielonogórskiego, w dniu dzisiejszym w sprawie Podstawowej Opieki Zdrowotnej, informujemy, że przychodnie Galmed i Zdrowie w Słubicach przy ul. Mickiewicza 5 będą od dziś czynne normalnie. NZOZ „Szpital Powiatowy” w Słubicach kończy akcję przyjmowania pacjentów w ramach Podstawowej Opieki Medycznej. Odwołane są też transporty busami z okolicznych gmin oraz transporty pojazdem straży miejskiej na terenie Słubic.

OPIEKA LEKARSKA W POWIECIE

2015-01-05

NZOZ „Szpital Powiatowy” w Słubicach udziela świadczeń Podstawowej Opieki Medycznej (porada lekarza rodzinnego) w godzinach 8.00 – 18.00.

Świadczenia dla pacjentów dorosłych udzielane są w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, w głównym budynku szpitala, na parterze, ul. Nadodrzańska 6.

Ambulatorium dziecięce znajduje się w budynku Poradni Chirurgicznej, przy bramie szpitala od ulicy Nadodrzańskiej 6.

Opiekę  pielęgniarską zapewniają: Rzepin - ul. Słubicka 4, tel. 95 759 63 22 - stacja Ratownictwa Medycznego

Cybinka - ul. tel. 511 565 640 – stacja Ratownictwa Medycznego

Górzyca - ul. Kostrzyńska 15, tel. 509 968 331 – pielęgniarka Małgorzata Sylwestrzak pn – pt: 8.00 – 9.30 oraz 16.00 – 17.30

Szpital zapewnia również karetkę pogotowia dla pacjentów leżących.

Burmistrzowie gmin Rzepin, Cybinka oraz wójt gminy Górzyca organizują codzienne dowozy mieszkańców do szpitala w Słubicach:

z Górzycy - wyjazd 9.30

z Rzepina – wyjazd 7.30

z Cybinki – wyjazd 11.30

W Słubicach w dyspozycji mieszkańców gminy Słubice pozostaje natomiast  pojazd straży miejskiej, który dowozi mieszkańców na bieżąco.

Pojazdy te zapewniają również transport powrotny.

W razie pytań proszę dzwonić na numer 603 038 188