Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

ODSŁONIĘCIE TABLICY PAMIATKOWEJ

2014-09-02

 Szanowni Państwo!

Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na uroczystość odsłonięcia kamienia z tablicą pamiątkową, poświęconą osobie pana Eugeniusza Kocota, wieloletniego lekarza Szpitala w Słubicach, oraz jego pierwszego Dyrektora. Uroczystość rozpocznie się w przyszpitalnym parku od strony ul. Kopernika, w najbliższy piątek, 5 dnia września, o godzinie 12.00.

Program uroczystości:

·         Przywitanie zebranych przez Komitet Organizacyjny w osobach – dr Ryszard Burzyński, dr Andrzej Barański, pan Henryk Smajewski

·         Wystąpienie Starosty Słubickiego pana Andrzeja Bycki

·         Wystąpienie Burmistrza Słubic pana Tomasza Ciszewicza

·         Wystąpienie Prezesa Zarządu Szpitala pana Zygmunta Baś

·         Wystąpienie ucznia doktora Kocota

·         Wystąpienie przedstawiciela Komitetu Organizacyjnego

·         Odsłonięcie kamienia

Zapraszamy Państwa  serdecznie!!!!

KONKURS RYSUNKOWY ROZSTRZYGNIĘTY

2014-09-02

Mamy wielką przyjemność poinformować Państwa, że rozpoczęty na początku wakacji konkurs rysunkowy pt.  „Wakacje moich marzeń”, który odbywał się w Oddziale Pediatrycznym w naszym Szpitalu, właśnie się zakończył. Zwyciężczynią konkursu została Karolinka Zielińska lat 12. W  pracy ujęła nas kolorystyka, kompozycja oraz wrażliwość Autorki.

Nagrodą w konkursie były wejściówki na pole do mini golfa w Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Słubicach.

Sponsorowi serdecznie dziękujemy! Karolince raz jeszcze gratulujemy!!!

MINISTER W SZPITALU

2014-09-01

 W ubiegły piątek 29 sierpnia br., wizytę w Szpitalu złożył Minister Pracy i Polityki Społecznej, Władysław Kosiniak – Kamysz. Minister odwiedził Oddziały szpitalne, rozmawiał z ordynatorami, pielęgniarkami oraz pacjentami. Szczególnie zainteresowały pana Ministra ostatnie zmiany w Szpitalu – remonty oraz zakupy specjalistycznego sprzętu medycznego. Prezes Zarządu Zygmunt Baś przedstawił panu Ministrowi dalsze plany rozwoju Szpitala, w tym zagadnienia związane z termomodernizacją, a więc poprawą energooszczędności placówki, a co za tym idzie, także estetyki elewacji budynku.  

więcej
ĆWICZENIA PRZECIWPOŻAROWE - FOTORELACJA

2014-08-11

8 sierpnia br. na terenie naszego Szpitala przeprowadzone zostały symulowane działania ewakuacyjne, mające na celu sprawdzenie jakości współdziałania personelu medycznego oraz ratowników medycznych  ze służbami biorącymi w ćwiczeniach – Strażą Pożarną oraz Policją. Zarzewie ognia powstało w przyziemiu budynku głównego Szpitala (poziom -1), w Dziale Fizjoterapii. Przeprowadzono błyskawiczną ewakuację personelu oraz pacjentów do tzw. strefy bezpiecznej. „Przeprowadzone działania pozorowane wykazały, że szpitalne procedury przeciwpożarowe działają bez zarzutu, podobnie jak współpraca , personelu Szpitala wraz z jednostkami zewnętrznymi w sytuacji kryzysowej." - podkreśla Prezes Zarządu Szpitala Zygmunt Baś.

więcej

ĆWICZENIA PRZECIWPOŻAROWE

2014-08-07

Jutro, tj 08.08. br, odbędą się w ćwiczenia ewakuacyjne w naszym Szpitalu. Ćwiczenia te sprawdzają realizację zadań podczas ewakuacji podmiotu leczniczego. Dotyczyć będą pozorowanego pożaru. Źródło ognia znajdować się będzie w przyziemiu budynku głównego Szpitala (poziom -1). W ćwiczeniach uczetniczyć będzie personel Szpitala oraz funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej. Ćwiczenia rozpoczną się o godz. 14.00 i potrwają ok. 30 minut


PREZES ZYGMUNT BAŚ WRĘCZYŁ WYPRAWKĘ

2014-08-07

To już szósty bobas w III edycji akcji "Wyprawka dla noworodka", który otrzymał od Prezesa Zarządu Szpitala prezent - wysokiej jakości fotelik samochodowy. Oliwka urodziła się 30 lipca, ważyła 3000g mierzyła 53cm. Dumni Rodzice przybyli wraz maleństwem i odebrali cenny prezent z rąk pana Prezesa.

Dziękujemy serdecznie Państwu Marcie i Damianowi Siemaszko, właścicielelom sklepu "Bobas" w Słubicach (przy Rosmannie), którzy są Partnerami akcji.

Na zdjęciu od lewej: rodzice -  tata Mateusz Brzeskot ( z przecudną Oliwką na ręku) i mama Emilia Prass, Główny Lekarz Szpitala Zdzisław Rożnowski oraz Praezes Zarządu Zygmunt Baś

PRZERWA W DOSTAWIE CIEPŁEJ WODY

2014-07-28

Szanowni Mieszkańcy,

informujemy, że w związku z remontem intalacji ciepłowniczych przez SEC sp. z o.o. w Słubicach,  dnia 29.07 br., w godzinach 8.00 - 16.00, nastąpi wyłączenie  ciepłej wody w budynkach zasilanych z ciepłowni miejskiej, w tym w budynku Szpitala Powiatowego.

za powstałe utrudnienia przepraszamy.

KOLEJNY MALUSZEK OBDAROWANY

2014-07-21

Urodził się piąty noworodek w III edycji akcji "Wyprawka dla noworodka". Dwudziestypiąty maluszek nazywa się Fryderyk Orczykowski i przyszedł na świat 10 lipca. Na zdjęciu rodzina Państwa Orczykowskich w komplecie - pani Justyna z Fryderykiem na rękach , pan Mariusz oraz siostrzyczka Wiktoria.


Darczyńcami III edycji "Wyprawka dla Noworodka" są Państwo Marta i Damian Siemaszko, włąściciele sklepów "Bobas" w Krośnie Odrzańskim i w Słubicach (koło sklepu Roosman)

LATO PO SĄSIEDZKU

2014-07-10

 W sobotę, 5 lipca br., odbyła się impreza pod nazwą „Lato w Puszczy Rzepińskiej”, zorganizowana przez Urząd Miejski w Rzepinie przy współudziale Nadleśnictwa Rzepin. Impreza rozpoczęła o godzinie 11-ej się polsko – niemieckim turniejem piłkarskim dla juniorów w wieku 7-8 lat, przy ul Poznańskiej w Rzepinie. Od godz. 16-ej rozpoczęły się główne atrakcje – występy zespołów muzycznych, m. in. swingujących dziewczyn z „Singing Birds” oraz gwiazdy wieczoru – zespołu „Bracia”. Wystąpił także kabaret „NOWAKI”, który zapewniał tego dnia również konferansjerkę. Wśród promujących się firm oraz instytucji obecni byli m. in. SANEPID Słubice,  Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej z Gorzowa Wlk., Nadleśnictwo Rzepin. NZOZ „Szpital Powiatowy” w Słubicach reprezentowała pielęgniarka, pani Mariola Ziółkowska, która mierzyła wszystkim chętnym ciśnienie tętnicze, poziom cukru we krwi, zaznajamiała z programem zapobiegania cukrzycy oraz prowadziła konsultację na temat zdrowego odżywiania.

"Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) - Brandenburgia 2007 - 2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu Pro Europa Viadrina oraz budżetu państwa"

 


RATOWNICY W MOTOCROSSIE

2014-06-26

 21 czerwca br. na torze motocrossowym w Słubicach odbył się III Piknik Motocrossowy organizowany przez Automobilklub Słubicki. Ratownicy Medyczni z naszego Szpitala zabezpieczali tę imprezę.