Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

MAMY JUŻ PIERWSZĄ REKLAMĘ !!!

2015-08-11

Mamy już pierwszą reklamę. Są już kolejni zainteresowani. Nadal dysponujemy powierzchnią reklamową - zapraszamy do współpracy.

Całkowity dochód z reklamy jest przeznaczony na wspomaganie i rozwój działalności leczniczej i profilaktycznej szpitala.

ZABIEGI ARTROSKOPOWE

2015-07-28

Współczesne metody obrazowania, takie jak diagnostyka radiologiczna, diagnostyka ultrasonograficzna czy rezonans magnetyczny, nie umożliwiają, pomimo wielkiego postępu techniki medycznej, pełnego wglądu w struktury stawów objętych procesem chorobowym. Dokładna ocena stawów możliwa jest dopiero podczas zabiegu artroskopowego. Nasz szpital dysponuje najnowszym sprzętem do wykonywania pełnych zabiegów artroskopowych w stawie kolanowym, barkowym i innych. Zestaw, który na prawie rok czasu dała nam w bezpłatne w użytkowanie firma „Endoscopy Poland” używany jest prawie codziennie.

- Ponieważ trzeba zajrzeć do stawu, to transmitowane jest ono przez światłowody i dzięki kamerze mamy wgląd do jego wnętrza – opowiada Krzysztof Kapica, który od lipca jest nowym słubickim ortopedą i takie zabiegi wykonuje.
- Całość, to kolumna wieży artroskopowej, którą wykonujemy pełne zabiegi. Nie są to tylko zabiegi na dużych stawach. Wykonujemy je też w małych stawach, takich jak: staw łokciowy, skokowy, a i również staw nadgarstkowy – zapewnia ordynator ortopedii Wojciech Piechowicz.
 
Na czym polega zabieg artroskopii?
 
Taki zabieg polega na obejrzeniu wnętrza stawu przy pomocy urządzenia, które nazywane jest artroskopem. Artroskop zakończony jest kamerą. Z małego cięcia skórnego, o wielkości ok. 5 mm wprowadza się artroskop i na ekranie monitora ocenia się wnętrze stawu. Z drugiego cięcia, zwykle po przeciwnej stronie stawu, wprowadza się narzędzia, dzięki którym sprawdza się struktury stawu lub wykonuje niezbędne zabiegi wycięcia lub naprawy uszkodzonych elementów stawu. Zabieg zawsze kończy założenie drenu ssącego, który usuwa nadmiar płynu stawowego w ciągu 24-48 godzin po zabiegu.
 
Takie zabiegi wykonuje się w znieczuleniu regionalnym lub rdzeniowym. Całość trwa od 30 do 60 minut, a pobyt w szpitalu, to zazwyczaj 1 dzień.

W NASZYM SZPITALU BĘDĄ KRĘCIĆ SERIAL

2015-07-06

W naszym szpitalu będą kręcić odcinek popularnego niemieckiego serialu o nazwie „Polizeiruf 110”. Serial ten nagrywany jest już od 20 lat i cieszy się dużą popularnością. W dniu wczorajszym odbyła się tzw. wizyta techniczna, gdzie cała ekipa filmowa zapoznała się ze strukturą Szpitala. Zdjęcia w naszym Szpitalu będą robione już 17 lipca 2015 roku, a sam odcinek zostanie wyemitowany dopiero za pół roku. Główne serialowe role grają m. in. Lucas Gregorowicz, Maria Simon oraz Robert Gonera.

DECYZJA W SPRAWIE PROGRAMU DOSTOSOWANIA

2015-06-16

Informujemy, że otrzymaliśmy pozytywną decyzję Lubuskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w sprawie przedłużenia terminu usunięcia niezgodności określonych w programie dostosowania do dnia 31 grudnia 2016 r.

Ogłoszenie konkursu na stanowisko pielęgniarki oddziałowej

2015-06-12

NZOZ "Szpital Powiatowy" w Słubicach ogłasza konkurs ofert na Pielęgniarkę Oddziałową Odziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Szczegółowe informacje o konkursie oraz regulamin znajduje się w linkach poniżej

Ogłoszenie

Regulamin

Szanowni Państwo,

2015-06-09

Informujemy o możliwości składania przez Państwa skarg i wniosków bezpośrednio u Prezesa Zarządu w każdą środę w godzinach od 13.00 do 14.00. Wszelkie uwagi zostaną dokładnie rozpatrzone i będą służyły poprawie jakości świadczonych przez Szpital usług na rzecz pacjenta.

Nowy sprzęt dla Działu Fizjoterapii w Rzepinie

2015-05-15

Dział Fizjoterapii w Rzepinie od dzisiaj może użytkować nowy sprzęt. Masażer Aquavibron z zamkniętym obiegiem wody, 2 kozetki oraz taśmy rehabilitacyjne o łącznej wartości ok. 5 tys. złotych zakupiła Gmina Rzepin. Wyżej wymieniony sprzęt przekazał na ręce Prezesa Wojciecha Włodarskiego Za –ca Burmistrza Rzepina Krystian Pastuszak.

Dzięki specjalnemu aparatowi Aquavibron, przez który przepływa woda wytwarzająca drgania membrany w aplikatorze możemy wykonywać naszym pacjentom tzw. zabieg suchy. Aparat ten emituje drgania o częstotliwości od 30 do 3000 Hz. Mogą one, zwłaszcza w zakresie niskiej częstotliwości, mieć oddziaływanie zbliżone do masażu klasycznego.
Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Gminie Rzepin za sfinansowanie zakupu sprzętu medycznego, który będzie służył pacjentom Działu Fizjoterapii w Rzepinie.

POWIATOWY PIKNIK ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

2015-05-12

W dniu 9 maja 2015 roku nasz Szpital wziął udział w Powiatowym Pikniku Organizacji Pozarządowych. Osoby odwiedzające nasz namiot mogły skorzystać z:

- bezpłatnych porad personelu medycznego dotyczących szeroko rozumianej profilaktyki zdrowotnej,
- pokazu i instruktażu samokontroli jąder i samobadania piersi (pokaz na fantomach),
- bezpłatnego pomiaru poziomu cukru we krwi oraz pomiaru ciśnienia krwi,
- możliwości otrzymania ulotek i folderów związanych z ochroną zdrowia, zdrowym stylem życia oraz zdrową żywnością.
 
Ponadto obecni na pikniku ratownicy medyczni zaprezentowali przy pomocy fantomu zasady udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy udzielali odpowiedzi na wszystkie pytania, jak również opowiadali o swojej pracy. Niewątpliwie dużą atrakcją było zaprezentowanie nowo zakupionego ambulansu. Chętni mogli nawet zajrzeć do jego wnętrza.
 
W organizacji działania naszego stoiska pomagały dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasza Chata” z Cybinki, którym serdecznie dziękujemy. Również Narodowy Fundusz Zdrowia Oddział w Zielonej Górze przekazał materiały promocyjne i ulotki, które zostały rozdane zainteresowanym osobą.

AKADEMIA ZDROWIA - II SPOTKANIE

2015-05-12

Informujemy, że 24 czerwca 2015 roku o godz. 17.30 w Sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Akademii Zdrowia. Tym razem wykład pod tytułem: „Udział pracowników służb medycznych w procedurze „Niebieskie Karty” postępowanie w razie podejrzenia obrażeń u pacjenta spowodowanych przemocą domową” poprowadzi Adam Grochoła Prokurator Prokuratury Rejonowej w Słubicach. Spotkanie kierowane jest do wszystkich lekarzy Powiatu Słubickiego – których serdecznie zapraszamy.

RELACJA Z POŚWIĘCENIA KARETKI

2015-05-07