Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

SZANOWNI MIESZKAŃCY, SZANOWNI PACJENCI !!!

2014-09-15

 W związku z pracami modernizacyjnymi głównej magistrali sieci ciepłowniczej w Słubicach, w dniach od 16.09 (wtorek) do 18.09 (czwartek), nastąpi przerwa w dostawie ciepłej wody, w budynkach zasilanych z ciepłowni.

Zakład Energetyki Cieplnej serdecznie przeprasza za utrudnienia!

ODSŁONIĘCIE TABLICY PAMIĄTKOWEJ KU CZCI DR E. KOCOTA

2014-09-08

  W ubiegły piątek, dnia 5 września br., w parku przy Szpitalu Powiatowym w Słubicach, odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci doktora Eugeniusza Kocota, pierwszego dyrektora Szpitala oraz długoletniego ordynatora słubickiej chirurgii. Uroczystość miała niezwykle uroczysty charakter. Obecni byli przedstawiciele władz:  powiatu słubickiego– Wicestarosta Leopold Owsiak, gminy – sekretarz gminy Słubice – Katarzyna Mintus – Trojan, Komitet Organizacyjny w osobach – prezes Polsped Gerlach, pan  Henryk Smajewski, dr Andrzej Barański, dr Ryszard Burzyński, a także współpracownicy doktora Kocota., m. in. kierownik ówczesnego bloku operacyjnego i anestezjolog, pan Marek Walichiewicz, pielęgniarka zabiegowa z Nim pracująca przez te wszystkie lata, pani Krystyna Urbaniak, a także osoby z doktorem zaprzyjaźnione, pracownicy Szpitala oraz mieszkańcy Słubic. Miłym akcentem była obecność wnuka doktora Kocota, pana Patryka Gołębiewskiego. Uroczystość poprowadził Prezes Zarządu NZOZ „Szpital Powiatowy” w Słubicach sp. z o.o., pan Zygmunt Baś.

CZEKA PRACA !!!

2014-09-05

 NZOZ "Szpital Powiatowy" w Słubicach sp. z o.o. zatrudni:

·         Lekarza specjalistę w zakresie kardiologii w Poradni Kardiologicznej

·         Magistra lub technika analityki medycznej z uprawnieniami do wykonywania badań serologicznych

Warunki pracy i wynagrodzenie do uzgodnienia.

Kontakt:

Aleksandra Blatkiewicz

z-ca kierownika kadr

tel. 95 750 14 10

lub

95 758 20 71 w. 309

E – mail: a.blatkiewicz@szpitalslubice.pl

ODSŁONIĘCIE TABLICY PAMIATKOWEJ

2014-09-02

 Szanowni Państwo!

Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na uroczystość odsłonięcia kamienia z tablicą pamiątkową, poświęconą osobie pana Eugeniusza Kocota, wieloletniego lekarza Szpitala w Słubicach, oraz jego pierwszego Dyrektora. Uroczystość rozpocznie się w przyszpitalnym parku od strony ul. Kopernika, w najbliższy piątek, 5 dnia września, o godzinie 12.00.

Program uroczystości:

·         Przywitanie zebranych przez Komitet Organizacyjny w osobach – dr Ryszard Burzyński, dr Andrzej Barański, pan Henryk Smajewski

·         Wystąpienie Starosty Słubickiego pana Andrzeja Bycki

·         Wystąpienie Burmistrza Słubic pana Tomasza Ciszewicza

·         Wystąpienie Prezesa Zarządu Szpitala pana Zygmunta Baś

·         Wystąpienie ucznia doktora Kocota

·         Wystąpienie przedstawiciela Komitetu Organizacyjnego

·         Odsłonięcie kamienia

Zapraszamy Państwa  serdecznie!!!!

KONKURS RYSUNKOWY ROZSTRZYGNIĘTY

2014-09-02

Mamy wielką przyjemność poinformować Państwa, że rozpoczęty na początku wakacji konkurs rysunkowy pt.  „Wakacje moich marzeń”, który odbywał się w Oddziale Pediatrycznym w naszym Szpitalu, właśnie się zakończył. Zwyciężczynią konkursu została Karolinka Zielińska lat 12. W  pracy ujęła nas kolorystyka, kompozycja oraz wrażliwość Autorki.

Nagrodą w konkursie były wejściówki na pole do mini golfa w Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Słubicach.

Sponsorowi serdecznie dziękujemy! Karolince raz jeszcze gratulujemy!!!

MINISTER W SZPITALU

2014-09-01

 W ubiegły piątek 29 sierpnia br., wizytę w Szpitalu złożył Minister Pracy i Polityki Społecznej, Władysław Kosiniak – Kamysz. Minister odwiedził Oddziały szpitalne, rozmawiał z ordynatorami, pielęgniarkami oraz pacjentami. Szczególnie zainteresowały pana Ministra ostatnie zmiany w Szpitalu – remonty oraz zakupy specjalistycznego sprzętu medycznego. Prezes Zarządu Zygmunt Baś przedstawił panu Ministrowi dalsze plany rozwoju Szpitala, w tym zagadnienia związane z termomodernizacją, a więc poprawą energooszczędności placówki, a co za tym idzie, także estetyki elewacji budynku.  

więcej
ĆWICZENIA PRZECIWPOŻAROWE - FOTORELACJA

2014-08-11

8 sierpnia br. na terenie naszego Szpitala przeprowadzone zostały symulowane działania ewakuacyjne, mające na celu sprawdzenie jakości współdziałania personelu medycznego oraz ratowników medycznych  ze służbami biorącymi w ćwiczeniach – Strażą Pożarną oraz Policją. Zarzewie ognia powstało w przyziemiu budynku głównego Szpitala (poziom -1), w Dziale Fizjoterapii. Przeprowadzono błyskawiczną ewakuację personelu oraz pacjentów do tzw. strefy bezpiecznej. „Przeprowadzone działania pozorowane wykazały, że szpitalne procedury przeciwpożarowe działają bez zarzutu, podobnie jak współpraca , personelu Szpitala wraz z jednostkami zewnętrznymi w sytuacji kryzysowej." - podkreśla Prezes Zarządu Szpitala Zygmunt Baś.

więcej

ĆWICZENIA PRZECIWPOŻAROWE

2014-08-07

Jutro, tj 08.08. br, odbędą się w ćwiczenia ewakuacyjne w naszym Szpitalu. Ćwiczenia te sprawdzają realizację zadań podczas ewakuacji podmiotu leczniczego. Dotyczyć będą pozorowanego pożaru. Źródło ognia znajdować się będzie w przyziemiu budynku głównego Szpitala (poziom -1). W ćwiczeniach uczetniczyć będzie personel Szpitala oraz funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej. Ćwiczenia rozpoczną się o godz. 14.00 i potrwają ok. 30 minut


PREZES ZYGMUNT BAŚ WRĘCZYŁ WYPRAWKĘ

2014-08-07

To już szósty bobas w III edycji akcji "Wyprawka dla noworodka", który otrzymał od Prezesa Zarządu Szpitala prezent - wysokiej jakości fotelik samochodowy. Oliwka urodziła się 30 lipca, ważyła 3000g mierzyła 53cm. Dumni Rodzice przybyli wraz maleństwem i odebrali cenny prezent z rąk pana Prezesa.

Dziękujemy serdecznie Państwu Marcie i Damianowi Siemaszko, właścicielelom sklepu "Bobas" w Słubicach (przy Rosmannie), którzy są Partnerami akcji.

Na zdjęciu od lewej: rodzice -  tata Mateusz Brzeskot ( z przecudną Oliwką na ręku) i mama Emilia Prass, Główny Lekarz Szpitala Zdzisław Rożnowski oraz Praezes Zarządu Zygmunt Baś

PRZERWA W DOSTAWIE CIEPŁEJ WODY

2014-07-28

Szanowni Mieszkańcy,

informujemy, że w związku z remontem intalacji ciepłowniczych przez SEC sp. z o.o. w Słubicach,  dnia 29.07 br., w godzinach 8.00 - 16.00, nastąpi wyłączenie  ciepłej wody w budynkach zasilanych z ciepłowni miejskiej, w tym w budynku Szpitala Powiatowego.

za powstałe utrudnienia przepraszamy.