Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

WIZYTA WICEWOJEWODY W NASZYM SZPITALU

2017-05-25

W dniu 23 maja 2017 roku w naszym Szpitalu odbyło się spotkanie Roberta Palucha Wicewojewody Lubuskiego z kadrą zarządzającą i lekarzami szpitala.

Spotkanie poświęcone było w głównej mierze prezentacji podjętych działań w kierunku rozwoju naszego Szpitala, a także omówieniu dalszych planowanych przedsięwzięć celem zapewnienia bezpieczeństwa udzielania świadczeń zdrowotnych dla zachodniej części województwa lubuskiego będącej również granicą kraju. Na wstępie Prezes Zarządu przedstawiła bardzo ważną kwestię związaną z podjętymi działaniami związanymi z inwestycjami w infrastrukturę ratownictwa medycznego. Zaprezentowała i szczegółowo omówiła planowany projekt przebudowy słubickiego SOR-u wraz z budową lądowiska dla śmigłowców ratowniczych, który został złożony do Ministerstwa Zdrowia celem uzyskania dofinansowania z funduszy UE. Od 1 stycznia 2018 roku NZOZ Szpital im. Prof. Z. Religi w Słubicach i znajdujący się w jego strukturze Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR), Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM) wraz z lądowiskiem dla śmigłowców ratunkowych staną się istotnym elementem infrastruktury transgranicznej realizującym postanowienia Umowy ramowej między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o współpracy transgranicznej. Na spotkaniu przedstawiono również plany i koncepcje szpitala w zakresie dostosowania do obowiązujących przepisów oraz plany rozwoju w obszarze e-zdrowia. Rozmawiano o zmianach, które czekają nasz szpital w kolejnych miesiącach związanych z zmianami ustawowymi np. reforma służby zdrowia wprowadzająca tzw. sieć szpitali.

Na koniec przyszedł czas na wizytację samego Szpitala gdzie Wicewojewoda miał okazje porozmawiać z personelem oraz zapoznać się z pracą poszczególnych oddziałów.

ŚWIATOWY DZIEŃ TARCZYCY - 25 MAJ 2017

2017-05-22

Światowy Dzień Tarczycy to doskonała okazja do tego, żeby przybliżyć społeczeństwu, rolę jaką spełnia ten niewielki gruczoł, choroby jakie najczęściej go dotykają i ich skutki, które mogą być nawet zagrożeniem dla życia, oraz możliwe sposoby leczenia.

Niewielka, kształtem przypominająca motyla – tarczyca to wbrew pozorom bardzo ważny organ. Wpływa na większość procesów metabolicznych zachodzących w ludzkim organizmie. Hormony, które produkuje mają też bezpośredni wpływ na pracę serca, masę ciała, poziom energii, pracę i siłę mięśni, skórę, włosy, pracę jelit, cykl menstruacyjny, płodność, pamięć oraz nasz stan emocjonalny. Kiedy tarczyca choruje, zaburzone jest funkcjonowanie prawie całego organizmu. Niestety nieprawidłowości pracy tego organu bardzo często są trudne do rozpoznania, a chorzy często nie mają świadomości, że ich problemy zdrowotne związane są z tarczycą.

Odpowiednio zdiagnozowane choroby tarczycy mogą być skutecznie leczone, a chorzy w większości mogą prowadzić normalne i aktywne życie.

Źródło : portal e-medycyna.pl

Swiatowy dzień tarczycy

2017-05-22

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

2017-05-11

Życzenia Świąteczne

2017-04-14

WAŻNA INFORMACJA W SPRAWIE REJESTRACJI DO PORADNI ENDOSKOPII

2017-04-12

INFORMUJEMY,  IŻ DO  DNIA 15 MAJA 2017 ROKU
REJESTRACJI DO  PORADNI ENOSKOPII
NALEŻY DOKONYWAĆ
POD NUMEREM 95 750 14 02

PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA.

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA SŁUŻBY ZDROWIA

2017-04-07

Dzień Pracownika Służby Zdrowia oraz Światowy Dzień Zdrowia obchodzone są 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Światowy Dzień Zdrowia ustanowiony został w roku 1948. Co roku obchodzony jest pod innym hasłem, a celem akcji w tym dniu jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej zaniedbane obszary i problemy związane ze zdrowiem społeczeństw na świecie. To również dzień, w którym warto zauważyć i docenić starania, poświęcenie i zaangażowanie pracowników służby zdrowia. 

Z NADEJŚCIEM WIOSNY MIŚ RATOWNIK ODWIEDZA DZIECI Z POWIATU SŁUBICKIEGO

2017-04-06

Jest nam miło poinformować, iż z nadejściem wiosny  rozpoczeliśmy  akcję „Miś Ratownik” gdzie nasi Ratownicy Medyczni w ciekawy sposób przekazują naszym najmłodszym mieszkańcom powiatu słuickiego  zasady postepowania w stanach zagrożenia zdrowia i życia, jednocześnie wskazując  prawidłowe wzorce postępowania w takich sytuacjach. Odwiedziliśmy już klasy drugie w Szkole Podstawowej w Cybince, a w tym tygodniu  będziemy gościć w przedszkolu „Słoneczko” w Górzycy. Niebawem również spotkamy się z dziećmi z Pamięcina, Czarnowa i Cybinki.

 

Przy tej okazji serdecznie dziękujemy naszym Ratownikom Medycznym za uczestnictwo w akcji, promowanie zawodu Ratownika Medycznego, a przede wszystkim za chęć nauki dzieci udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 

NAJLEPSZA POŁOŻNA W WOJEWÓDZTWIE LUBUSKIM PRACUJE W NASZYM SZPITALU.

2017-03-23

Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż Pani Gabriela Ceranowicz – Położna pracująca w naszym szpitalu zajęła I miejsca w skali województwa lubuskiego w ramach ogólnopolskiego plebiscytu będącego częścią kampanii „Położna na medal”.  W dniu wczorajszym Prezes Zarządu Małgorzata Krasowska-Marczyk złożyła Laureatce gratulacje za zajęcie tak zaszczytnego miejsca będącego niewątpliwie wyróżnieniem  równoznacznym z wielkim zaufaniem darzonym przez  pacjentki, a także podziękowania za pasję zawodową, empatię, charakter i ciepło, które Pani Gabrysia wokół siebie roztacza.

Z tej okazji jeszcze raz chcielibyśmy życzyć Pani Gabrysi realizacji  swoich  marzeń i celów życiowych, aby jej codzienny i decydujący w ludzkim życiu wysiłek był nieustannie doceniany a dalsza praca na rzecz innych budziła dumę i satysfakcję.

W drugi czwartek marca obchodzimy Światowy Dzień Nerek

2017-03-06

Twoje nerki też zasługują na to abyś przeczytał o Przewlekłej Chorobie Nerek (PChN) . Jest to choroba częsta i bardzo niebezpieczna, bo już we wczesnych stadiach PChN zwiększa około pięciokrotnie ryzyko chorób sercowo-naczyniowych aż w końcu prowadzi do zatrucia organizmu przez toksyny mocznicowe, które uszkadzają wszystkie narządy organizmu. Działa podstępnie, bo rozwija się skrycie, co oznacza, że na początku nie odczuwamy żadnych objawów ani bólu. Pamiętajmy jednak, że to choroba, która wyrządza dużą szkodę organizmowi, ale poddaje się leczeniu i wczesne jej wykrycie daje szanse na uratowanie nerek przed postępującą niewydolnością.

Niech nie będzie ci obojętny stan twoich nerek: sprawdź czy znajdujesz się w grupie ryzyka! 

 

         

T