Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

ZŁAPANY W SIEĆ

2017-06-30

Już wiadomo, że nasz szpital znalazł się w tzw. sieci szpitali, czyli grupie instytucji, które będą miały przez kolejne 4 lata od października  bieżącego roku zapewnione budżetowe  finansowanie świadczeń medycznych z Narodowego Funduszu Zdrowia. Spośród dwudziestu szpitali w województwie lubuskim znaleźliśmy się w jedenastce szpitali powiatowych, które zostały zakwalifikowane do pierwszego poziomu systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ). Do sieci weszliśmy ze wszystkimi siedmioma oddziałami szpitalnymi (Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Gastroenterologicznym, Oddział Chirurgii Ogólnej, Oddział Ginekologiczno-Polożniczo-Noworodkowy "rooming in", Oddział Pediatryczny, Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedyczny oraz Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii) oraz poradniami specjalistycznymi. Natomiast musimy stanąć do konkursu w zakresie rehabilitacji, otolaryngologii oraz poradni ginekologicznych udzielających świadczeń w pozamiejscowych jednostkach tj. w Rzepinie i Górzycy. Nie został jeszcze określony sposób i wielkość finansowania przez NFZ, w związku z czym szpital stoimy przed wielką niewiadomą. Zdaniem Ministerstwa Zdrowia szpitale z sieci sprawią, że pacjenci będą mieli łatwiejszy dostęp do przyszpitalnych poradni, a także kompleksową opiekę w szpitalu. Na dzień dzisiejszy trwają negocjacje z NFZ w sprawie wartości aneksów przedłużających zawarte umowy do końca września br. 

MIŚ RATOWNIK

2017-06-22

W okresie wiosennym ratownicy medyczni z naszego Szpitala prowadzili na terenie powiatu słubickiego akcję pn. „Miś Ratownik”. Nauka zasad postepowania w stanach zagrożenia życia, jednoczesne wskazanie prawidłowych wzorów postępowania w takich sytuacjach najmłodszym mieszkańcom naszego powiatu była celem wizyt w przedszkolach i szkołach. Byliśmy w klasach drugich w Szkole Podstawowej w Cybince, odwiedziliśmy przedszkole „Słoneczko” w Górzycy i Bajkowe Przedszkole w Cybince. Spotkaliśmy się również z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Pamięcinie i Czarnowie. Zachęcamy wychowawców do zgłaszania przedszkoli i szkół do akcji „Miś Ratownik” prowadzonej przez nasz Szpital.

 

BEZPIECZEŃSTWO TO PODSTAWA

2017-06-21

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi możliwości zabezpieczania medycznego przez nasz szpital imprez o charakterze masowym informujemy, że dysponujemy wykfalifikowanym personelem oraz niezbędnym sprzętem medycznym potrzebnym aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo podczas różnego rodzaju imprez okolicznościowych i masowych. W ostatnim czasie nasz sztab ratowników medycznych zabezpieczał imprezę organizowaną w Torzymiu. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 95 750 14 10 lub email: sekretariat@szpitalslubice.pl.

SŁUBICKI SZPITAL W SIECI SZPITALI- SPOTKANIE Z MINISTREM ZDROWIA

2017-06-13

9 czerwca br. w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie z Ministrem Zdrowia Konstantym Radziwiłłem. Wizyta Ministra Zdrowia związana była z bardzo ważnym dla szpitali w Polsce aspektem związanym z wprowadzeniem rządowego programu Sieci Szpitali mającego na celu dać pacjentowi poczucie pełnej opieki medycznej. Na zaproszenie Wojewody Lubuskiego z naszej strony w spotkaniu uczestniczyła Prezes Zarządu Małgorzata – Krasowska Marczyk oraz Naczelna Pielęgniarka Dorota Górecka jako reprezentantka Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gorzowie Wielkopolskim. Więcej informacji pod linkiem:

http://www.lubuskie.uw.gov.pl/aktualnosci/wydarzenia/O_sieci_szpitali_z_Ministrem_Zdrowia/idn:17085.html

PODZIĘKOWANIA DLA PANA MIECZYSŁAWA PŁOŃCZAKA -ORDYNATORA ODDZIAŁU CHORÓB WEWNĘTRZNYCH

2017-06-08

PODZIĘKOWANIA DLA PANI BOŻENY SEREMAK -KOWALSKIEJ - LEKARZA W ODDZIALE CHORÓB WEWNĘTRZNYCH

2017-06-08

NIESPODZIANKA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

2017-06-02

Jest nam miło poinformować, iż w dniu dziecka jako pierwsza na świat przyszła prześliczna Laura, która zgodnie z naszą obietnicą otrzymała prezent w skład którego wchodziło między innymi krzesełko do karmienia. Gratulacje świeżo upieczonej mamie złożyła Prezes Zarzadu Małgorzata Kwasowska -Marczyk wraz  Ordynatorem Januszem Maziukiem oraz Oddziałową Jolantą Kaznochą. Zapraszamy  wszystkie przyszłe mamy do porodu w naszym szpitalu- czekają kolejne niespodzianki. 

Dzień Dziecka

2017-06-01

DODATKOWY DZIEŃ OTWARCIA PORADNI CHIRURGII OGÓLNEJ

2017-05-30

Drodzy Pacjenci, informujemy,  iż rozszerzyliśmy dla Państwa dostępność usług Poradni ChirurgiI Ogólnej w naszym szpitalu. Od 1 czerwca br. dodatkowo konsultacje w Poradni udzielane będą w każdy wtorek w godzinach od 9.00 do 13.00. 

Dotychczasowy harmonogram pracy poradni nie uległ zmianie.

STATYSTYCZNA MAMA

2017-05-26

źródło: GUS