Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

TWOJE SERCE BIJE NIE TYLKO DLA CIEBIE

2017-09-26

Drodzy mieszkańcy powiatu słubickiego informujemy, iż ze względu na obserwowany w naszym powiecie wysoki wskaźnik umieralności na choroby układu krążenia podjęliśmy decyzję o konieczności kontynuacji zakończonego w kwietniu br programu prowadzonego przez Powiat Słubicki pn. „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”. Pamiętajmy, iż wczesne wykrycie zmian i wdrożenie leczenia może cofnąć lub zatrzymać postęp choroby. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę profilaktycznych badań laboratoryjnych. Do 10 listopada 2017 roku proponujemy Państwu możliwość wykonania podstawowych badań profilaktycznych w pakiecie „serce” w promocyjnej cenie 25 zł oraz  oznaczenie markerem NT – proBNP stosowanym w laboratoryjnej diagnostyce niewydolności serca do rozpoznania dysfunkcji lewej komory serca w cenie 85 zł.  Wykonując profilaktyczne badania laboratoryjne robisz pierwszy krok do zapobiegania chorobom poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie.

Badania laboratoryjne wykonywane są w naszym szpitalu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 11.30 oraz w POZ w Rzepinie w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 7.00 do 10.00. Serdecznie zapraszamy.

ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA

2017-09-22

W RAMACH STATUTOWYCH DZIAŁAŃ NA RZECZ PROFILAKTYKI
I PROMOCJI ZDROWIA WŁĄCZAMY SIĘ DO OBCHODÓW MIĘDZYNARODOWEGO DNIA SERCA 29 września 2017 roku PROPONUJEMY INDYWIDUALNYM PACJENTOM WYKONANIE PROFILAKTYCZNYCH BADAŃ LABORATORYJNYCH W SPECJALNIE PRZYGOTOWANYM PAKIECIE "SERCE" W CENIE 25,00 ZŁOTYCH do dnia 10 listopada 2017 roku

NOWOCZESNE TELEWIZORY W NASZYM SZPITALU

2017-09-14

Informujemy, iż dla umilenia czasu naszym pacjentom podczas pobytu w szpitalu, we wszystkich salach chorych zostały zamontowane nowoczesne telewizory. Pacjenci mają do dyspozycji 27 kanałów tematycznych. Aby skorzystać z oferty należy zakupić kartę w specjalnym automacie znajdującym się przy wejściu głównym do szpitala. Cena zawiera wyłącznie koszty eksploatacji – szpital nie pobiera z tego tytułu żadnych profitów. Przypominamy też, że w szpitalu jest możliwość bezpłatnego skorzystania z sieci wi-fi na parterze w budynku głównym szpitala przy poradniach specjalistycznych oraz w Oddziale Chirurgii Urazowo-OrtopedycznEJ. Docelowo sieć ta będzie dostępna w całym szpitalu.

PODZIĘKOWANIA

2017-09-06

PODZIĘKOWANIA DLA ZESPOŁU Z ODDZIAŁU CHORÓB WEWNĘTRZNYCH

2017-09-06

KONSULTANT WOJEWÓDZKI PRZEPROWADZIŁ KONTROLĘ W NASZYM ODDZIALE GINEKOLOGICZNO - POLOŻNICZO-NOWORODKOWYM

2017-09-06

W dniu 04.09.2017 roku nasz Oddział Ginekologiczno – Położniczo – Noworodkowy wizytowała w ramach kontroli Pani prof. dr hab. Jana Skrzypczak- Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Położnictwa.

Nadzorowi została poddana prawidłowość funkcjonowania naszego oddziału, jego wyposażenie w sprzęt oraz stosowane procedury i standardy leczenia.

Pani Konsultant uznała, że Oddział Ginekologiczno – Położniczo – Noworodkowy funkcjonuje na wysokim poziomie, co jak widać przedkłada się na wzrost ilości porodów. W naszym szpitalu od początku roku urodziło się ponad 250 dzieci. Wyraźnie zaznaczyła również, iż nasz oddział w roku 2016 jak i do chwili obecnej jako 1 z 4 na 15 funkcjonujących w woj. lubuskim posiada zerowy współczynnik umieralności okołoporodowej.

Pracownicy oddziału zaangażowani są w swoją pracę podnosząc na bieżąco swoje kwalifikacje, w tym ostatnio uczestniczyli w szkoleniu organizowanym przez samą Panią Profesor. W tym miejscu chcielibyśmy przypomnieć, iż to właśnie w naszym oddziale pracuje Pani Gabrysia Ceranowicz, która zajęła pierwsze miejsce w województwie lubuskim w ramach ogólnopolskiego plebiscytu "położna na medal". Cieszy nas fakt, że starania i ciągła praca nad poprawą standardów w świadczeniu usług została tak korzystnie i przychylnie oceniona.

BĘDĄ WALCZYĆ DLA NASZYCH MAŁYCH PACJENTÓW

2017-08-30

Serdecznie zapraszamy na Grapplethon Charytatywny, który odbędzie się 3 września br. o godz, 12.00  w Hali Miejskiej w Słubicach. Organizatorzy imprezy juz po raz drugi postanowili cały dochód z wydarzenia przekazać na zakup sprzętu dla naszych najmłodszych pacjentów - za co z góry bardzo dziękujemy. ZAPRASZAMY !!!

PRACUJEMY DLA WAS

2017-08-18

Drodzy mieszkańcy powiatu słubickiego, chcielibyśmy przedstawić Państwu nasz szpital, naszych pracowników oraz zakres usług które wykonujemy stawiając zawsze na pierwszym miejscu dobro pacjenta. To właśnie dlatego przygotowaliśmy specjalnie dla Was cykl informacji, z których będą mogli Państwo dowiedzieć się o działalności naszego szpitala. Jako pierwszy na tapetę idzie Oddział Ginekologiczno-Polożniczo-Noworodkowy, działający pod nadzorem ordynatora lek. spec. Janusza Maziuka i położnej oddziałowej Jolanty Kaznochy. To właśnie ten oddział coraz częściej wybierają pacjentki, o czym świadczy rosnąca z miesiąca na miesiąc liczba porodów. To tu wszystkie kobiety, mamy oraz ich maluchy otaczane są profesjonalną, fachowa i troskliwą opieką naszego zespołu, który posiada bardzo duże doświadczenie, a swoją prace wykonuje z pasją i zaangażowaniem. W oddziale każda mama zaraz po porodzie przebywa ze swoim maleństwem w komfortowych salach. Sam poród odbywa się w sali wyposażonej w nowoczesne łóżko porodowe. Na życzenie każdej przyszłej mamy istnieje możliwość znieczulenia bóli porodowych. Przy oddziale działa również szkoła rodzenia, gdzie przyszłe mamy uczy i przygotowuje do porodu m. in. Pani Gabrysia Ceranowicz, która zajęła pierwsze miejsce w województwie lubuskim w ramach ogólnopolskiego plebiscytu "położna na medal". Dodatkowo, oprócz przyszłych mam, w oddziale leczymy również kobiety z problemami ginekologicznymi, wykonujemy rożnego typu zabiegi, w tym tzw. jednodniowe. Istnieje również możliwość skorzystania z porad lekarzy ginekologów w poradniach K w Słubicach, Rzepinie oraz w Górzycy - do czego serdecznie zapraszamy. W razie jakichkolwiek pytań, bądź wątpliwości prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny.

Poradnia Gastrologiczna i Pracownia Endoskopii

2017-08-17

Od 21.08.2017 do 08.09.2017 rejestracja do Poradni Gastrologicznej oraz Pracowni Endoskopii będzie odbywać się w rejestracji ogólnej Szpitala w dniach:

poniedziałek, czwartek, piątek od godziny 7:30 do 15:00

ROZPOCZYNAMY AKCJĘ "KOPERTA ŻYCIA"

2017-08-09

Od 1 września br w związku ze zwiększającą się liczbą rencistów i emerytów oraz wzmożoną liczbą wyjazdów Zespołów Ratownictwa Medycznego do osób starszych, Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach przy współpracy z Urzędem Miejskim w Słubicach i Starostwem Powiatowym w Słubicach rozpoczyna akcję pn. „Koperta życia”, która jest skierowana przede wszystkim do osób przewlekle chorych, starszych i samotnych na terenie powiatu słubickiego. Polega ona na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach podpisanych kart informacyjnych przez lekarza rodzinnego zawierających najważniejsze informacje o stanie zdrowia – przyjmowanych lekach, uczuleniach, kontakcie do najbliższych, itp. Karta z takimi informacjami powinna być przechowywana w specjalnej folii w lodówce, oznakowanej znaczkiem z logo akcji, co ma na celu wskazanie służbom ratowniczym, że tam znajdują się dane o pacjencie.

„Koperty życia” będą rozdawane przez ratowników medycznych podczas wyjazdów do osób starszych oraz docelowo będzie je można bezpłatnie pobrać w:

  • Biurze Obsługi Klienta w Słubickim Urzędzie Miejskim oraz Starostwie Powiatowym w Słubicach.
  • W rejestracji ogólnej Szpitala od 8 do 15.
  • U lekarzy rodzinnych.

Akcję „Koperta życia” wspierają – Burmistrz Słubic oraz Starostwo Powiatowe w Słubicach.