Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

PODZIĘKOWANIA DLA NASZYCH RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

2017-10-06

 „Nauczyciele oraz dzieci z „Krainy Radości” składają gorące podziękowanie dla Ratowników Medycznych za ciekawe przekazanie wiedzy dotyczącej pracy ratownika.”  Takie oto podziękowania nasi ratownicy otrzymali za zorganizowanie spotkania z dziećmi w przedszkolu „Kraina Radości” w ramach Akcji „Miś Ratownik”. Przypominamy, iż akcja ta ma na celu przekazanie naszym najmłodszym mieszkańcom zasady postępowania w stanach zagrożenia zdrowia i życia, jednocześnie wskazując prawidłowe wzorce postępowania w takich sytuacjach. Serdecznie zapraszamy przedszkola i szkoły do udziału w tej akcji, a naszym ratownikom medycznym, którzy zawsze chętnie i z uśmiechem na twarzy odwiedzają nasze dzieci –serdecznie dziękujemy. 

MZ przypomina: październik – miesiąc walki z rakiem piersi

2017-10-05

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym kobiet, co dotyczy krajów rozwiniętych i rozwijających się. Najnowsze dane epidemiologiczne wskazują, że w Polsce w 2014 roku odnotowano ponad 17 tysięcy nowych przypadków zachorowań na raka piersi oraz blisko 6 tysięcy zgonów z powodu wymienionego nowotworu. Dodatkowo, rak piersi – wśród wszystkich chorób nowotworowych – jest drugą, po raku płuca, przyczyną umieralności kobiet w Polsce.

Źródło: http://www.mz.gov.pl/aktualnosci/pazdziernik-miesiac-walki-z-rakiem-piersi/

Serdecznie zapraszamy na badania laboratoryjne oraz USG piersi do naszego szpitala. Zachęcamy do wykonywania badań, ponieważ wczesne wykrycie zmian i wdrożenie leczenia może cofnąć lub zatrzymać postęp choroby.

VII Powiatowa Spartakiada w Sportach Obronnych Powiatu Słubickiego

2017-10-02

W ubiegły piątek (29.09.2017 r.), w Starościnie  na terenie obiektów sportowych Technikum Leśnego, odbyła się VII Powiatowa Spartakiada w Sportach Obronnych Powiatu Słubickiego. Po raz trzeci bezkonkurencyjny okazał się zespół Ratowników Medycznych z naszego Szpitala – Marcel Litwiniec, Piotr Dolański oraz Arkadiusz Kowalski. Łącznie zdobyli 135 punktów tym samym zajmując pierwsze miejsce i ponownie przywożąc Puchar Przechodni Starosty Słubickiego oraz Puchar Przechodni Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego dla najlepszej drużyny do Szpitala im. prof. Z. Religi  w Słubicach. Naszej reprezentacji serdecznie gratulujemy – jesteśmy z Was dumni !!!

Międzynarodowy Dzień Lekarza

2017-10-01

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców zależy w dużej mierze od kadry medycznej w tym i Naszych Lekarzy, którzy w dniu dzisiejszym obchodzą swoje święto.


Z tej okazji składamy Naszym Medykom serdeczne podziękowania
za codzienny trud, poświęcenie oraz często niewymierne i nieocenione działania dla chorego człowieka. Życzymy satysfakcji z wykonywanego                                   zawodu, dużej odporności i wytrwałości,a także dużo dobra
                                   i sukcesów zarównow życiu zawodowym jak i osobistym.

OD 1 PAŹDZIERNIKA W SIECI

2017-09-29

Przypominamy, że od 1 października br. nasz szpital rozpoczyna funkcjonowanie w tzw „sieci szpitali”. Do sieci weszliśmy ze wszystkimi siedmioma oddziałami szpitalnymi (Oddział Chorób Wewnętrznych, Oddział Chirurgii Ogólnej, Oddział Ginekologiczno-Polożniczo-Noworodkowy "rooming in", Oddział Pediatryczny, Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedyczny, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy) oraz poradniami specjalistycznymi. Niestety poza siecią znalazły się  poradnie zamiejscowe wy Rzepinie i Górzycy oraz fizjoterapia ambulatoryjna.

Nasz Szpital w dalszym ciągu będzie udzielał świadczeń zdrowotnych przy zmienionym systemie finansowania  przez NFZ.

Jednocześnie informujemy, iż pomoc udzielana w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej będzie świadczona na dotychczasowych warunkach.                         

Dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego naszych najmłodszych mieszkańców w naszym Szpitalu w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej - co nie jest standardem w skali kraju-  codziennie dyżuruje również lekarz pediatra.                                                                                                                                                                                                                                                                      Z przykrością musimy jednak powiadomić, iż na chwilę obecną NFZ znacznie obniżył wartość kontraktu w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej, co skutkuje ograniczeniem dostępu do świadczeń w tym zakresie, m. in. zmuszeni będziemy zawiesić wyjazdy do pacjentów w ramach rehabilitacji domowej. W sprawie tej swoje stanowisko zajęła również Rada Powiatu Słubickiego wyrażając swoje zaniepokojenie przebiegiem postępowania konkursowego przez NFZ jednoznacznie wskazując, iż zmniejszenie wielkości kontraktu przez NFZ dla Szpitala stoi w oczywistej sprzeczności z głównymi założeniami „sieci szpitali” mówiącymi o zachowaniu ciągłości i kompleksowości opieki nad pacjentem przy jednoczesnym powszechnie znanym faktem ogromnego zapotrzebowania na terenie powiatu na świadczenia z zakresu rehabilitacji w tym rehabilitacji dziecięcej – z czym bezwzględnie się zgadzamy. Dlatego cały czas trwają negocjacje z NFZ w sprawie dostosowania wielkości kontraktu do rzeczywistych potrzeb naszych mieszkańców. Za niezależne od nas utrudnienia bardzo przepraszamy.

TWOJE SERCE BIJE NIE TYLKO DLA CIEBIE

2017-09-26

Drodzy mieszkańcy powiatu słubickiego informujemy, iż ze względu na obserwowany w naszym powiecie wysoki wskaźnik umieralności na choroby układu krążenia podjęliśmy decyzję o konieczności kontynuacji zakończonego w kwietniu br programu prowadzonego przez Powiat Słubicki pn. „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”. Pamiętajmy, iż wczesne wykrycie zmian i wdrożenie leczenia może cofnąć lub zatrzymać postęp choroby. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę profilaktycznych badań laboratoryjnych. Do 10 listopada 2017 roku proponujemy Państwu możliwość wykonania podstawowych badań profilaktycznych w pakiecie „serce” w promocyjnej cenie 25 zł oraz  oznaczenie markerem NT – proBNP stosowanym w laboratoryjnej diagnostyce niewydolności serca do rozpoznania dysfunkcji lewej komory serca w cenie 85 zł.  Wykonując profilaktyczne badania laboratoryjne robisz pierwszy krok do zapobiegania chorobom poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie.

Badania laboratoryjne wykonywane są w naszym szpitalu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 11.30 oraz w POZ w Rzepinie w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach od 7.00 do 10.00. Serdecznie zapraszamy.

ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA

2017-09-22

W RAMACH STATUTOWYCH DZIAŁAŃ NA RZECZ PROFILAKTYKI
I PROMOCJI ZDROWIA WŁĄCZAMY SIĘ DO OBCHODÓW MIĘDZYNARODOWEGO DNIA SERCA 29 września 2017 roku PROPONUJEMY INDYWIDUALNYM PACJENTOM WYKONANIE PROFILAKTYCZNYCH BADAŃ LABORATORYJNYCH W SPECJALNIE PRZYGOTOWANYM PAKIECIE "SERCE" W CENIE 25,00 ZŁOTYCH do dnia 10 listopada 2017 roku

NOWOCZESNE TELEWIZORY W NASZYM SZPITALU

2017-09-14

Informujemy, iż dla umilenia czasu naszym pacjentom podczas pobytu w szpitalu, we wszystkich salach chorych zostały zamontowane nowoczesne telewizory. Pacjenci mają do dyspozycji 27 kanałów tematycznych. Aby skorzystać z oferty należy zakupić kartę w specjalnym automacie znajdującym się przy wejściu głównym do szpitala. Cena zawiera wyłącznie koszty eksploatacji – szpital nie pobiera z tego tytułu żadnych profitów. Przypominamy też, że w szpitalu jest możliwość bezpłatnego skorzystania z sieci wi-fi na parterze w budynku głównym szpitala przy poradniach specjalistycznych oraz w Oddziale Chirurgii Urazowo-OrtopedycznEJ. Docelowo sieć ta będzie dostępna w całym szpitalu.

PODZIĘKOWANIA

2017-09-06

PODZIĘKOWANIA DLA ZESPOŁU Z ODDZIAŁU CHORÓB WEWNĘTRZNYCH

2017-09-06