Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

PODZIĘKOWANIA DLA PANI BOŻENY SEREMAK -KOWALSKIEJ - LEKARZA W ODDZIALE CHORÓB WEWNĘTRZNYCH

2017-06-08

NIESPODZIANKA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

2017-06-02

Jest nam miło poinformować, iż w dniu dziecka jako pierwsza na świat przyszła prześliczna Laura, która zgodnie z naszą obietnicą otrzymała prezent w skład którego wchodziło między innymi krzesełko do karmienia. Gratulacje świeżo upieczonej mamie złożyła Prezes Zarzadu Małgorzata Kwasowska -Marczyk wraz  Ordynatorem Januszem Maziukiem oraz Oddziałową Jolantą Kaznochą. Zapraszamy  wszystkie przyszłe mamy do porodu w naszym szpitalu- czekają kolejne niespodzianki. 

Dzień Dziecka

2017-06-01

DODATKOWY DZIEŃ OTWARCIA PORADNI CHIRURGII OGÓLNEJ

2017-05-30

Drodzy Pacjenci, informujemy,  iż rozszerzyliśmy dla Państwa dostępność usług Poradni ChirurgiI Ogólnej w naszym szpitalu. Od 1 czerwca br. dodatkowo konsultacje w Poradni udzielane będą w każdy wtorek w godzinach od 9.00 do 13.00. 

Dotychczasowy harmonogram pracy poradni nie uległ zmianie.

STATYSTYCZNA MAMA

2017-05-26

źródło: GUS

WIZYTA WICEWOJEWODY W NASZYM SZPITALU

2017-05-25

W dniu 23 maja 2017 roku w naszym Szpitalu odbyło się spotkanie Roberta Palucha Wicewojewody Lubuskiego z kadrą zarządzającą i lekarzami szpitala.

Spotkanie poświęcone było w głównej mierze prezentacji podjętych działań w kierunku rozwoju naszego Szpitala, a także omówieniu dalszych planowanych przedsięwzięć celem zapewnienia bezpieczeństwa udzielania świadczeń zdrowotnych dla zachodniej części województwa lubuskiego będącej również granicą kraju. Na wstępie Prezes Zarządu przedstawiła bardzo ważną kwestię związaną z podjętymi działaniami związanymi z inwestycjami w infrastrukturę ratownictwa medycznego. Zaprezentowała i szczegółowo omówiła planowany projekt przebudowy słubickiego SOR-u wraz z budową lądowiska dla śmigłowców ratowniczych, który został złożony do Ministerstwa Zdrowia celem uzyskania dofinansowania z funduszy UE. Od 1 stycznia 2018 roku NZOZ Szpital im. Prof. Z. Religi w Słubicach i znajdujący się w jego strukturze Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR), Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM) wraz z lądowiskiem dla śmigłowców ratunkowych staną się istotnym elementem infrastruktury transgranicznej realizującym postanowienia Umowy ramowej między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o współpracy transgranicznej. Na spotkaniu przedstawiono również plany i koncepcje szpitala w zakresie dostosowania do obowiązujących przepisów oraz plany rozwoju w obszarze e-zdrowia. Rozmawiano o zmianach, które czekają nasz szpital w kolejnych miesiącach związanych z zmianami ustawowymi np. reforma służby zdrowia wprowadzająca tzw. sieć szpitali.

Na koniec przyszedł czas na wizytację samego Szpitala gdzie Wicewojewoda miał okazje porozmawiać z personelem oraz zapoznać się z pracą poszczególnych oddziałów.

ŚWIATOWY DZIEŃ TARCZYCY - 25 MAJ 2017

2017-05-22

Światowy Dzień Tarczycy to doskonała okazja do tego, żeby przybliżyć społeczeństwu, rolę jaką spełnia ten niewielki gruczoł, choroby jakie najczęściej go dotykają i ich skutki, które mogą być nawet zagrożeniem dla życia, oraz możliwe sposoby leczenia.

Niewielka, kształtem przypominająca motyla – tarczyca to wbrew pozorom bardzo ważny organ. Wpływa na większość procesów metabolicznych zachodzących w ludzkim organizmie. Hormony, które produkuje mają też bezpośredni wpływ na pracę serca, masę ciała, poziom energii, pracę i siłę mięśni, skórę, włosy, pracę jelit, cykl menstruacyjny, płodność, pamięć oraz nasz stan emocjonalny. Kiedy tarczyca choruje, zaburzone jest funkcjonowanie prawie całego organizmu. Niestety nieprawidłowości pracy tego organu bardzo często są trudne do rozpoznania, a chorzy często nie mają świadomości, że ich problemy zdrowotne związane są z tarczycą.

Odpowiednio zdiagnozowane choroby tarczycy mogą być skutecznie leczone, a chorzy w większości mogą prowadzić normalne i aktywne życie.

Źródło : portal e-medycyna.pl

Swiatowy dzień tarczycy

2017-05-22

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

2017-05-11

Życzenia Świąteczne

2017-04-14