Dbałość o zdrowie i jakość usług medycznych, naszą odpowiedzią na potrzeby zdrowotne mieszkańców powiatu słubickiego.

Aktualności

MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ DZIECI W ODDZIALE PEDIATRYCZNYM

2017-12-06

W dniu 6 grudnia wszystkie dzieci z wytęsknieniem oczekują przybycia Mikołaja z górą prezentów. Niestety nie każde z nich może spędzić ten dzień w domu. Wśród nich byli maili pacjenci przebywający w tym czasie w naszym Oddziale Pediatrycznym. Czekała na nich jednak niespodzianka. Około godz. 11.00 w szpitalu słychać było głos dzwoneczka. Co to? – pytały maluchy. To Święty Mikołaj, który przyszedł, aby podarować im wspaniałe prezenty.

Chociaż Mikołajki w szpitalu z pewnością nie są marzeniem żadnego z przebywających tam dzieci, to te chwile spędzone z przyjaznym, brodatym Świętym sprawiły wiele radości nie tylko dzieciom i rodzicom, ale także nam – pracownikom szpitala.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomogli Mikołajowi w organizacji tego radosnego dnia, a w szczególności: Panu Pawłowi Sokołowskiemu, Rodzinnemu Centrum Rozrywki „Uśmiechnięta Planeta” oraz Księgarni TETRIS. 

ZA BLOKOWANIE NUMERÓW ALARMOWYCH GROŻĄ KARY

2017-11-21

Od niedzieli tj. 19 listopada weszła w życie nowelizacja Kodeksu wykroczeń, która zakłada, że za blokowanie telefonicznych numerów alarmowych grożą ostre kary. To nie tylko grzywna (do 1,5 tys. zł), ale nawet areszt. Zmiana ta ma zapewnić łatwiejszy i skuteczniejszy dostęp do numerów alarmowych, w szczególności 112, 997, 998 i 999, przez wprowadzenie wyraźnego zakazu bezzasadnego blokowania tych numerów.

W całej Unii Europejskiej ponad połowa zgłoszeń kierowanych pod numer 112 jest bezzasadna.  Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbiera około 1200 połączeń na dobę. Około 70 procent z nich to właśnie połączenia bezzasadne. Z informacji naszych lekarzy jak i dyspozytorów medycznych wynika, iż przed utworzeniem Scentralizowanej Dyspozytorni Medycznej w Gorzowie Wlkp 2/3 odbieranych połączeń stanowiły połączenia nieuzasadnione oraz tzw. połączenia głuche blokujące linię. Jest to bardzo duży problem, ponieważ niemożność dodzwonienia się na numer 112 to dodatkowe zagrożenia dla bezpieczeństwa osób wymagających natychmiastowej pomocy. Kilkakrotnie nasi lekarze w swoich wypowiedziach podkreślali, iż należy pamiętać, że dzwonienie bez potrzeby i uzasadnienia blokuje linię telefoniczną osobie, która właśnie w tej chwili może potrzebować natychmiastowej pomocy np. być ofiarą zdarzeń drogowych, których  częstotliwość z roku na rok jest coraz większa. Aby zobaczyć ich skalę dla naszego województwa zapraszamy do zapoznania się z zestawieniami sporządzonymi przez GUS dostępnymi na naszej stronie internetowej.  Dlatego jak się zakłada efektem właśnie wprowadzonych  zmian w Kodeksie wykroczeń ma być większe bezpieczeństwo osób, które naprawdę potrzebują pomocy.

W OKRESIE JESIENNO-ZIMOWYM BĄDŹMY OSTRŻNI NA DRODZE

2017-11-20

Poniżej przedstawiamy raport GUS przygotowany dla województwa lubuskiego dotyczący zdarzeń drogowych.

BĘDZIE NOWY SPRZĘT DLA NASZYCH NAJMŁODSZYCH PACJENTÓW

2017-11-17

Wczoraj nasi ratownicy medyczni wraz z organizatorami wrześniowego „Grapplethonu”  podczas spotkania z Prezes Szpitala oficjalnie przekazali na jej ręce darowiznę pieniężna, którą zebrali w trakcie i po imprezie. Zgodnie z założeniami cały ten dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla naszych najmłodszych pacjentów. O tym co kupimy poinformujemy Państwa niebawem. Wyrażając swoją wdzięczność, organizatorom, zawodnikom oraz kibicom życzymy wielu sukcesów i powodzenia w realizacji dalszych planów. 

SZPITAL - MIESZKAŃCOM POWIATU- CUKRZYCA GROŹNA CHOROBA CYWILIZACYJNA

2017-11-14

INFORMACJA DLA PACJENTÓW

2017-11-13

INFORMUJEMY, IŻ W DNIACH OD 16.11.2017R DO 18.11.2017R REJESTRACJA DO PORADNI GASTROENTEROLOGICZNEJ
ODBYWAĆ SIĘ BĘDZIE
W REJESTRACJI OGÓLNEJ SZPITALA
POD NUMEREM 95 750 14 02  W GODZINACH OD 7.30 DO 15.00.

Podsumowanie wizyty Lidii i Jurka Owsiak w naszym Szpitalu

2017-10-24

 W dniu 23 października br Lidia i Jerzy Owsiak z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odwiedzili nasz Szpital. Celem wizyty było przekazanie daru od Fundacji WOŚP w postaci dwóch lamp do fototerapii noworodków o łącznej wartości ok. 25 tys. złotych.  Korzystając z okazji Prezes Zarządu – Małgorzata Krasowska – Marczyk przekazała na ręce Jerzego Owsiaka podziękowanie dla Fundacji WOŚP za udzielane wsparcie dla naszego szpitala. Do chwili obecnej nasz Szpital otrzymał od Fundacji sprzęt medyczny o łącznej wartości ok. 620 tys. złotych, za co bardzo jesteśmy wdzięczni. I to wcale nie koniec. Jak zapowiadają fundatorzy już w przyszłym roku nasz oddział pediatryczny wzbogaci się o nowe łóżeczka dla dzieci oraz łóżka rozkładane dla rodziców. A jak już wiemy przyszłoroczna Orkiestra będzie grać właśnie dla takich szpitali jak nasz – czyli szpitali pierwszego poziomu- tych najbliżej pacjenta,  z czego bardzo się cieszymy.  Również nasi ratownicy przygotowali niespodziankę dla Państwa Owsiak. Na ręce Jerzego Owsiaka przekazali na licytację podczas kolejnego już 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy-Puchar, który to zdobyli i otrzymali na stałe po kolejnym już trzecim zwycięstwie w Powiatowej Spartakiadzie w Sportach Obronnych Powiatu Słubickiego.

Przy okazji wizyty Jerzy Owsiak przekazał Prezes Zarządu podziękowania za wsparcie medyczne jakie szpital udziela podczas Przystanku Woodstock.  Następnie nasi goście odwiedzili oddział ginekologiczno – położniczo – noworodkowy, pediatryczny oraz chorób wewnętrznych, gdzie przedmiotem rozmów z pracownikami były również problemy wpływające na funkcjonowanie danego oddziałów.  Zobaczyli również sprzęt medyczny, który to został podarowany przez Fundację kilka lat temu na rzecz naszych małych pacjentów.  

Dziękujemy, że jesteście i będziecie grać do końca świata i jeden dzień dłużej !!!

JERZY I LIDIA OWSIAK ODWIEDZĄ NASZ SZPITAL

2017-10-19

W najbliższy poniedziałek, o godzinie 8:30, Jerzy i Lidia Owsiak w imieniu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odwiedzą nasz Szpital. Wizyta ma na celu przekazanie na wyposażenie oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego daru Fundacji WOŚP w postaci dwóch lamp do fototerapii noworodków łącznej wartości blisko 25 tys. złotych. 

Jednocześnie Fundacja WOŚP odwiedzi Oddział Pediatryczny, który także niedługo otrzyma wsparcie od WOŚP (w wyniku listopadowego Konkursu Ofert), oraz właśnie oddział neonatologiczny – takie właśnie miejsca są celem zbliżającego się, 26. Finału WOŚP. 
- Celem Finału jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków, na takich właśnie oddziałach jak ten w słubickim szpitalu – mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – Jest to tak zwany pierwszy stopień referencyjności. Oddział absolutnie podstawowy, który także musi być przygotowany, jeśli urodzi się tutaj dziecko wymagające pilnej interwencji medycznej. Lekarze muszą mieć możliwość ratowania noworodka do czasu przyjazdu specjalistycznej karetki – dodaje szef WOŚP.
W dniach 20-22 listopada odbędzie się w Warszawie 49. Konkurs Ofert Fundacji WOSP na zakup sprzętu medycznego. Fundacja kupi 3008 urządzeń medycznych, które trafią do blisko 200 oddziałów ogólnopediatrycznych w całej Polsce. Zakup zostanie sfinansowany ze środków zebranych podczas 25. Finału. Dary WOŚP między innymi trafią także do Słubic. 
- Słubice otrzymają 5 łóżek młodzieżowych typu junior, 7 łóżeczek dziecięcych szczebelkowych, 2 pompy strzykawkowe oraz lokalizator naczyń krwionośnych – wymienia Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu oraz dyrektor ds. medycznych Fundacji WOŚP – Oczywiście jeśli listopadowe negocjacje się powiodą i Orkiestra kupi te wszystkie urządzenia. Jest to jednak wsparcie, o które szpital prosił i które zmieściło się w ramach celu 25. Finału. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w styczniu i dzięki którym możemy dziś zapowiadać pomoc dla placówek jak słubicki szpital powiatowy. 
Wizyta rozpocznie się o godzinie 8:30 i jest otwarta dla mediów. Dziennikarzy chętnych do uczestnictwa w spotkaniu prosimy o kontakt z przedstawicielem szpitala:
Kontakt:
Justyna Sobel-Lipka
Tel. 796 526 697
mail: j.sobel@szpitalslubice.pl

POLA NADZIEI

2017-10-16

W dniu 13.10.2017 r. po raz piąty wspieraliśmy akcję Hospicjum Domowego św. Wincentego a'Paulo sadzenia żonkili. Nasi niezastąpieni ratownicy medyczni reprezentując nasz szpital uczestniczyli w sadzeniu żonkili, które wiosną zostaną zebrane i rozdane mieszkańcom Słubic w zamian za datki na potrzeby podopiecznych hospicjum. Gospodarzem akcji każdego roku była parafia pw. NMP Królowej Polski. Natomiast w tym roku, dzięki współpracy z proboszczem ks. Henrykiem Wojnarem, po raz pierwszy włączyła się także druga słubicka parafia

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

2017-10-13